chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Išteklius

Kokios mokymosi visą gyvenimą tendencijos ir iššūkiai?

Kalba: LT

Paskelbė Rita Vargalytė

Kokios mokymosi visą gyvenimą  (toliau - MVG) tendencijos? Kokia yra šiuolaikinė MVG koncepcija? Koks yra MVG poreikis ir pridėtinė vertė? Kokie su MVG susiję iššūkiai laukia ateityje? Kada ir kam MVG nauda yra didžiausia?  Koks yra MVG kontekstas? Kaip kinta mokymosi procesas, švietėjų vaidmuo, mokymosi visą gyvenimą paslaugų pasiūla ir paklausa,  švietimo ribos šiuolaikiniame pasaulyje? Kokie  yra MVG paslaugų pasiūlos ir paklausos situacija Lietuvoje?

Atsakymus į šiuos ir kitus su mokymosi visą gyvenimą tema  susijusius klausimus rasite  ,,Mokomės visą gyvenimą“ teminio tyrimo ataskaitoje.

Lietuvos Respublikos Seimas 2012 m. patvirtino Valstybės pažangos strategiją „Lietuvos pažangos strategija „Lietuva 2030“, kurioje mokymasis visą gyvenimą minimas kaip vienas pagrindinių veiksnių, užtikrinančių Lietuvos visuomenės pasirengimą pasaulio kaitai bei įgalinančių sumanios visuomenės kūrimą.

Pagrindinis teminio tyrimo tikslas yra išskirti temas – problemines sritis, reikalaujančias platesnės diskusijos ir parengti kokybišką medžiagą atviros pažangos forumo diskusijoms mokymosi visą gyvenimą tema. Temų – probleminių sričių – atviro pažangos forumo diskusijoms atranka ir analizė remiasi pasaulyje ir Lietuvoje atliktų tyrimų bei strateginių dokumentų meta-analize taip pat Lietuvos regionuose įvykusių teminių renginių rezultatais. Temos atrinktos atsižvelgiant į pasaulines tendencijas ir ateities iššūkius (kas bus ateityje?) ir Lietuvos problematiką (kuriose srityse didžiausias atotrūkis?)

 Šis  pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį. Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Ištekliaus autorius (-iai): 
UAB Visionary Analytics
Paskelbimo data:
Penktadienis, 27 Vasaris, 2015
Dokumento kalba
Ištekliaus tipas: 
Tyrimai ir ataskaitos
Šalis:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn