chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Ankstesnio mokymosi pripažinimas

Lapkričio 28 d. – gruodžio 1 d. Suomijoje Kuopijo mieste vyko Suomių nacionalinės agentūros organizuotas seminaras „Neformalaus ir savišvietos būdu įgytų kompetencijų pripažinimo galimybės tikslinėms grupėms“. Seminaro šūkis „Pripažinimas suteikia sparnus“ labai tikslingai apibūdina neformalaus ir savišvietos būdu įgytų kompetencijų pripažinimo galimybes, kurios suteikia asmenims pasitikėjimą savo jėgomis ir motyvaciją siekti tikslų.

Kas lėtina neformaliuoju ir savaiminiu  būdu įgytų kompetencijų patvirtinimo procesą Europoje? Į šį klausimą atsakymų ieško Telšių švietimo centras  kartu su kolegomis iš Belgijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos ir Kroatijos, dalyvaudamas projekte „Rekomendacijos dėl suaugusiųjų mokyme įgytų kompetencijų patvirtinimo jungtinėje Europoje“ (angl.k. ,,REcommendations for a Validation in Adult Learning in United Europe”  toliau tekste - REVALUE).

Sutiksite, kad greta formaliojo švietimo vis reikšmingesni tampa gebėjimai, įgūdžiai, žinios, įgytos per darbo patirtį, įvairiuose kursuose, seminaruose, atliekant savanorišką visuomenei naudingą darbą, laisvalaikiu, šeimoje. Tačiau  savišvieta ir neformaliuoju būdu įgyta patirtis neturi formalios išraiškos ir dažniausiai darbdavių nepripažįstama.  Siekiant, kad žinios, įgūdžiai ir gebėjimai, įgyti savišvietos ar neformaliuoju būdu, taptų oficialiai pripažįstami Europos šalyse, tarp jų ir Lietuvoje, diegiamos įvairios kompetencijų pripažinimo sistemos. Ar jos veikia sėkmingai?

2016 m. lapkričio 28–29 d. CEDEFOP organizavo konferenciją, kurios tema – kaip mokymąsi padaryti matomą. Konferencija vyko Salonikuose, į ją atvyko daugiau kaip 200 dalyvių. Renginyje dalyvavo įvairios suinteresuotosios šalys – žmonės, dirbantys su pabėgėliais plačiosios visuomenės lygiu, taip pat tyrėjai ir politikos formuotojai. EPALE pagalbos besimokantiesiems temos koordinatorė Gina Ebner buvo vieno iš praktinių seminarų pranešėja žemos kvalifikacijos suaugusiųjų rezultatų patvirtinimo tema. Šiame tinklaraščio įraše ji pateikia pagrindines mintis ir svarbiausius diskusijos momentus.
6 Birželis 2017
by Kristina MALDONIENĖ
(en)
Apžvelgdamas šio mėnesio rezultatų patvirtinimo temą, George'as K. Zarifisas, Salonikų Aristotelio universiteto tolesnio mokymosi profesorius asistentas, nagrinėja su rezultatų patvirtinimu susijusių sumanymų ištakas, jų išraišką konkrečioje Europos politikoje ir dar neįveiktus iššūkius.
6 Birželis 2017
by Kristina MALDONIENĖ
(en)

Mokymosi visą gyvenimą koncepcija ne tik sukūrė galimybę  kiekvienam suaugusiajam ugdytis norimas kompetencijas, bet ir praktiškai įteisino ir kitas, ne tik formalaus mokymosi kokioje nors mokymo įstaigoje, mokymosi formas, kaip pvz. neformalųjį ir savaiminį mokymąsi. Tai ypač aktualu yra suaugusiesiems, kurie, iš tiesų, mokosi ne tik formaliojo švietimo sistemoje, bet daug žinių, gebėjimų ir kompetencijų įgyja mokydamiesi savo darbo vietoje, iš kitų ar savos patirties, keliaudami, bendraudami, netgi pramogaudami.

23 Balandis 2017
by RASA POCEVIČIENĖ
(lt)
Šiuo metu pabėgėlių krizė kelia daug rimtų iššūkių ne tik Europai, bet ir kitoms šalims ar regionams, kur glaudžiasi pabėgėliai. Vienas tokių iššūkių yra ekonominiai ištekliai, kurių reikia siekiant užtikrinti tinkamas gyvenimo sąlygas pabėgėliams, ir su integracijos procesu susiję socialiniai ir kultūriniai sunkumai. Paprasčiausiai pripažinus pabėgėlių kvalifikaciją ir padėjus jiems patekti į švietimo sistemą bei darbo rinką ir ten dalyvauti, gerokai sumažinamos jų išlaikymo ir integracijos išlaidos, pagerinama integracija priimančiojoje šalyje.
5 Sausis 2017
by Jurgita MELAIKIENE
(en)
nuo Pirmadienis 1 Liepa 2019 iki Trečiadienis 3 Liepa 2019, Spain

EDULEARN19 (11th annual International Conference on Education and New Learning Technologies)

You are invited to join the 11th edition of EDULEARN (11th annual International Conference on Education and New Learning Technologies) that will be held in Palma de Mallorca (Spain) on the 1st, 2nd and 3rd of July 2019.

This conference will be the best opportunity to present and share your experiences in the fields of Education and New Learning Technologies in a multicultural and enriching atmosphere.

Every year, EDULEARN brings together over 800 delegates from 80 different countries.

There will be 3 presentation formats: Oral, Poster or Virtual.

Trečiadienis 30 Sausis 2019, Austria

Info-Workshop: Mit der Weiterbildungsakademie als ErwachsenenbildnerIn zertifizieren

Bei dem Info-Workshop der wba werden Details zum Ablauf einer wba-Zertifizierung präsentiert. Teilnehmende erfahren mehr über das Erstellen eines Online-Portfolios, die Übermittlung von Nachweisen und eine praktische Demonstration des Anerkennungsprozesses.

nuo Antradienis 7 Gegužė 2019 iki Trečiadienis 8 Gegužė 2019, Germany

3rd Biennale on Validation of Prior Learning (VPL) - Register now!

The 3rd VPL Biennale focusses on "Making policy work - Validation of Prior Learning for education and the labour market". The VPL Biennale is about sharing knowledge, ideas and visions on VPL and about the creative process of learning from each other’s successes, problems and solutions in ‘the VPL-world’. Join us in drafting and adopting the Berlin Declaration on VPL, which paves the road for a stronger and more sustainable implementation of VPL!
nuo Antradienis 7 Gegužė 2019 iki Trečiadienis 8 Gegužė 2019, Germany

3. Biennale "Anerkennung von Kompetenzen" - Melden Sie sich jetzt an!

Referenten aus der ganzen Welt, darunter Island, Südafrika, Mexiko und Südkorea, stellen bewährte Praktiken und Politiken zum Thema „Erfolgreiche Politikgestaltung – Anerkennung von Kompetenzen für Bildung und Arbeitsmarkt“ vor. Gemeinsam mit politischen Entscheidungsträgern, Praktikern, Wissenschaftlern und anderen Stakeholdern, die an der Weiterentwicklung und Umsetzung von Anerkennungsverfahren arbeiten, werden wir die Berliner Erklärung zur Anerkennung von Kompetenzen entwerfen und verabschieden, um einen Maßstab für Anerkennungssysteme weltweit zu setzen.
nuo Ketvirtadienis 15 Lapkritis 2018 iki Šeštadienis 15 Gruodis 2018, Italy

Manifesto della formazione - Rete CPIA Puglia - Paideia 4

Attività formative residenziali volte a sviluppare, aggiornare e consolidare le competenze dei dirigenti, dei docenti e del personale ata dei CPIA attraverso la realizzzione e diffusione di iniziative che implementino il Piano delle Attività per l'Innovazione dell'Istruzione degli Adulti (PAIDEIA). 

nuo Ketvirtadienis 22 Lapkritis 2018 iki Penktadienis 23 Lapkritis 2018, Canada

AIDER LES ADULTES A L’AIDE D’OUTILS, DE SYSTEMES ET DE REGLES EFFICACES

L’Association canadienne pour la reconnaissance des acquis (CAPLA) organise son Colloque en Reconnaissance des acquis 2018 :  Aider les adultes à l’aide d’outils, de systèmes et de règles efficaces

CAPLA est une association  à la recherche d’outils, de systèmes et de stratégies qui, de façon prometteuse et novatrice, facilitent l’évaluation et la reconnaissance des connaissances, talents, habiletés et compétences des adultes

Trečiadienis 28 Lapkritis 2018

Webinar: Modellen som gör valideringen bättre

Nu är den här, modellen som kvalitetssäkrar valideringsprocessen. Den hjälper dig som arbetar praktiskt med validering och dig som utvecklar valideringssystem på din skola, i din region, eller nationellt.

Efter  webinaret kommer du att ha kunskap om kvalitetsmodellen, insikter i vad som krävs för att kvalitetssäkra valideringsarbetet, praktiska erfarenheter, förståelse för processen och en presentation av nästa steg att ta.

För vem? De som arbetar praktiskt med validering på institutionsnivå, samt de som arbetar med utveckling av validering på regional och nationell nivå.

Ar bendrųjų kompetencijų ugdymas, kuriam  pastaruoju metu tiek europiniu, tiek nacionaliniu lygmeniu skiriamas vis didesnis dėmesys, yra svarbus ir įkalinimo įstaigose esantiems asmenims? Ar visų bendrųjų kompetencijų ugdymas būtų jiems aktualus? Ar tai turėtų būti prioritetine ir suaugusiųjų švietimo kalėjime sritimi?  

Nors deklaravus mokymosi visą gyvenimą idėją, iki tol vyravusi nuostata, kad mokomės tik tada, kai lankome, kokią nors ugdymo įstaigą, buvo teoriškai paneigta, praktinis suvokimas, kad mokomasi visur ir visada, dar iki šiol nėra visiškai įsitvirtinęs mūsų sąmonėje. Tuo labiau dažnam suaugusiajam kol kas sunku suvokti, kad tokio mokymosi metu įgytos žinios, gebėjimai ir įgūdžiai gali būti oficialiai pripažinti ir padėti jam įgyti net formalius jo turimą kvalifikaciją patvirtinančius dokumentus.

Straipsnyje analizuojama, kaip ir kur link plėtojamos neformaliojo suaugusiųjų švietimo veiklos  savivaldybėse po 2014 m. priimto Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatymo.

Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį. Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Europos švietimo sektoriui pereinant į kompetencijomis grįstą mokymąsi ir mokymosi rezultatų vertinimą, atsiranda didžiulis poreikis ieškoti inovatyvių, efektyvių ir skubančiam žmogui tinkamų neformaliu ir savaiminiu būdu įgytų kompetencijų vertinimo  ir pripažinimo priemonių.  Mokymasis visą gyvenimą, kaip pagrindinis Europos švietimo principas apima suaugusiųjų mokymąsi įvairiose terpėse, formose ir situacijose. 2012 m. Europos komisija parengė Rekomendaciją dėl neformaliojo mokymosi ir savišvietos rezultatų patvirtinimo (Rekomendacija, 2012). Numatoma, kad iki 2018 m.

Nerasta rezultatų