chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Geriausia tyrimų ir įvertinimo praktika

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) nuo 2011 m. atlieka suaugusiųjų įgūdžių tyrimą (angl. Programme for the International Assessment of Adult Competencies, PIAAC), kurio antrajame etape, 2014-2015 m., dalyvavo ir Lietuva. PIAAC yra laikomas išsamiausiu kada nors vykdytu suaugusiųjų gebėjimų tyrimu, padedančiu susidaryti vaizdą apie suaugusiųjų gebėjimus trijose įgūdžių srityse: skaitymo įgūdžių (raštingumo), matematinio raštingumo ir problemų sprendimo technologijų pagalba.

Džiaugiamės skelbdami jau Trečiuosius “La VITA è bella!” apdovanojimus! Ieškomi projektai ir veikla, kurie gali atstovauti skirtingus švietimo sektorius (mokyklos, profesinio rengimo, suaugusiųjų švietimo, jaunimo, savanorystės ir mobilumo projektai), skatinantys holistinį kompetencijų ugdymą bei apima skirtingus praktinius atvejus, kai mokymosi rezultatai ir kompetencijų ugdymas yra pripažįstami bei dokumentuojami ne tik formaliajame švietime.  Daugiau informacijos:  http://mahara.vita-eu.org/view/view.php?id=2488

Pagal tarptautinį „e-RR“ projektą, kurį vykdė ir prižiūrėjo Novo Mesto plėtros ir švietimo centras, yra pateikiama viešai prieinama platforma Eromaresource.com (išorinė nuoroda), ja galima naudotis nuo 2015 m. birželio mėn. Ji skirta romų integracijos įvairiose socialinio gyvenimo sferose procesui remti.

2012 m. buvo 643 000 žmonių kalėjime Europos Sąjungoje ir nuo to laiko šis skaičius nuolat auga. Dauguma iš šių žmonių neturi nei aukštojo, nei profesinio ar kito išsilavinimo ir turi labai žemus bazinius įgūdžius. Švietimas vaidina labai svarbų vaidmenį skatinant reabilitaciją ir siekiant, kad žmonės iš naujo nebenusikalstų.
nuo Pirmadienis 20 Gegužė 2019 iki Antradienis 21 Gegužė 2019, Belgium

Segundo foro de aprendizaje de políticas sobre itinerarios de mejora de las capacidades: una visión para el futuro

Hoy, día 21 de mayo de 2019, tiene lugar el último día del  Segundo Foro de Aprendizaje de Políticas sobre itinerarios de mejora de las capacidades: una visión para el futuro (Second Policy learning forum on upskilling pathways: a vision for the future).

nuo Antradienis 4 Birželis 2019 iki Trečiadienis 5 Birželis 2019, Germany

Betriebliches Lernen gestalten: Konsequenzen von Digitalisierung und neuen Arbeitsformen für das Bildungspersonal

Das AG BFN-Forum widmet sich den Fragen der Gestaltung von Lehr- und Lernprozessen durch Aus- und Weiterbildner/innen, die sich durch die Einflüsse der digitalen Transformation ergeben. Im Fokus stehen dabei die Konsequenzen für die Kompetenzentwicklung der Aus- und Weiterbildner/innen, für betriebliche Lernformen sowie für Lernortkooperationen und Netzwerke. 

Ketvirtadienis 13 Birželis 2019, Germany

#digitalkompetent - Konferenz zu digitalen Kompetenzen in Arbeit und Lernen

Die Digitalisierung verändert die Arbeitswelt grundlegend. Auch Lernen wird zunehmend digitaler. Mitarbeitende, die bisher wenig Kontakt mit Digitalisierung hatten, müssen sich immer mehr mit digitalen Anwendungen in Lernen und Arbeiten auseinandersetzen. Insbesondere neue Kompetenzen im Umgang mit digitalen Veränderungen sind dabei ein Schlüsselfaktor.
nuo Pirmadienis 21 Spalis 2019 iki Trečiadienis 23 Spalis 2019, Turkey

Call for Papers: ADVED 2019- 5th International Conference on Advances in Education and Social Sciences

ADVED 2019- 5th INTERNATIONAL CONFERENCE ON ADVANCES IN EDUCATION AND SOCIAL SCIENCES

21-23 October, 2019ISTANBUL, Turkey

Website: http://www.ocerints.org/adved19   

Enquiries: adved19@gmail.com  

Organized by: International Organization Center of Academic Research

CALL FOR PAPERS:

You are invited to participate in ADVED 2019- 5th International Conference on Advances in Education and Social Sciences that will be held in ISTANBUL, Turkey on 21-23 October, 2019.

nuo Trečiadienis 5 Birželis 2019 iki Ketvirtadienis 6 Birželis 2019, Spain

Educar para prevenir la violencia de género

La violencia de género es un problema estructural y la manifestación más extrema de la desigualdad entre mujeres y hombres. Un amplio marco normativo de igualdad regula la prevención y actuación ante las diferentes formas en que se expresa la violencia de género en cualquiera de los ámbitos de la sociedad.

nuo Trečiadienis 22 Gegužė 2019 iki Ketvirtadienis 23 Gegužė 2019, Denmark

Workshop om vosknes motivation for efteruddannelse


Den 22. og 23. maj afholder Tænketanken DEA sammen med Digital Frontrunners, der er et program i den britiske innovationsfond NESTA, en workshop om voksnes motivation for efteruddannelse. 


Ny teknologi, et længere arbejdsliv og vandrende arbejdstagere gør efteruddannelse centralt; men ufaglærte og faglærte, der ofte netop har brug for efteruddannelse, er også ofte dem, der deltager mindst. Arrangementet indeholder oplæg om, hvad der motiverer til at deltage i voksenuddannelse samt workshops, hvor alle aktivt udveksler erfaring og viden.

Ketvirtadienis 26 Rugsėjis 2019, Belgium

Segunda Cumbre Europea de Educación

La  Segunda Cumbre Europea de Educación tendrá lugar el 26 de Septiembre de 2019, en la plaza Place du Mont Des Arts 1000, en Bruselas, Bélgica. Ministros, académicos, partes interesadas en educación, sociedad civil y docentes discutirán y tratarán diversos temas relacionados con la educación, así como los desafíos, presentes y futuros, a los que se enfrentan los docentes.

NORDPLUS ADULT programos finansuotame projekte 4 partneriai iš Islandijos, Švedijos, Norvegijos ir Lietuvos dirbo kartu tam, kad savo šalyse surinktų ir skleistų už jų ribų metodus, skirtus dirbti su smurtautojais ir šeiminio smurto aukomis. Mes ieškojome gerosios patirties pavyzdžių savo šalyse, lyginome juos ir išvardinome šiame rinkinyje. Tikimės, kad šis rinkinys padės specialistams, dirbantiems su smurtavusiais asmenimis ir nuo jų nukentėjusiems. Kai kurie metodai panašus, kai kurie gana skirtingi, tikimės, kad rasite tuos, kurie bus naudingi jūsų darbe.

Šiame straipsnyje pateikiama statistika apie profesinį mokymą Europos Sąjungoje (ES). Joje pateikiamas išsamus ES profesinio mokymo ir lavinimo vaizdas. Pirmojoje straipsnio dalyje analizuojami mokinių ir studentų profesinis mokymas mokyklose, tai gali būti atliekama kaip antrinio ar aukštojo mokslo dalis. Antroje straipsnio dalyje nagrinėjama įmonių profesinio mokymo sistema, pateikiamas pradinis profesinis mokymas (IVT) ir išsamesnė informacija apie tęstinį profesinį mokymą (CVT) įmonėse.

Pristatyta profesinio mokymo būklės apžvalga

2017 m. lapkričio 7 d. pristatyta Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva parengta 2017 m. profesinio mokymo būklės apžvalga. Rengiant leidinį, pasirinkta probleminė duomenų surinkimo ir jų pristatymo prieiga, atsiribojant nuo a priori žinomų faktų ir teiginių, pavyzdžiui, nuo pagrindinių profesinio mokymo siekinių tarptautiniuose ir nacionaliniuose švietimo politikos dokumentuose nagrinėjimo ir jų laimėjimą atskleidžiančių duomenų analizės.

Būtinas didesnis nekvalifikuotų suaugusiųjų dalyvavimas mokymo kursuose, nes, nepaisant to, kad vis daugiau jaunimo renkasi profesinio mokymo programas, prognozės rodo, kad Danijoje kvalifikuotų darbuotojų skaičius ateityje mažės. Be to, taip pat turime remti nekvalifikuotų suaugusiųjų galimybes dalyvauti gamybinėje praktikoje. Ši apklausa atskleidžia, kokias konsultavimo apie mokymosi galimybes paslaugas nekvalifikuotiems ir žemą kvalifikaciją turintiems suaugusiesiems siūlo suaugusiųjų švietimo centrai (VUC) ir profesinio mokymo įstaigos.

2017 m. gegužės 12 d. Klaipėdos universiteto Tęstinių studijų institute įvyko mokslinė konferencija „Suaugusiųjų švietėjų ir besimokančiųjų veiklos optimizavimo aspektai” (https://www.ku.lt/blog/vyksta-konferencija-suaugusiuju-svieteju-ir-besimokanciuju-veiklos-optimizavimo-aspektai). Konferencijos metu siekta moksliniame kontekste  išanalizuoti suaugusiųjų švietėjų ir besimokančiųjų veiklos optimizavimo aspektus.

Kaip vieną iš žodžio laisvės išraiškų po 2015 m. sausio atakų Paryžiuje prieš pagrindines Europos vertybes Mokymosi visą gyvenimą platforma išleido dokumentą  “Švietimas – tarpkultūrinio supratimo ir solidarumo skatinimo Europoje priemonė”. Tam, kad pavyktų įveikti ateityje laukiančius iššūkius, dokumente analizuojama kaip švietimas gali padėti sukurti holistinę ir tvarią visuomenę, naudojant ilgalaikius ir naudingus sprendimus.

2014 metų liepos mėnesį, Socialinių inovacijų fondas, įgyvendindamas Valstybinę moterų ir vyrų lygių galimybių 2010-2014 metų programą, atliko moterų ir vyrų padėties pokyčių visose srityse išplėstinį lyginamąjį poveikio vertinimą “Moterys ir vyrai Lietuvos visuomenėje – 2014“. Šio vertinimo tikslas buvo atlikti moterų ir vyrų padėties pokyčių visose srityse išplėstinį tyrimą, įvertinti Valstybinių 2003-2004 m., 2005-2009 m., 2010-2014 m.

Plačiai pripažinta, kad švietimas yra pagrindinis ekonomikos klestėjimo ir socialinės gerovės šaltinis. Švietimas yra ne tik svarbus ekonomikos našumo ir naujovių kūrimo pajėgumo veiksnys, jis yra būtina sąlyga socialiniams ir kultūriniams pokyčiams vartojimo ir laisvalaikio elgsenos modeliuose, siekiant užtikrinti darnų gyvenimo būdą.

Žvilgsnis į švietimą: OECD rodikliai yra autoritetingas šaltinis tiksliai informacijai apie švietimo padėtį įvairiose pasaulio šalyse. Jis teikia informaciją apie švietimo įstaigų produktyvumą, švietimo įtaką įvairiose šalyse, finansinį ir žmogiškojo kapitalo investavimą į švietimą, dalyvavimą švietime ir jo progresą, prieinamumą, mokymosi aplinkas ir mokyklų tinklo organizavimą.

Šiandiena gyvename vis labiau senstančioje visuomenėje, todėl  su kiekviena diena mokymasis visą gyvenimą, o ypatingai vyresnio amžiaus suaugusiųjų švietimas tampa vis aktualesnis. Neaplenkia ši suaugusiųjų švietimo sritis ir Lietuvos. Todėl tyrimo „Trečiojo amžiaus universitetai Lietuvoje: situacijos analizė ir plėtros gairės“ autoriai Dr. Albinas Kalvaitis, Jūratė Barauskienė ir Agnė Mačėnaitė išsikėlė tikslą – nustatyti, kaip toliau Lietuvoje vystosi trečiojo amžiaus universitetai ir numatyti jų plėtros gaires.

Nerasta rezultatų