chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Išteklius

Muziejų edukacinės programos neįgaliesiems

Kalba: LT
Document available also in: EN

Paskelbė Jurgita MELAIKIENE

Straipsnis skiriamas neįgaliųjų švietimo ir mokymosi galimybių muziejuose analizei. Neįgaliųjų integracija yra daugiau negu socialinis reiškinys. Tai yra filosofija, kurią pritaikius realybėje, integracija suprantama kaip bendradarbiavimo, lankstumo, daugelio tarnybų ir institucijų sąveikos procesas. Straipsnio autorė nagrinėja, ar Lietuvos muziejuose neįgalieji yra laukiami, ar muziejininkai žino jų poreikius, galimybes, atkreipia dėmesį, kad muziejai turėtų atsisakyti vienadienį akcijų ir renginių ir stengtis pritaikyti visą muziejaus fizinę ir informacinę aplinką neįgaliųjų poreikiams.

Straipsnyje aptariamos keturios neįgalumo rūšys: fizinė negalia –judėjimo negalia, somatinių sutrikimų sukelta negalia; sensorinė negalia arba sutrikimas (aklumas, kurtumas, kalbos sutrikimas); protinė negalia ir psichinė negalia. Kiekviena neįgalumo rūšis aptariama pristatant bendrą neįgalumo rūšies situaciją, užsienio ir Lietuvos muziejų edukacinių užsiėmimų pavyzdžius, reikalavimus fizinei ir informacinei aplinkai, reikalavimus edukaciniams užsiėmimas ir muziejų darbuotojams, dirbantiems su neįgaliaisiais. 

Straipsnio pabaigoje pateikiamas klausimynas, padedantis muziejui įsivertinti muziejaus prieinamumą žmonėms su negalia.

Ištekliaus autorius (-iai): 
Nideta Jarockienė
Paskelbimo data:
Sekmadienis, 17 Kovas, 2013
Dokumento kalba
Ištekliaus tipas: 
Galimybės ir ištekliai
Šalis:
Žymos:
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn