chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Profesinis personalo tobulėjimas

Panevėžio darbo rinkos mokymo centro profesijos mokytojos, lankydamosios Čekijos profesinėse mokyklose, įgijo teorinių žinių bei praktinių įgūdžių apie integruotų pamokų organizavimą, taikomus metodus, kuriais siekiama užtikrinti mokymo kokybę. Čekų mokytojai noriai dalijosi sukaupta patirtimi, pabrėždami, kad metodo pasirinkimas priklauso nuo to, kokį tikslą ir kokių mokymosi rezultatų norima pasiekti.

Pristatome keturis skirtingus integruotų pamokų pavydžius.

Šiaurės ministrų tarybos programa „Nordplus“ kviečia Šiaurės ir Baltijos šalių institucijas bei organizacijas, dirbančias su švietimu ir mokymu, teikti paraiškas 2019 metams. Jei jūs arba jūsų organizacija dirba švietimo ir mokymo srityje, turite galimybę teikti paraiškas „Nordplus“ finansavimui gauti veikloms tarp švietimo įstaigų ir organizacijų užsienyje: Danijoje, Estijoje, Farerų salose, Suomijoje, Grenlandijoje, Islandijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Norvegijoje, Švedijoje ir Alanduose.

Geriausia 2019 m. „Erasmus+“ konkurso žinia Lietuvos suaugusiųjų švietėjų organizacijoms – skiriamas net 67 % didesnis biudžetas mobilumo veikloms finansuoti. Planuojama, kad bus paskirstyta ne mažiau kaip 261.976 eurų suaugusiųjų švietėjų dalyvavimui kursuose, darbo stebėjime bei mokymo veiklose. Vykti galima net į 32 programoje dalyvaujančias šalis.

Kiekvienais metais tūkstančiai žmonių yra priversti palikti namus ir gimtąją šalį dėl karo, stichinių nelaimių, nepritekliaus ir daugelio kitų priežasčių. Integracija į kitos šalies visuomenę, darbo rinką yra sudėtingas procesas, kuriame dalyvauja ir bibliotekos, kaip informacijos skleidėjos, galinčios padėti migrantams lengviau integruotis į šalies kultūrinį ir socialinį gyvenimą.

Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija pristato džiugią naujieną: nuo šiol pradeda veikti tinklalapis „Įkvepiantis mokėjimo mokytis patarėjas“ http://lt.learntolearn.eu/ (link is external), kuriame galima įsivertinti mokėjimo mokytis gebėjimus ir gauti rekomendacijas, kaip juos tobulinti.

Kauno apskrities viešoji biblioteka (KAVB) – Kauno regiono viešųjų bibliotekų metodikos ir kvalifikacijos kėlimo centras, rengia ir vykdo suaugusiųjų neformaliojo švietimo programas regiono bibliotekų specialistams ir gyventojams. Siekiant užtikrinti aukštą minėtų veiklų kokybę, mokymo ir mokymosi veiklų novatoriškumą, KAVB įgyvendino „Erasmus+“ 1 pagrindinio veiksmo – suaugusiųjų švietimo personalo mobilumo projektą „Lietuva-Latvija-Suomija: suaugusiųjų mokymo(-si) procesų inovacijos bibliotekose“.

Panevėžio darbo rinkos mokymo centre (toliau – Panevėžio DRMC) įkurtame Profesinės reabilitacijos skyriuje teikiamos paslaugos asmenims su jutimo, fizines, sutrikusio intelekto, proto ir psichikos negaliomis. Organizacija daug dėmesio skiria profesijos mokytojų, mokymų organizatorių profesinių kompetencijų tobulinimui, siekiant užtikrinti kokybiškas mokymo paslaugas neįgaliesiems.

Man taip nutinka beveik visada, tačiau šį kartą atsisėdau rašyti su ypatingu nerimu. Kaip rašyti tekstą apie kūrybinio rašymo mokymus, kuriuose pati dalyvavau, o tai reiškia, turėjau bent kažko išmokti... Ar pavyks parašyti taip, kad būtų įdomu ir naudinga skaityti... Tada prisiminiau vieną iš taisyklių – negalvok, kad būtinai pasirodysi kvaila ir iš tavęs visi juoksis.

15 Balandis 2019
by Inga Jagelavičiūtė
(lt)
1 Komentarai

Tarptautinis mobilumas mokymosi tikslais atneša galimybes išmokti naujų technologijų, įtvirtinti turimus įgūdžius, palyginti mokymo(si) metodus, pasisemti vertingos profesinės patirties. Tai liudija Vilniaus technologijų mokymo centro mokiniai, būsimi mechatronikai ir elektronikai, pagal „Erasmus+“ programą viešėję Lenkijoje. Šešetukas ateities profesionalų: Ivona, Gvidas, Julius, Viktoras, Markas ir Tomas ‒ savo kailiu patyrė, kad profesinėms žinioms atšviežinti ir gilesnei motyvacijai išauginti pakanka vos poros savaičių. Apie tai ‒ mokinių pasakojime.

9 Kovas 2019
by Milena Puchova
(lt)
1 Komentarai

Kas yra atvira, tolerantiška ir liberali bendruomenė? Kaip suaugusiųjų švietėjai gali prisidėti prie tokios bendruomenės kūrimo? Kaip ir kokias edukacines  veiklas  reikia plėtoti, kad būtų sukurtas  ilgalaikis  ir pozityvus efektas? Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškome kartu su partneriais iš  Norvegijos, Prancūzijos, Vokietijos, Portugalijos, vykdydami projektą „Atvira ir liberali bendruomenė: iššūkiai ir galimybės suaugusiųjų švietimui“ (OPLICO).

Šventinis 2018 metų pabaigos gruodžio maratonas jau buvo įtraukęs visus į neatidėliotinų darbų, Kalėdinių pirkinių bei įsipareigojimų sūkurį, kai mane ir dar apie 80 dalyvių iš 21 Europos šalies pasitiko jaukios Berlyno urbanistinės erdvės veik pačiame miesto centre, stipri kava, nuoširdžios organizatorių šypsenos ir susipažinimo žaidimas.

18 Sausis 2019
by Kristina Martin...
(lt)
1 Komentarai

Vienas svarbiausių ir daugiausia iššūkių keliančių suaugusiųjų švietimo plėtros veiksnių yra suaugusiųjų švietimo organizavimas vietos savivaldos lygiu. Kryptingu suaugusiųjų švietimu savivaldybėse rūpinasi koordinatoriai. Daugumoje šalies savivaldybių koordinatoriais tapo švietimo centrai, kurie skatina  neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi teikėjų  bendradarbiavimą, koordinuoja veiklas. Iki šiol tokios pareigybės savivaldybėse nebuvo, todėl trūksta patirties rezultatyviai koordinuojant suaugusiųjų švietimo veiklas.

25 Lapkritis 2018
by Daiva Ziogiene
(lt)
2 Komentarai

Ar žinojote, kad emocijos skiriasi nuo jausmų? Ar galite atsakyti į šį klausimą, jei Jums kyla abejonių, šis straipsnis tikrai skirtas Jums. Dažnai emocijos ir jausmai yra sumaišomi tarpusavyje, sutapatinami ir manoma, kad tai yra vienas ir tas pats. Todėl šį kartą norime pasidalinti savo patirtimi su Jumis, kas mums padėjo išsiaiškinti ir geriau suprasti, kuo skiriasi jausmai nuo emocijų ir kaip jie pasireiškia mūsų kasdienybėje.

19 Lapkritis 2018
by Aurelija Kaspar...
(lt)
2 Komentarai

Dualinę profesinio mokymo sistemą sudaro dvi dalys: teorinė dalis profesinio mokymo įstaigoje ir praktinė dalis ‒ tai yra didžioji dalis mokymosi laikotarpio ‒ įmonėje. Taip jauni žmonės įgyja reikalingų praktinių įgūdžių, o įmonės ‒ kvalifikuotus darbininkus. Toks dualinio mokymo apibūdinimas jau ne vienerius metus sklando Lietuvos profesinio mokymo sistemos kontekste, tačiau praktinis jo įgyvendinimas ‒ vis dar fragmentiškas, o už pavienius bandymus taikyti Europinę praktiką mokymo įstaigos yra apdovanojamos kaip inovatyvios ir sėkmingos.

17 Lapkritis 2018
by Milena Puchova
(lt)

Puiki žinia Lietuvos bibliotekininkams-andragogams (ar ketinantiems jais tapti) – Lietuva yra viena iš šešiolikos Europos šalių, pasirašiusių bendradarbiavimo susitarimą su Kinijos Liaudies Respublika kultūrinių mainų ir bibliotekų bendradarbiavimo srityje. Viena iš svarbiausių bendradarbiavimo krypčių – personalo mainai ir mokymai. Ši perspektyva numato galimybę ne tik mokytis ir tobulėti, bet ir skleisti savo sukauptą gerąją patirtį  neformalaus suaugusiųjų švietimo srityje. 

29 Spalis 2018
by Virginija Švedienė
(en)
1 Komentarai

Šį straipsnį, pristatantį trijų trenerių stažuotę, reikia pradėti nuo trumpos istorijos pamokos supažindinant su kyudo sporto šaka, kadangi šis žodis daugeliui lietuvių nieko nesako, galima tik spėti, kad šis terminas turi japoniškų šaknų, tuo labiau jį sunku susieti su sportu bei kovos menu.

28 Spalis 2018
by Tomas Petronis
(lt)
1 Komentarai
nuo Pirmadienis 15 Balandis 2019 iki Trečiadienis 15 Gegužė 2019, Poland

Konkurs Re-Animuj się!

Stowarzyszenie LABiB i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zapraszają biblioteki publiczne, szkolne i pedagogiczne do udziału w czwartej edycji konkursu „Re-Animuj się!”. Nagrodami w konkursie są warsztaty prowadzone przez bibliotekarzy – praktyków, Ambasadorów LABiB. Na zgłoszenia czekamy do 15 maja br.

Aby wziąć udział wystarczy nagrać filmik z zaproszeniem dla Ambasadora do swojej biblioteki i zamieścić go w formularzu:

nuo Pirmadienis 9 Rugsėjis 2019 iki Antradienis 10 Rugsėjis 2019, Bosnia and Herzegovina

4th International Conference on English Language and Literature Studies (CELLS): BEYOND HERMENEUTICS: Challenging Traditional Approaches to Literary and Language Studies

4th International Conference on English Language and Literature Studies (CELLS): BEYOND HERMENEUTICS: Challenging Traditional Approaches to Literary and Language Studies, which is to be held at the University of Banja Luka on 9th and 10th September 2019.

Follow this link to see the call for papers.

nuo Penktadienis 4 Spalis 2019 iki Šeštadienis 30 Gegužė 2020, Poland

Rozmowy wokół historii i pamięci. Seminarium dla nauczycieli i przewodników

Roczne seminarium "Rozmowy wokół historii i pamięci" poświęcone w całości pamięci Zagłady służyć ma pogłębieniu wiedzy i stworzeniu płaszczyzny dialogu umożliwiającej analizę oraz zrozumienie mechanizmów rozpoznanych procesów historycznych.

Trečiadienis 9 Spalis 2019, Sweden

Konferens: Digitalisering och internationellt samarbete för vuxnas lärande

Hur kan UHR:s internationella program om internationellt samarbete användas för att utveckla er organisation? Hur kan digitalisering göra er mer tillgängliga och flexibla och vad finns det för möjligheter att ansöka om bidrag inom dessa teman? Det får ni svar på under vår konferens Digitalisering och internationellt samarbete för vuxnas lärande.

Trečiadienis 3 Balandis 2019, Spain

IV Encuentro de Buenas Prácticas ALV: Experiencia (s) con futuro

Hoy, miércoles 3 de abril de 2019, tendrá lugar el IV Encuentro de Buenas Prácticas ALV: Experiencia (s) con futuro en la Calle Tantín 25 (Santander), en el espacio CASYP-UP, en Santander.

El evento constará de diferentes talleres que van desde la robótica, la programación y la impresión 3D en educación de adultos al desarrollo de la comunicación a través del arte.

Además se presentará la Plataforma Europea de Educación de Adultos EPALE  y se compartirán diferentes experiencias y buenas prácticas.

Trečiadienis 10 Liepa 2019, United Kingdom

Employment and Skills Convention 2019 – Beyond Brexit: A future that works for all

This event organised by the Learning & Work Institute will consider employment and skills and how to help those who are stuck in low-wage jobs, or face issues with gaining employment due to disabilities, to find better employment opportunities. The event will see beyond Brexit and focus on issues with employment and skills that have been forgotten during this time of political upheaval. 

Penktadienis 12 Balandis 2019, Poland

Konferencja podsumowująca projekt LoGaSET

Konferencja podsumowująca projekt LoGaSET: "Gra miejska jako współczesna, innowacyjna i oryginalna metoda uczenia się (nowoczesnych technologii) przez seniorów". Zapraszamy edukatorów osób dorosłych, a w szczególności osób starszych, do uczestnictwa w konferencji podsumowującej projekt LoGaSET dofinansowany z programu Erasmus+. Celem projektu było podniesienie kompetencji seniorów w obszarze posługiwania się nowoczesnymi technologiami (aplikacjami mobilnymi obsługiwanymi przez smartfony). Podczas konferencji przedstawimy metodologię projektu, jego wyniki i opinie uczestników, a przede wszystkim zainspirujemy do wykorzystywania opracowanych materiałów w Państwa praktyce! Serdecznie zapraszamy!
nuo Ketvirtadienis 9 Gegužė 2019 iki Penktadienis 10 Gegužė 2019, Poland

HRevolution

Dział HR potrzebuje edukacji i inspiracji w zakresie budowania nowoczesnej strategii cyfrowej dla całej organizacji.
Konferencja HRevolution może być więc odpowiedzią na potrzebę działu HR „bycia o krok przed”. Przed pracownikami, przed zarządem, a także przed klientami zewnętrznymi.
HRevolution to wystąpienia oraz warsztaty, które pozwolą zgłębić wiedzę w tematach takich jak:

Apibendrindami 2018 m. veikos rezultatus galime pasidžiaugti, kad „Epale“ bendruomenė tampa vis gausesnė; jos nariai aktyviai dalyvauja platformos plėtojimo veiklose – skelbia informaciją, publikuoja išteklius, bendrauja ir bendradarbiauja platformos pagalba ir pan. „Epale“ andragogų paskelbtų straipsnių tematika pasižymi įvairove. Ši įvairovė sąlygota ir suaugusiųjų švietimo sektoriaus specifika – šiame sektoriuje veikia skirtingi subjektai, teikiamos skirtingos paslaugos skirtingoms tikslinėms grupėms. 2018 m.

Renkantis profesiją ar projektuojant karjerą, vis aktualesniu tampa suvokimas ir žinojimas, ne ką, t.y. kokią aukštąją mokyklą, kokią studijų programą esu baigęs, netgi ne ką studijavau, ir ką mokiausi, o ko išmokau, ką žinau, ką galiu atlikti, padaryti, nuveikti, kokias kompetencijas ar gebėjimus turiu. Dar geriau būtų žinoti, kokiu lygmeniu esu vieną ar kitą dalyką pasiekęs t.y.

Ši priemonė parengta pagal pagal „Erasmus+“ programos mobilumo projekto „Andragogų meistriškumo tobulinimas – suaugusiųjų mokymosi kokybei gerinti“ rezultatus. Mobilumą vykdė konsorciumas, kurį sudarė Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija (pareiškėjas), Valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centras „Dainava”, VšĮ Klaipėdos valstybinė kolegija, Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras, Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centras. Mokomoji išvyka buvo organizuota į Heidelbergo pedagogikos aukštąją mokyklą 2017 m.

Šiandien ugdytojui tenka dirbti nuolat besikeičiančiame pasaulyje, kurio vienas iš esminių bruožų yra vis didėjanti kultūrinė įvairovė ir kultūrų tarpusavio sąveika. Natūralu, kad ši ir veiklos pasaulyje, ir švietimo sistemoje vykstanti kaita, iššaukia pokyčius ir andragogo veikloje, suponuoja naujų jo kompetencijų poreikį. Šiuo atveju tai būtų multikultūrinio ugdytojo kompetencija. Nors šios kompetencijos poreikis atsirado dar XX a. viduryje kartu su vis didėjančiu multikultūrinio ugdymo poreikiu, jos aktualumas nemažėja ir šiandien.

Leidinys „Sutikti žmogų, ne kultūrą. Darbo su migrantais mokymų Italijoje užrašai“ skiriamas suaugusiųjų mokytojams, savivaldybių tarnautojams, sveikatos priežiūros darbuotojams ir kitiems asmenims, kuriems tenka arba teks susidurti su į Lietuvą atvykstančiais imigrantais.

Mokymų programa buvo parengta NORDPLUS ADULT projekto „Skandinavijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimas siekiant sukurti kompleksinės pagalbos teikimo mokymų programą suaugusiųjų švietėjams, kurie dirba / nori dirbti su smurtautojais ir jų aukomis“ rėmuose.

Viešoji įstaiga Panevėžio darbo rinkos mokymo centras įgyvendino projektą „Kūrybiškų mokymo metodų taikymas profesiniame neįgaliųjų mokyme“ (Nr. 2017-1-LT01-KA102-034901).  Projekto įgyvendinimo metu 16 darbuotojų profesines kompetencijas tobulino Portugalijoje, Čekijoje, Ispanijoje ir Suomijoje.

Apibendrinus vizitų dalyvių įgytas žinias, parengtos metodinės rekomendacijos dėl kūrybiškų mokymo metodų taikymo profesiniame neįgaliųjų mokyme.

Projektas finansuotas pagal ,,Erasmus+“ KA1 programą.

Į besimokantįjį orientuoto mokymo(si) kontekste keičiasi ir ugdymo(si) proceso dalyvių vaidmenys, ir viso ugdymo(si) proceso organizavimas. Ugdymo(si) procesas ir išoriškai (t.y. pačių mokymų organizavimas, galimybė rinktis ir pačiam besimokančiajam konstruoti savo mokymąsi), ir viduje (t.y. į mokymosi procesą diegiant metodus, sudarančius palankesnes sąlygas besimokančiajam aktyviai dalyvauti, remtis savo patirtimi, analizuoti kitų patirtį, spręsti realias gyvenimiškas problemas ir pan.) turi tapti daug lankstesniu ir patogesniu pačiam besimokančiajam.

Nerasta rezultatų