chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Išteklius

Savivaldžio mokymosi kompetencija: kas tai ir kodėl tai svarbu suaugusiųjų mokyme(si)

Kalba: LT

Paskelbė RASA POCEVIČIENĖ

Mokymosi visą gyvenimą paradigma ne tik išplėtė suaugusiųjų mokymosi galimybes, iš esmės pakeitė ne tik iki tol nusistovėjusius mokymo(si) proceso dalyvių vaidmenis, bet suponavo naujas jų atsakomybes ir išryškino naujų kompetencijų poreikį. Viena esminių šiuo požiūriu yra suaugusiųjų mokėjimo valdyti savo mokymąsi arba, kitaip sakant, savivaldžio mokymosi kompetencija.

Daugiau apie savivaldžio mokymo(si) kompetenciją, jos svarbą suaugusiųjų švietime ir ugdymo(si) galimybes skaitykite šiuose straipsniuose.

Ištekliaus autorius (-iai): 
Rasa Pocevičienė
Paskelbimo data:
Penktadienis, 13 Balandis, 2018
Dokumento kalba
Ištekliaus tipas: 
Kita
Šalis:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
  • Rita Vargalytė portretas
    Pritariu kolegei, kad ši teorija itin aktuali suaugusiųjų švietimo srityje. Suaugusiųjų švietėjai taip pat turi tobulinti savivaldaus mokymosi kompetenciją, nes tik tada jie galės padėti besimokantiesiems valdyti savo mokymąsi. Rekomenduoju suaugusiųjų švietėjams susipažinti su šiuo straipsniu, jame rasite daug informacijos apie savivaldžio mokymo(si) kompetenciją, jos svarbą suaugusiųjų švietime ir ugdymo(si) galimybes.
  • Julija MELNIKOVA portretas
    Savivaldaus mokymosi teorija, kuri mokymosi procesą aiškina kaip besimokančiojo atsakomybę už savo mokymąsi bei jo rezultatus, yra itin populiari šiuolaikinėje ugdymo teorijoje. Remiantis šia teorija, besimokantysis pats geba nustatyti mokymosi poreikius, atsižvelgdamas į planuojamą gyvenimo kelią. Jis moka identifikuoti esamus ir perspektyvius savo gyvenimo vaidmenis ir veiklą, pasižymi tobulėjimo ir mokymosi motyvacija, geba planuoti savo mokymąsi, jo rezultatus, pasirinkti mokymosi strategiją, atsižvelgdamas į rezultatus ir gyvenimo aplinkybes, koreguoti savo mokymosi planą, prezentuoti įgytą kompetencija. Ši teorija itin aktuali suaugusiųjų švietimo sityje. Na o savivaldaus mokymosi kompetencijos ugdymas(is) turėtų būti vienas pagrindinių andragogo tikslų.