chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Naujienų centro

Neįgaliųjų mokymo patirtis Ispanijoje

08/06/2018
Kalba: LT

2018 m. kovo mėn. keturi viešosios įstaigos Panevėžio darbo rinkos mokymo centro darbuotojai dalyvavo darbo stebėjimo ir praktinių įgūdžių tobulinimo vizite Ispanijoje, Madride.

Ispanija išsiskiria savo vykdoma veikla rūpinantis neįgaliųjų integracija į darbo rinką. Tikslo siekiama kompleksiškai – negalią turintiems asmenims ugdomi trūkstami bendrieji gebėjimai ir mokoma įgyti specifines profesines žinias bei gebėjimus, padedama įsidarbinti apsaugotose darbo vietose. Ši veikla ne tik keičia visuomenės požiūrį į dirbančius neįgaliuosius, bet ir sukuria darbo vietas negalią turintiems asmenims.

Vizito metu priimančioji organizacija MAD for Europe organizavo vizitus į profesines mokymo paslaugas teikiančias institucijas neįgaliems jauniems žmonėms. Lankėmės šiose organizacijose: Colegio ,Publico de Educacion Especial Gregorio Maranon ir Centro de Educacion Especial „Carmen Fernandez-Miranda“. Šių mokymo institucijų mokiniai - dažniausiai turintys sunkią negalią (sutrikusio intelekto ar psichikos negalią turintys jaunuoliai, kurią dažnai lydi ir fizinė negalia). Priimančiosios organizacijos suteikė galimybę stebėti kaip vykdomas profesinis mokymas, kokie taikomi mokymo metodai ir integracijos į darbo rinką būdai. Stebėjome kaip mokymo procese taikomi savarankiško gyvenimo ir darbo ugdymo metodai, kaip ugdomas socialinis savarankiškumas. Profesinėse mokyklose mokiniams įrengtos mokymo klasės – atskiri nameliai, kurie sukuria realios gyvenimiškos aplinkos vaizdą. Mokiniai mokomi ką reikia nuosekliai atlikti kiekvieną dieną. Atliekant gyvenimo imitavimo veiksmus kiekvieną dieną, neįgalūs mokiniai gauna realiam gyvenimui reikalingų įgūdžių.

/epale/lt/file/img9039jpg-0img_9039.jpg

Panevėžio DRMC darbuotojai stebėjo kaip naudojama spausdinta, piešta, vaizdo ir garso medžiaga, kaip mokymo proceso metu emociniam atsipalaidavimui yra taikoma šviesos ir muzikos terapija, kita speciali įranga profesiniams įgūdžiams lavinti.

Bendraudami su įstaigų darbuotojais, lankydamiesi užsiėmimuose, terapijose, stebėjome begalinį jų atsidavimą, pasiaukojimą ir vieningą geranoriškumą darbe su išskirtinio dėmesio reikalaujančiais mokiniais.

Vizitas organizuotas įgyvendinant projektą ,,Kūrybiškų mokymo metodų taikymas profesiniame neįgaliųjų mokyme” (Nr. 2017-1-LT01-KA102-034901), kuris finansuojamas pagal Erasmus+ KA1 programą. Darbuotojai, dalyvavę vizite Ispanijoje, suorganizavo atvirąją pamoką, skirtą praktiškai pavaizduoti įsisavintų kūrybiškų mokymo metodų taikymą bei šiuo metu rengia metodines rekomendacijas kūrybiškų mokymo metodų taikymui. 


Straipsnį parengė Panevėžio darbo rinkos mokymo centro darbuotojai

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn
  • RASA POCEVIČIENĖ portretas

    Kiekvienas yra galintis, tik GALINTIS KITAIP.

    Puiki, įdomi kolegų patirtis. Šaunu, kad ir mes vis labiau imame laikytis nuostatos, kad kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo jo amžiaus, statuso, padėties ar kt. ypatumų (taip pat ir negalios), yra suvokiamas ne kaip kažko negalintis, o atvirkščiai - kaip galintis atlikti, dalyvauti, mokytis, tik GALINTIS KITAIP. Tai reiškia, kad kiekvienas asmuo turi savo potencialą mokytis, tik kiekvieno iš mūsų šis galėjimas yra individualus. Kaip tik tai dažnai ir yra pamirštama kasdieniame ugdymo(si) procese, o tada imama besimokančiuosius skirstyti į gabius ir negabius,  kūrybiškus ir nekūrybiškus, turinčius gebėjimų mokytis ir neturinčius ir t.t.