chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Naujienų centro

KŪRYBIŠKUMAS KOKYBIŠKAM PROFESINIAM MOKYMUI

06/06/2017
Kalba: LT

Kodėl toks svarbus kūrybiškumas kokybiškam profesiniam mokymui?

Panevėžio darbo rinkos mokymo centre įkurtame Profesinės reabilitacijos skyriuje teikiamos paslaugos asmenims su fizine ir psichikos negalia.

Profesinė reabilitacija – kompleksinės paslaugos, galinčios atverti vartus į darbo rinką: tai įvairiapusė socialinio darbuotojo pagalba, darbas su kineziterapeutu, profesijos pamokos, skatinančios neįgaliųjų integraciją į darbo rinką, mažinančios jų diskriminaciją socialiniame gyvenime, užkertančios kelią jų socialinei izoliacijai.

Kiekvienas profesinės reabilitacijos dalyvio atvejis yra individualus, todėl, fiksuojant mokymo rezultatus, pastebėjome – įprasti profesinio mokymo metodai ne visada leidžia pasiekti optimaliausią integracijos į profesinio mokymo procesą rezultatą. Dirbant grupėse išaiškėjo, kad asmenys su negalia susiduria su psichologiniais ir fiziniais barjerais, lemiančiais mokymosi sunkumus. Profesijos mokytojams trūksta žinių apie tai, kaip pilnavertiškai įtraukti negalią turintį asmenį į profesinio mokymo procesą, suteikti visą įmanomą pagalbą siekiant profesinių žinių. O kaip yra kitur?

Išanalizavę sėkmingą asmenų su negalia mokymo patirtį ES šalyse atradome, jog profesinėse mokyklose, dirbančiose su negalią turinčiais asmenimis, taikomi novatoriški kūrybiški mokymo metodai padeda neįgaliesiems sėkmingai integruotis į grupinį mokymo procesą, įsisavinti informaciją bei įgyti darbo rinkai reikiamų įgūdžių. Mokytojai, taikydami šiuos mokymo metodus, sklandžiau ir kokybiškiau organizuoja mokymo procesą, pasiekia geresnių mokymo rezultatų. Galime ir mes!

Siekiant užtikrinti tinkamas Viešosios įstaigos Panevėžio darbo rinkos mokymo centras profesijos mokytojų/ mokymų organizatorių profesines kompetencijas, skatinamos  kokybiškesnės profesinio mokymo paslaugos neįgaliesiems, buvo parengtas mobilumo projektas. Projekto tikslas – tobulinti profesijos mokytojų ir mokymo organizatorių, dirbančių su neįgaliaisiais, kompetencijas, siekiant pagerinti Panevėžio DRMC mokymo paslaugų kokybę.

Projekto metu suplanuoti 4 vienos savaitės trukmės personalo praktikos/darbo stebėjimo vizitai į 4 Europos šalis: Čekiją, Portugaliją, Ispaniją ir Suomiją. Kompetencijas ES šalyse tobulins 16 Panevėžio darbo rinkos mokymo centro profesijos mokytojų ir mokymų organizatorių.

Projekto įgyvendinimo metu:

  • vyks 4 savaitės trukmės personalo praktikos/darbo stebėjimo vizitai;
  •  į viešosios įstaigos Panevėžio darbo rinkos mokymo centras mokymo procesą bus integruoti novatoriški kūrybiški mokymo metodai;
  •  bus parengtos bendros metodinės rekomendacijos profesijos mokytojams / mokymo organizatoriams apie naujų mokymo metodų pritaikymą;
  • nauji mokymo metodai bus įtraukti į įstaigos mokymo programų dalykų metodinių išteklių sąrašus;
  • suorganizuotos atviros pamokos, skirtos praktiškai pademonstruoti įsisavintų kūrybiškų mokymo metodų taikymą.

Nuolatinis paslaugų tobulinimas užtikrina profesinio mokymo kokybę

Minėtų problemų sprendimui panaudojamas Viešoje įstaigoje Panevėžio darbo rinkos mokymo centre pradedamas naujas „Erasmus+“ KA1 programos finansuojamas projektas ,,Kūrybiškų mokymo metodų taikymas profesiniame neįgaliųjų mokyme“ (Nr. 2017-1-LT01-KA102-034901). Projekto idėja – tai bendras viešosios įstaigos Panevėžio darbo rinkos mokymo centro komandos darbas. Poreikis tobulėti, gerinti profesinio mokymo kokybę, sėkmingai į mokymo procesą integruoti neįgalius asmenis kilo iš pačių profesijos mokytojų ir profesinio mokymo organizatorių, siekiančių lygiuotis į kitas sėkmingai šioje srityje dirbančias ES šalis. Nuolatinis mokymo kokybės gerinimas – vienas iš įstaigos strateginių tikslų. Tikimės, kad projekto įgyvendinimo metu patobulintos įstaigos darbuotojų kompetencijos:

  • suteiks galimybę kokybiškiau ir efektyviau vykdyti profesinį mokymą asmenims su negalia;
  •  pagerins profesinės reabilitacijos dalyvių mokymo proceso kokybę;
  • sudarys geresnes galimybes žmonėms su negalia atkurti darbingumą ir sklandžiai integruotis į darbo rinką.  

Projektas tik įsibėgėja, todėl sėkminga jo metu įgyta patirtimi ir toliau dalinsimės čia, „Epale“ platformoje, mūsų įstaigos tinklapyje ir Facebook paskyroje. Sekite naujienas!

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn