chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Naujienų centro

LAUKIAME SUGRĮŽTANČIŲ!?

25/06/2019
Kalba: LT

LAUKIAME SUGRĮŽTANČIŲ!?

Kiekvienas turi teisę kurti savo gyvenimą, kur, kaip ir su kuo.

Mes turime laisvę rinktis.

Šiandien Alytaus verslo konsultacinis centras kviečia prisijungti prie įgyvendinamo Erasmus+ KA2 Strateginės partnerystės  programos projekto „REINTEGRACIJOS ĮRANKIAI - TILTAS Į NAUJĄ GYVENIMĄ SAVO GIMTAJAME MIESTE“, sutrumpintai „Re-In-Bridge“.

Šio projekto  tikslas - palengvinti emigrantų šeimų, grįžtančių į savo šalį integraciją, keistis geriausia patirtimi, skatinti bendradarbiavimą su vietinėmis lietuvių bendruomenėmis iš Lietuvos, Norvegijos, Jungtinės Karalystės ir Italijos.  

Projekto partneriai - Jungtinės Karalystės Lietuvių Bendruomenė, pirmininkė Dalia Asanavičiūtė (Londonas), Norvegijos Rogolando Lietuvių Bendrija, pirmininkas dirigentas Saulius Trepekūnas (Stavangeris) ir Italijos neformalaus švietimo asociacija PROMETEO, prezidentas prof. Carlo Smaldone Villani (Roma). Projekto koordinatorius – Alytaus verslo konsultacinis centras.

Visi partneriai, bendraudami su lietuvių bendruomenėmis kartu kuria švietimui reikalingas Reintegracijos priemones pagal šiuos probleminius sektorius:

1. SOCIALINĖ INTEGRACIJA t.y.: Būsto įsigijimas. Investicijos. Draudimo klausimai. Kvalifikacijų pripažinimas.

2. BENDROSIOS KOMPETENCIJOS, t.y. Bendravimas gimtąja kalba. Finansinis raštingumas. Skaitmeninis raštingumas. Pilietiškumas. Verslumas.

3. INTEGRACIJA Į DARBO RINKĄ, t.y. Darbo paieška. Mokesčių sistema. Darbo teisės aktai.

4. PSICHOLOGINĖS PAGALBOS adaptavimas.

5. VERSLO "START UP" teisinė sistema Lietuvoje (įmonės kūrimas, mokesčiai, paramos paslaugos, kt.).

6. SUGRĮŽUSIŲJŲ BENDRIJOS KŪRIMAS.

7. NAUJO GYVENIMO su NAUJU ŽMOGIŠKUOJU KAPITALU KŪRIMO galimybės.

Šiuo metu Alytaus verslo konsultacinis centras Lietuvoje,  Norvegijos Rogalando Bendrija, Jungtinės Karalystės Lietuvių Bendruomenė, Suaugusiųjų švietimo asociacija PROMETEO su lietuvių bendruomene Italijoje atlieka tiriamąjį darbą ir kviečia prisijungti sugrįžusius ar emigracijoje gyvenančius piliečius, pateikti savo nuomonę žemiau nurodytose apklausos anketose:

https://apklausa.lt/f/sugrizusiuju-arba-ketinanciu-grizti-emigrantu-rein...

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfUqKC7YMjkLdioz4zoWaR6T0QZlibo...

Šio tyrimo pagrindu yra rengiami "REINTEGRACIJOS INSTRUMENTAI" mokymosi / mokymo / audiovizualinė medžiaga/ pagal  7 probleminius  sektorius. Taip pat  nauja 320 val., sugrįžusiųjų reintegracijai skatinti Lietuvoje, mokymo programa.  

Projekte numatyta parengti analitinį dokumentą  “REINTEGRACIJOS GALIMYBIŲ ŽEMĖLAPĮ”, skirtą suaugusiųjų švietimo marketingui Lietuvoje. 

Probleminių klausimų aptarimui vyksta  TARPTAUTINIAI APVALIEJI STALAI - personalo mokymai dėl  reintegracijos problematikos identifikavimo ir gerosios patirties pristatymo. Š.m. Gegužės 6-10 dienomis Norvegijos Bryne mieste partneriai susirinko prie Apvalaus stalo, kurio tema „INTEGRACIJA Į DARBO RINKĄ. SUGRĮŽUSIŲJŲ BENDRIJOS KŪRIMAS“.

Susitikimo metu buvo analizuotos Norvegijos Rogalando regione veikiančių Bendruomenių misijos ir jų veiklos sritys švietimo sektoriuje. Labai sudomino susitikimas su „Daugiakalbių vaikų ir jaunimo centru Sandnes mieste. Čia yra pritaikytos kalbų mokymo programos ir metodikos, kurios leidžia adaptuotis šeimoms Norvegijos darbo rinkoje, per kalbų mokymą ikimokyklinio amžiaus vaikams. Tai tik viena, bet labai svarbi integracinė priemonė šeimoms, atvykusioms iš kitų šalių. Integracinė priemonė finansuojama Sadnes miesto savivaldybės. Tai yra sėkmingos integracijos priemonės pavyzdys, veikiantis Norvegijos regionuose. .

Daug dėmesio buvo skirta diskusijoms apie svarbias reintegracijos problemas, kaip „Kompetencijų įvertinimas“, „Kontaktų suradimas su potencialiu darbdaviu“, „Profesionalaus CV“ parengimas ir „Kompetencijų Portfelis“, kurios suformavo kryptį mokymo programų rengimui ir įgyvendinimui 2020 metais šio projekto pagalba.  Aptarti verslo kūrimo kriterijai, kaip  “Motyvacija“, „Galimybė“ ir „Žinios“.

Partnerių susitikimo metu Romoje š.m. Gegužės 25-26 dienomis, aptarėme projekto įgyvendinimo ir  svarbių projekto veiklų „Reintegracijos instrumentai“ formos ir turinio klausimai.  Kaip pagerinti Video didaktinės medžiagos dizaino elementus, turinio detales bei prieinamumą vartotojams  internetinės prieigos „Reintegracija. Lietuva. Platform“ pagalba. Mūsų partneriai Rogalando Lietuvių Bendrija Norvegijoje jau turi sukūrę Video didaktinę medžiagą, gan patrauklioje formoje „Kaip teisingai išsiregistruoti išvykstantiems“ ir kt.. Išsamiau apie  REINTEGRACIJOS INSTRUMENTUS Žr. interneto FB puslapyje: https://www.facebook.com/Reintegracija.Lietuva.Platform

“REINTEGRACIJOS GALIMYBIŲ ŽEMĖLAPIS” – tai pirmas analitinis dokumentas Lietuvoje, suaugusiųjų švietimo reintegracijos galimybėms įvertinti. Prie šio dokumento dar dirbsime iki 2020 metų gegužės mėn. todėl noriu palinkėti visiems partneriams kūrybiško požiūrio į sudėtingus analitinius klausimus,  kantrybės ir, žinoma, sėkmingo darbo.

Reintegracijos užtikrinimas – tai ekonominės, socialinės, kultūrinės ir pilietinės grąžos tvarumas, leidžiantis per švietimo priemones sukurti savo šalyse reintegracijos sąlygas. Sėkmingas šio tarptautinio projekto „Re-In-Bridge“ įgyvendinimas, leis projekto partneriams toliau plėtoti bendradarbiavimo iniciatyvas ir kituose Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Norvegijos, Italijos bei kituose Europos regionuose suaugusiųjų švietimo, kultūros, užimtumo ir verslo sektoriuose.

Besidomintys Reintegracijos tema, kviečiame prisijungti, rašyti, diskutuoti.

Projekto pabaigoje mes Jus pakviesime į projekto sukurtų priemonių pristatymą tarptautiniame forume "REINTEGRACIJOS ĮRANKIAI - TILTAS Į NAUJĄ GYVENIMĄ GIMTAJAME MIESTE “, kuris planuojamas Alytuje,  2020 metų birželio mėn. 

PAŽADU, BUS ŠAUNU.

/RE-IN-BRIDGE/ Nr. 2018-1-LT01-KA204-047038.

 Algimanta Ščiglinskienė, projekto koordinatorė, Alytaus verslo konsultacinio centro direktorė

Mob.+370 652 81500, Tel. +370 -315-74357, direktore@avkc.lt ; www.avkc.lt 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn