chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Naujienų centro

Tarptautinis „Epale“ mokymosi vizitas Taline

27/11/2017
Kalba: LT

„Epale“ plaforma vienija 24-ių Europos valstybių suaugusiųjų švietėjus. Šis projektas sutelkia kiekvienos šalies Nacionalinėse paramos tarnybose (NPT) dirbančiuosius koordinatorius, ambasadorius ir ekspertus bei visus „Epale“ draugus – rašančius naujienas, komentuojančius, dalyvaujančius diskusijose ir renginiuose suaugusiųjų švietėjus, prisijungusius prie tarptautinės bendruomenės. Kiekvienos valstybės „Epale“ komanda turi savo veiklos kryptis, metodus ir gaires, pasitelkia įvairius platformos populiarinimo, informacijos viešinimo būdus. Todėl labai įdomu, tikslinga ir naudinga susitikti su kolegomis iš kitų Europos šalių bei pasidalinti patirtimi. Šiuo tikslu spalio 25-27 dienomis NPT atstovus ir ambasadorius susitikti pasikvietė Estijos „Epale“ komanda. Mokymosi vizito Taline metu, Estijos NPT agentūra „Kutsekoda“ ir įvairių šalies regionų ambasadoriai dalijosi savo patirtimi su kolegomis iš Maltos, Austrijos, Vokietijos, Lietuvos, Belgijos ir Serbijos.

Pirmąją mokymosi Taline dieną susipažinome su Estijos „Epale“ komandos nariais, jų veiklos metodais bei pasiekimais. Susirinkusiesiems taip pat buvo pristatyta Estijos suaugusiųjų švietimo sistema, pagrindinės švietėjus vienijančios organizacijos. Suprantama, kad dėl panašių istorinių aplinkybių, po nepriklausomybės atgavimo, tiek Estijos, tiek Lietuvos suaugusiųjų švietimo sistema formavosi panašiai. Asociacijos ir suaugusiųjų švietimas abiejose šalyse mini 25-erių metų sukaktį. Panaši ir „Epale“ komandos veikla. Siekiant populiarinti platformą, pasiekti kuo daugiau tikslinių grupių Estijoje, kaip ir Lietuvoje, regionuose dirba ambasadoriai (Lietuvoje – ekspertai), kurie taip pat atstovauja ne tik regioną, bet ir tam tikrą tikslinę suaugusiųjų švietėjų grupę (muziejų, bibliotekų darbuotojus, universitetų dėstytojus, suaugusiųjų mokyklose dirbančius andragogus). Ambasadorių veikla Estijoje apima renginių ir įvairių mokymų organizavimą tikslinėms grupėms, naujienų ir straipsnių rengimą, platformos populiarinimą socialiniuose tinkliuose.

Antrąją vizito dieną visi dalyvavome Estijos suaugusiųjų mokymosi savaitės renginyje – konferencijoje „Mokymasis ateityje. Kaip švietėjams pateisinti skirtingų besikeičiančios visuomenės kartų mokymosi poreikius“ (angl. ”Learning in the future – how can educator meet expectations of different generation learners’ in the fast developing society?”). Konferencijos metu Estijos suaugusiųjų švietėjai diskutavo apie pagrindinius šių dienų iššūkius, kaip sudominti ir motyvuoti suaugusiuosius mokytis, kaip organizuoti mokymąsi darbo vietoje. „Epale“ komanda konferencijos metu turėjo bendrą tikslą – komentuoti, diskutuoti ir tiesiogiai dalintis įspūdžiais platformoje.

Paskutinė diena buvo skirta susitikimui su suinteresuotomis šalimis – švietimo ministerijos, Estijos suaugusiųjų švietimo asociacijos, „Erasmus +” programos koordinatoriais. Visi kartu, dirbdami grupėse, ieškojome atsakymų, kaip „Epale“ gali padėti spręsti suaugusiųjų švietimo politikos formavimo, finansavimo, prieinamumo ir kitus iškylančius iššūkius.

Viso susitikimo metu ne tik stebėjome Estijos kolegų veiklą, tačiau diskutavome, kaip skiriasi kiekvieno iš mūsų darbo patirtis Lietuvoje, Estijoje, Austrijoje, Belgijoje ar Vokietijoje, bendravimo su suaugusiųjų švietėjais metodai, kokie mūsų pasiekimai, nusivylimai ir laukiantys iššūkiai. Palyginus su kitomis Europos šalimis, Lietuvos komanda, žinoma turi ir gali tobulėti. Kita vertus, easame labai aktyvūs socialiniame tinkle „Facebook“, turime nemažą skaičių rašančiųjų ir savarankiškai talpinančių informaciją platformoje suaugusiųjų švietėjų, išsiskiriame metų „Epale“ andragogo nominacija ir „Epale“ metų autoritetu.

Kiekviena NPT, kiekviena „Epale“ komanda turi savus planus, siekius ir savą viziją, pritaikytą konkrečios šalies suaugusiųjų švietėjų poreikiams. Tačiau visus vienija bendras tikslas – tarptautinė aktyvi bendradarbiaujanti švietėjų bendruomenė.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn