chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Išteklius

Pilietiškumo puoselėjimas savanoriškoje veikloje

Kalba: LT

Paskelbė Inga Jagelavičiūtė

Jeigu mūsų paprašo įvardinti svarbiausias vertybes, tiesiog čia ir dabar, neskirstant jų į dvasines ar materialias, politines ar religines, kiek iš mūsų pirmame penketuke paminime pilietiškumą? Juk dabar be pilietiškumo neįsivaizduojama šiuolaikinė demokratiška visuomenė. Demokratijos sėkmė priklauso nuo piliečių aktyvumo dalyvaujant visuomeniniame ir valstybiniame gyvenime, o pilietiškumas prasideda nuo pagalbos savo artimui, mokesčių mokėjimo, dalyvavimo bendruomenės veikloje, iki sprendimų priėmimo valstybės valdymo, savo ir šalies ateities klausimais.

Šiuolaikinėje visuomenėje vis stipriau įsigali nuostata, kad aktyvus demokratijos puoselėjimas ir akivaizdus pilietiškumo įrodymas yra savanoriška piliečių veikla. Savanorystės pagrindu grindžiama veikla laikoma vienu iš pilietinės visuomenės pagrindų ir padeda įkūnyti tokias vertybes kaip teisingumas, solidarumas ir pilietiškumas. O kas tai yra savanorystė, kam ji naudinga ir kodėl svarbi? Šiame straipsnyje svarstoma, kodėl savanoriška veikla yra svarbi auginant ir puoselėjant pilietiškumą.

Ištekliaus autorius (-iai): 
Inga Jagelavičiūtė
Paskelbimo data:
Pirmadienis, 18 Vasaris, 2019
Dokumento kalba
Ištekliaus tipas: 
Straipsniai
Šalis:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn