chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Naujienų centro

Panevėžio darbo rinkos mokymo centro darbuotojai tobulino kompetencijas Čekijoje

09/01/2018
Kalba: LT

 „Svarbu pastebėti žmogaus sugebėjimus ir asmenybę,

 o tik po to – jo negalią“.

 

VšĮ Panevėžio darbo rinkos mokymo centro (toliau – Panevėžio DRMC) profesinės reabilitacijos skyriuje teikiamos paslaugos asmenims su fizine ir psichikos negalia.

2017 m. spalio 8-14 d. Panevėžio DRMC profesijos mokytojų grupė buvo vizite Čekijoje. Lankėmės Prahos ir Česke Budejovice profesinio mokymo institucijose, rengiančiose viešbučių, prekybos, automobilių, informatikos paslaugų ir kt. specialistus. Stebėjome mokymo personalo darbą, dalyvavome teorinio ir praktinio mokymo procese, bendravome, vertinome - mokėmės mokyti. Svarbiausia supratome, kad neįgaliojo mokytojas – tai palaikytojas, patarėjas, organizatorius, drąsintojas, padėjėjas ir iniciatorius.

Dirbant su neįgaliais mokiniais, mokytojas turėtų naudoti mokymo(si) metodus, įtraukiančius juos į bendradarbiavimo procesą, skatinantį pasitikėjimą savimi. Pavyzdys galėtų būti stebėti čekų kolegos, išradingai naudojantys informacines ir komunikacines technologijas. Čekijos priimančios organizacijos pademonstravo kokiomis formomis veda pamokas, kaip naudoja spausdintą, garso ir vaizdo medžiagą. Kūrybiškai taikant šias technologijas, kompensuojama negalia, mokiniai sėkmingiau dalyvauja ugdymo procese, mokymasis tampa aktyvus, atsiranda daugiau galimybių saviraiškai.

Užsiėmimas, kuriame dalis mokinių buvo neįgalūs, atskleidė, kad dirbdami mišrioje komandoje neįgalieji gali greičiau patirti mokymosi džiaugsmą, save įsivertinti ir net pagirti. Didelę įtaką mokinių nuotaikoms ir teigiamiems rezultatams daro kitų grupės bendramokslių toleranciją ir pagarba, geri santykiai, teigiamas klimatas. Šių savybių ugdymas ir klimato kūrimas turėtų būti vienas iš pagrindinių mokytojo, dirbančio mišriose grupėse,  tikslų.

Vizitas patenkino profesijos mokytojų poreikį tobulėti. Savo patirimi jie jau pasidalino su kolegomis atviroje pamokoje praktiškai demonstruodami įsisavintus kūrybiškus mokymo metodus. Rengiamos metodinės rekomendacijos kūrybiškų metodų taikymui, kuriomis dalinsimės su kitomis Lietuvos profesinėmis mokyklomis. Įgyta patirtis padės sėkmingai integruoti neįgalius asmenis į mokymo procesą.

Vizitas vyko įgyvendinant ,,Erasmus+“ KA1 programos finansuojamą projektą ,,Kūrybiškų mokymo metodų taikymas profesiniame neįgaliųjų mokyme“ (Nr. 2017-1-LT01-KA102-034901). 

/epale/lt/file/150jpg1_50.jpg


Straipsnį parengė Panevėžio darbo rinkos mokymo centro darbuotojai

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn