chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Išteklius

Mokymos(si) metodai užsiėmimų pradžioje: kaip efektyviai suformuoti ir išjudinti grupę

Kalba: LT

Paskelbė RASA POCEVIČIENĖ

Sėkmingas ir efektyvus mokymas(is) įmanomas tik bendraujant ir bendradarbiaujant tiek tarp grupės narių, tiek tarp mokytojo ir besimokančiųjų, o ką tik susiformavusi grupė dar nėra pasirengusi efektyviam darbui, todėl jau užsiėmimo pradžioje būtina sukurti bendradarbiavimo, palaikymo, skatinimo, įgalinimo atmosferą. 

Bendradarbiavimo atmosferos sukūrimas jau pačioje užsiėmimo pradžioje įgalins besimokančiuosius lengviau užmegzti ryšius, greičiau pasijusti grupės nariais, įsitraukti emociškai bei intelektualiai konstruktyviau dalyvauti mokymuose ir pasiekti geresnių mokymosi rezultatų.

Be to, mokymų vadovai turi stengtis palaikyti visas dalyvių elgesio sritis: emocinę (įtampa atslūgsta žmonėms susipažinus, pasikalbėjus, įgijus vieni kitų pasitikėjimą) ir pažintinę. Suaugusieji dažnai į mokymus ateina galvodami apie daugybę su mokymusi nesusijusių temų – šeimą, darbą, pietus ir t.t . Todėl „apšilimo“ metodai padeda aktyvinti mąstymo procesus ir susitelkti prie seminaro turinio. Čia ypač svarbus besikeičiantis mokytojo (vadovo) vaidmuo, kai iš atsakingo jis tampa lygiaverčiu ir aktyviu mokymosi proceso dalyviu. Psichomotorinę. Ilgas sėdėjimas mokymuose dažnai vargina žmones. Jiems reikia galimybės pakeisti tempą, pasivaikščioti. Mokymų metu būtinas fizinis aktyvumas ir atsipalaidavimas.

Ištekliaus autorius (-iai): 
Rasa Pocevičienė
Paskelbimo data:
Ketvirtadienis, 26 Balandis, 2018
Dokumento kalba
Ištekliaus tipas: 
Atvirieji švietimo ištekliai
Šalis:
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn
  • Julija MELNIKOVA portretas
    Labai aktuali tema - kaip mokymų pradžioje motyvuoti grupę mokymuisi, skatinti komandinį darbą bei kartu efektyviai siekti mokymosi tikslų. Savo  praktikoje pastebėjau, kad vienas suaugusiųjų grupės sėkmingo mokymo(si) veiksnių - komandinis jausmas, t.y. galimybė pasijausti komandos dalimi. Suaugusieji besimokantieji teigia, kad komandinis jausmas pakelia jų motyvaciją mokymuisi, sumažina stresą, padeda įveikti tam tikras mokymo(si) kliūtis. Be to, priklausomybė komandai suteikia jiems pasitikėjimo savo jėgomis jausmą. Mokymasis komandoje taip pat teikia bendravimo ir bendradarbiavimo malonumą suaugusiųjų nuomone. Todėl mums, andragogams, labai svarbu žinoti principus, kaip skatinti suaugusiųjų besimokančiųjų mokymo(si) komandoje motyvaciją.