chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Eiropas Pieaugušo izglītības e-platforma

 
 

Emuārs

EPALE fokusā: Sociālie mediji pieaugušo izglītībā

01/02/2018
by Aldis Lazda
Valoda: LV
Document available also in: EN ET FI PL MT RO CS DE

/epale/lv/file/epale-social-media-and-adult-learningEPALE Social Media and Adult Learning

EPALE Social Media and Adult Learning

 

EPALE uzmanības centrā februārī ir sociālie mediji pieaugušo izglītībā

Ir daudz izglītības jomas darbinieku, kas labākajā gadījumā sociālos medijus uztver kā izklaidi un sliktākajā uzskata, ka tie novērš izglītojamo uzmanību. Tomēr, tā kā pasaulē sociālos medijus lieto vairāk nekā 3 miljardi cilvēku, šo kopienu platformu pievilcību nevar noliegt. Tieši tāpēc sociālo mediju izmantošana izglītībā kļūst arvien populārāka, padarot mācīšanos interaktīvāku un saistošāku.

Sociālos medijus var izmantot kā instrumentu saziņas veicināšanai ne tikai starp izglītojamajiem, bet arī skolotājiem un treneriem. Tā var uzlabot arī komunikāciju skolotāja-izglītojamā starpā un palielināt sadarbību mācīšanas procesā. Sociālo mediju izmantošanas galvenais mērķis ir veicināt informācijas pieejamību, kas to padara par noderīgu instrumentu arī neformālajā un  ikdienas izglītībā.

EPALE platformā mēs novērtējam sociālo mediju potenciālu pieaugušo izglītībā. Ieskatieties zemāk piedāvātajos resursos par šo tēmu, ko ir augšupielādējuši EPALE kopienas biedri un nacionālās darba grupas, un regulāri apmeklējiet EPALE februārī, lai iepazītos ar jauniem materiāliem!

Resursi:

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

Tiek rādīts 1. - 10. no 11
 • Lietotāja keita straume attēls
  Nevienam nav noslēpums, ka mūsdienās cilvēki daudz vairāk izmanto tehnoloģfijas un to sniegtās iespējas. Skola nav izņēmums, kur ne tikai skolēniem ir jābūt aktīviem internetā, bet arī skolotājām ir jāmāk vismaz pamatlietas veikt ar tehnoloģiju palīzību, tomēr ne vienmēr tas tā notiek. "Veco laiku" skolotāji nevēlas vai nespēj sekot līdzi tehnoloģiju attīstībai, kas tieši varētu palīdzēt stundu darbā. Novēlu visiem iepazītites ar tehnoloģijām un to lietojumu, tās tik tiešām atvieglo darbu!
 • Lietotāja Laine Veinberga attēls
  Manuprāt, vislielākās problēmas sociālo mediju izantošanā ir vecākā gada gājuma skolotājiem, kur ir pieraduši vēl pie padomju laika un 90' gadu izglītības metodēm, kad izglītojamiem ir mierīgi jāsēž savā solā un jaburas cauri mācību grāmatai, neatkarīgi no tā, vai saprot tēmu vai ne. Un viņu prāt visi uzlabojumi un jauninājumi ir nepieņemami tikai tāpēc, ka pašiem šo prasmju apgūšana sagādā grūtības. Tāpēc, man ir liels prieks, ka jaunie un topošie pedagogi ienes izmaiņas mūsdienu izglītības sitēmā un padara to mūsdienu izglītojamajiem interesantu.
 • Lietotāja Amanda Cine attēls
  Piekrītu, ka šī padomju laika domāšana tikai rada jaunajiem skolēniem nevēlēšanos iet uz skolu un mācīties, jo viņi ir pilnīgi cita paaudze, kas informāciju uztver citādāk. Ja prot lietot tehnoloģijas mācību procesā, tas palīdz gan skolotājam, gan skolēnam, bet, ja skolotājs spēj izmantot tikai grāmatas un darba burtnīcu un atsakās no pilnveidošanās, tad man šim skolotājam ir sliktas ziņas...
 • Lietotāja Nikola Treimane attēls
  Paldies par šo rakstu! Es uzskatu, ka pateicoties sociālajiem medijiem mēs varam vairāk diferencēt skolotāja saziņas spējas kā arī uzlabot mācību kvalitāti. Tomēŗ, ir daudz skolotāji kuri labprāt nemainītu savu mācību pieeju. Es piekrītu tam, ka tehnoloģiju izmantošana priekš macībām var būt dažiem cilvēkiem izaicinājums, jo viņi ir pieraduši tās izmantot citādāk. Skolotājam ir jāspēj parādīt, ka tehnoloģijas varētu arī būt izmantotas mācību jomā. Skolotājam ir jāprot izmantot šodien to, kas būs nepieciešams rīt, ļaut skolēniem eksperimentēt, mācīt pašizglītoties, strādāt kolektīvā, un sekot līdzi jaunajām attīstības tendencēm. Manuprāt, ir svarīgi attīstīt savas kompetences un gūt prasmes lai pēc tām tās varētu izmantot ne tikai komunikācijā, bet arī mācībās. 
 • Lietotāja Anastasija Jekarāševa attēls
  21. gadsimtā ir jāizmanto visas iespējas, tajā skaitā arī tehnoloģiju iespējas. Sociālie mediji ir lieliska iespēja skolotāja un izglītojama saziņai un arī moderna pieeja acībām. Manuprāt, pieredzējušiem skolotājiem, kas ir ja pieraduši pie macību pieejam, kas bija aktuālas pirms kādiem 20 gadiem ir jāapzinās to, ka mūsdienu izglītojamiem ir vajadzīga cita pieeja, kas ir orientēta uz viņu interesēm, jo šobrīd katram skolēnam ir smartfons, internets, kur viņš pavada ļoti daudz laika un kas "pieķer" viņu uzmanību. Kāpēc tad neizmantot šo lietu labumam?
 • Lietotāja Ilga Sirmele attēls
  Priecājos par šo skatījumu uz sociālajiem tīkliem. Arī es uzskatu, ka problēma nav sociālajos tīklos, tie ir tikai jāprot lietot. Visam saturam, ko ievietojam, jābūt ar mērķi. Izprotot to, kā sociālos tīklus lietot savā labā, cilvēks gūst daudz priekšrocību savā darbā un ikdienā, jo nereti mūsdienās cilvēki uzņemās darīt vairāk, kā laiks to atļauj. Ir liels prieks, ka pieaugušajiem ir iespēja pilnveidot savas prasmes lietot sociālos tīklus, tīmekli. Tā ir lieliska iespēja pieaugušajiem celt savu profesionalitāti, audzēt jaunas kompetences.
 • Lietotāja Kerstin Hagblom attēls
  Great!
 • Lietotāja Anja Stofberg attēls
  Dear all, within our project Spaces for Intercultural Learning we are exploring collaboration and learning in a virtual space on the Yammer platform. A major goal of the project is increasing intercultural competences among adult learning educators as well as the target groups that they are working with. The project aims to reach that goal in several ways, and one of them is in our online space in the shape of a Community of Practice.
  The idea of the online CoP was introduced as a tool for reflection for the adult educators of the participating project partners. Ask, share, reflect and learn: those are our main interactive activities.
  We will be sharing our experiences in a guidebook towards the end of the project. Meanwhile I can already tell you that it has been a most interesting experience. 
  At the start of this Community of Practice it was decided to create a private group for the members/participants instead of a public group, in order to have a safe space to work together. For many of the project members experience with online Communities of Practice was limited, especially in an international setting.
  What do you think: would you also have chosen a private space or would you have opened it up to anyone interested in the topic of intercultural learning / intercultural competence development ?
  I'm curious to hear your views on this !


 • Lietotāja ALPER GÖZEN attēls
  It is called 'Social media' but it must be used in a balanced way. Otherway; as we see around ; it makes people Asocial. It is a very pity that some says thousands of friends I have on social medias but we can not see any around him/her. They wander around single all the time.

  It brings us oceans of benefits of course if we overcome dangers and bad side-effects. Education is one of them and nowadays is being transported. But I have some hesitations about its results in the future.

 • Lietotāja Fernando Albuquerque Costa attēls
  Dear all,
  Perhaps one of the main concerns regarding social media for adults is to ensure that people know how to identify dangers that the Internet brings and know how to take the necessary precautions. The commitment to the acquisition and consolidation of safety behaviors will be one of the pedagogical measures that any adult educator must incorporate in the work he develops with adults.
  Can anyone testify to how you handle such problems?
  Thanks a lot,
  Fernando