chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Išteklius

Magistro darbas „Aktyvaus senėjimo komunikacija Trečiojo amžiaus universitete"

Kalba: LT

Paskelbė Aušrinė Česnulienė

Šiame darbe nagrinėjama aktyvaus senėjimo komunikacija, vykdoma Marijampolės Trečiojo amžiaus universitete. Tyrimas aktualus tuo, kad apie aktyvų senėjimą, kaip pilnavertišką dalyvavimo visuomenės gyvenime amžių, mokantis bei dalyvaujant visuomeninėse veiklose ir jų organizavime, kalbama labai mažai.

Tyrimo objektas - aktyvaus senėjimo komunikacija Marijampolės Trečiojo amžiaus universitete.

Tyrimo tikslas – atskleisti aktyvaus senėjimo komunikaciją mokymosi visą gyvenimą kontekste, remiantis Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) atveju.

Vykdant tyrimą „Aktyvaus senėjimo komunikacija Marijampolės Trečiojo amžiaus universitete“ buvo atliktas 4 etapų empirinis kokybinis tyrimas. Naudoti šie metodai: ekspertų interviu, sutelktos (fokus) grupės diskusija, autoetnografinis tyrimas bei publikacijų spaudoje ir socialinio tinklo turinio analizė.  

Atlikus tyrimą nustatyta, jog Marijampolės TAU aktyvaus senėjimo komunikacija yra vykdoma aktyviai ir skelbia apie intelektualinį, fizinį bei socialinį senjorų aktyvumą. Tyrimo rezultatai patvirtina tyrimo prielaidą, kad Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto vykdoma senėjimo komunikacija keičia nusistovėjusias nuostatas apie vyresnį žmogų, vaizduojamą kaip socialinių praradimų, neįgalumo, vienatvės ir nesavarankiškumo metus išgyvenantis individas, ir kuria naują požiūrį.

Ištekliaus autorius (-iai): 
Aušrinė Lenkauskaitė
Paskelbimo data:
Pirmadienis, 5 Sausis, 2015
Dokumento kalba
Ištekliaus tipas: 
Tyrimai ir ataskaitos
Šalis:
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn