chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Naujienų centro

Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas švenčia 20-metį

11/05/2015
Kalba: LT

Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas (MČTAU) šiais metais švenčia savo veiklos 20-metį. Šia proga, 2015 metų gegužės 5 d., vyko 20-mečiui skirto filmo ir Almanacho pristatymas. Į Lietuvos Edukologijos universiteto aktų salę susirinko gausus energingų, šurmuliuojančių ir aktyvių senjorų būrys ne tik iš Vilniaus bet ir Šiaulių trečiojo amžiaus universiteto. Juos nuoširdžiais žodžiais, linkėdama gražaus pavasario ir visomis prasmėmis derlingo rudens, pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo narė Dalia Teišerskytė. Deklamuodama savo kūrybos eiles poetė pasidžiaugė, kad trečiojo amžiaus universitetas vienija žmones, kurie moka dalintis vieni su kitais savo žiniomis, talentu, kūrybinėmis idėjomis ir yra nuolat jauni, nes nepavargsta tobulėti ir mokytis visą gyvenimą. 

Pristatytame Almanache ir filme apžvelgta MČTAU įkūrimo istorija bei pirmieji veiklos metai. Taip pat pristatomas šio universiteto įkūrėjęs, Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras dr. Medardas Čobotas ir kiti asmenys, kurie kūrė ir puoselėjo šią suaugusiųjų švietimo instituciją. Įvairiuose straipsniuose ir interviu pasakojama įdomi ir vertinga 20-ties metų universiteto veikla: vienuolikos fakultetų organizuojami mokymai, rengiamos mokslinės konferencijos, seminarai, savanorystės projektai, parodos, šventės, akcijos ir festivaliai.

Leidinyje atskleistas neabejotinai reikšmingas MČTAU vaidmuo neformaliojo suaugusiųjų švietimo sistemoje ir nemažiau svarbus indėlis į šalies visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą.

 

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn