chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Išteklius

Kaip „sulaužyti ledus“ užsiėmimo pradžioje?

Kalba: LT

Paskelbė RASA POCEVIČIENĖ

Mokymui(si), kaip ir bet kuriai kitai veiklai, reikia palankios, įgalinančios, skatinančios aplinkos, ypač taikant aktyvaus, įtraukiančio, patirtinio, reflektyvaus mokymo(si) strategijas ir metodus. Dar aktualiau tai yra neformaliajame suaugusiųjų mokyme(si), nes kiekvieną besimokančiųjų grupę sudaro skirtingos asmenybės su savo patirtimi, fizinėmis ir emocinėmis savybėmis, skirtingu požiūriu į mokymąsi, darbą, gyvenimą ir pan. Kita vertus, suaugusiųjų besimokančiųjų grupės neformaliojo mokymosi sistemoje dažniausiai susiformuoja konkrečioms mokymosi veikloms atlikti ir nėra ilgalaikės. Tai reiškia, kad ir patys besimokantieji, ir jų mokytojai dažnai nepažįsta vieni kitų iki konkrečių mokymų pradžios, o patys mokymai dažnai trunka sąlyginai neilgai. Tuo tarpu sėkmingas darbas yra įmanomas tik bendraujant ir bendradarbiaujant tiek tarp grupės narių, tiek tarp mokytojo ir besimokančiųjų, o ką tik susiformavusi grupė dar nėra pasirengusi efektyviam darbui, todėl jau pačioje mokymų pradžioje, netgi užsiėmimo pradžioje būtina sukurti bendradarbiavimo atmosferą.


Sukūrus bendradarbiavimo atmosferą jau pačioje užsiėmimo pradžioje, besimokantiesiems yra lengviau užmegzti ryšius, pasijusti grupės nariais, emociškai ir intelektualiai konstruktyviau dalyvauti mokymuose ir pasiekti geresnių mokymosi rezultatų. Dažniausiai metodai, naudojami užsiėmimų pradžioje vadinami ledlaužiais arba apšilimo metodais, o mokymasis, derinamas su fiziniu aktyvumu ir teigiamomis emocijomis, yra efektyvesnis.

Ištekliaus autorius (-iai): 
Rasa Pocevičienė
Paskelbimo data:
Ketvirtadienis, 26 Balandis, 2018
Dokumento kalba
Ištekliaus tipas: 
Atvirieji švietimo ištekliai
Šalis:
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn