chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Pirmas

Naujausia informacija

Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos sukurta naujiena  - Klaipėdos kultūrą reprezentuojantys  papildytos realybės atvirukai, stebina vartotojus, ypač mažuosius, kai popieriaus lapas atgyja ir bibliotekos paslaugas pradeda reklamuoti virtualūs personažai, o Klaipėdos simbolis „Meridianas“ išskleidžia bures kviesdamas foto sesijai.

Trisdešimt šalių, tarp jų ir 17 EBPO šalių, dalyvavo tarptautiniame finansinio raštingumo tyrime, siekusiame surinkti palyginamus duomenis tarp šalių. Tyrime iš viso dalyvavo 51 650 suaugusiųjų, kurie buvo 18 – 79 m. amžiaus. Respondentai buvo apklausiami žodžiu skirtingomis 30 pasaulio kalbų. 2016 m. publikuoti tyrimo rezultatai atskleidžia suaugusiųjų finansines žinias, pažiūras ir elgesį, kas suponuoja atitinkamus švietimo ir mokymosi poreikius, o taip pat ir vartotojų apsaugos mechanizmus įvairiose šalyse. 

Daugelyje Lietuvos miestų yra įkurtos įvairios Motinystės mokyklos, kuriose būsimieji tėvai gauna žinių, padedančių pasirengti žmogučio atėjimui į pasaulį bei pogimdyviniam laikotarpiui. Tai sveikintinos iniciatyvos, tačiau dažnai nutinka taip, kad tėvai mokosi tik tol, kol mažyliai ima vaikščioti, kalbėti, valgyti panašų maistą kaip ir suaugusieji.

Šie metai man buvo dosnūs tarptautiniais „Epale“ susitikimais: apie platformos privalumus ir pasiekimus diskutavau Baltijos andragogų vasaros mokykloje, o vasarai baigiantis, dalyvavau Baltijos šalių „Epale“ administratorių, ekspertų,koordinatorių ir ambasadorių susitikime.

Visą gyvenimą skubame, bėgame į darbą, po darbo į parduotuves, namus, renginius.... Bet ateina amžiaus tarpsnis, kuomet nereikia skubėti, laikas tarsi sustoja, o darbai, kurie visada palaukdavo namuose, iš visų pusių užgriūva vienu metu taip staiga, kad net nežinai, nuo kurio pradėti pirmiausia – kepti žuvį, skalbti, pjaustyti mišrainę, ar žiūrėti televizorių. O kur dar susitikimai su kaimynėmis, draugėmis, anūkų lankymas?  Skaitytojas jau suprato, kad kalbama apie pensinio amžiaus žmogų. Reikia laiko apsiprasti, kad esi pensininkas.

Trumpai tariant

30 „Erasmus+“ metų

Pagrindinės diskusijos

25 Rugsėjis 2017
by:Renata Wrona
(pl)
8 Komentarai
05 Spalis 2017
by:Maximilian Göllner
(de)
8 Komentarai
09 Spalis 2017
by:Tiina Tambaum
(et)
6 Komentarai