chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Naujienų centro

Projekto FIT naujienos: kuriama nauja migrantų mokymui skirta priemonė

28/04/2017
Kalba: LT

Jau kelerius metus visus Europos suaugusiųjų švietėjus vienija bendras iššūkis – migrantų švietimas ir jų sėkminga integracija valstybėje, kurioje kuriamas naujas gyvenimas. Žinoma, kiekvienoje šalyje susiduriama su nevienodais migrantų srautais, todėl suaugusiųjų švietėjų patirtis yra labai skirtinga. Kita vertus, visi sutinka, kad pirmiausia švietimas, o kartu ir sėkminga integracija visuomenėje prasideda mokantis valstybinės kalbos. Tačiau dažnai trūksta tinkamų metodinių priemonių, tinkančių suaugusiems mokyti (-is). Būtent ši priežastis paskatino susiburti suaugusiųjų švietėjus iš Islandijos, Belgijos, Portugalijos, Rumunijos ir Lietuvos (Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės suaugusiųjų mokymo centro) bei sukurti metodinę priemonę - „Pedagoginį gidą“, skirtą valstybinės kalbos mokymui (-si).

2017 m. kovo 21 – 25 dienomis Belgijoje, Hasselt mieste įvyko jau ketvirtasis „Erasmus +” KA 2 projekto „Integracijos ir tolerancijos labui“ (FIT) (Nr. 2015-1-IS01-KA204-013162) partnerių susitikimas. Šiame projekte dalyvaujančios institucijos yra suaugusiųjų mokymo centrai, jau turintys patirties mokant suaugusiuosius migrantus raštingumo. Tad viso susitikimo metu, naudojantis naujausia dalykine ir metodine informacija bei pasitelkiant įvairių sričių andragogus,  buvo daug ir aktyviai diskutuojama apie tai, kaip kurti „Pedagoginį gidą“. Šis galutinis projekto rezultatas yra kuriamas iš visų partnerių parašytų trijų lygių migrantų valstybinės kalbos mokymo programų. Kuriant šį produktą yra naudojamasi „Dropbox” (failų talpykla internete su sinchronizacija), kad kiekvienas partneris galėtų papildyti kuriamus dokumentus jam patogiu laiku. Didelė dalis „Pedagoginio gido” jau yra sukurta, tačiau dar liko neįtrauktos labai svarbios temos, tad buvo daug diskutuojama apie aktualiausias migrantams bei kitataučiams kalbos programos temas bei kuo patrauklesnį jų vaizdinį pateikimą.

Daug dėmesio susitikimo metu buvo skiriama įgyvendinamai ir numatomai įgyvendinti projekto sklaidai: partneriai dalijosi, kokie sklaidos metodai yra naudojami ir ką būtų galima daryti efektyviau, pasitelkiant ne tik organizacijų bei projekto internetinius puslapius, įvairias žiniasklaidos priemones, brošiūras ir lankstinukus, bet dar aktyviau naudojant sklaidos internete būdus, tokius, kaip „Facebook”, „YouTube” ir „EPALE”). Bitės SMC komanda pristatė visų partnerių kartu sukurtus spalvingus ir Lietuvoje spausdintus reklaminius skirtukus knygoms su informacija apie projektą bei visas dalyvaujančias organizacijas. Pasidalijo savo patirtimi apie projektinės veiklos sklaidą „EPALE” platformoje.

Susitikimo metu visi partneriai taip pat turėjo puikią galimybę susipažinti su priimančiaja organizacija – „UC Limburg“ – tai Hasselt mieste įsikūrusi mokymosi institucija, garsi savo aukštos kokybės mokymo lygiu, tyrimais ir indėliu į regioninį vystymąsi. Kolegos iš Belgijos skyrė daug dėmesio supažindindami partnerius su jų organizacijoje atliekamais mokymais, projektais ir kitomis švietimo veiklomis. Hasselt mieste Belgijoje įsikūrusioje organizacijoje “UC Limburg” yra galimybė pasirinkti iš daugiau kaip 30 bakalauro lygį suteikiančių ir iš visą gyvenimą trunkančio mokymosi programų pasiūlos. Pagrindinis dėmesys yra skiriamas sveikatos apsaugai, socialiniam darbui, verslumo ugdymui, mokytojų mokymui, mokslui bei technologijoms. Organizacijos prioritetai yra: regioninis vystymas, mišrus mokymas, mokymosi visą gyvenimą strategijos įgyvendinimas, tarptautiškumas ir tyrimai. Ši organizacija yra švietimo tinklų visame pasaulyje narys ir glaudžiai bendradarbiauja su vietiniais, regioniniais ir šalies įstatymų leidėjais bei suinteresuotaisiais asmenimis. Projekto partneriai lankėsi klasėse, bendravo su mokytojais ir besimokančiaisiais. Taip pat buvo diskutuojama, ko kiekviena šalis galėtų pasimokyti arba kokias gerąsias patirtis perkelti į savo organizacijas.

Nebuvo pamiršti ir iššūkiai: projekto tvarumas bei ilgalaikiškumas yra tos temos, kurios kelia daugiausiai diskusijų tarp partnerių ir sunkumų siekiant šių rezultatų. Pvz.: viena iš iškilusių problemų yra susijusi su iniciatyva išlaikyti bei papildyti nauja aktualia informacija projekto internetinį puslapį jau pasibaigus projekto laikotarpiui, tačiau susiduriama su finansine problema.

Aptartas ir būsimas susitikimas Vilniuje birželio mėnesį. Šio, jau paskutinio FIT projekto, susitikimo metu bus organizuojamas tarptautinis seminaras, numatoma pakviesti kuo daugiau svečių iš įvairių suaugusiųjų mokymo centrų ir kitų su migrantų švietimu susijusių organizacijų.

Visa projektinė komanda pasidžiaugė pasiektais rezultatais ir kartu nagrinėjo galimybę rašyti tęstinį migrantų švietimo bei mokymo projektą dar kitais metais, pasitelkiant į pagalbą FIT projekto įgyvendinimo metu gautą patirtį bei žinias ir įtraukus naujus partnerius, turinčius daug patirties dirbant su migrantais (Lenkiją ir Graikiją).

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn