chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Naujienų centro

Geri patarimai, kaip muziejams, bibliotekoms ir neįgaliųjų organizacijoms įsilieti į tarptautinius projektus

18/02/2018
Kalba: LT

Gal nebus per drąsu teigti, kad daugelis švietimo, bibliotekų, muziejų, neįgaliųjų organizacijų darbuotojų sutiktų dalyvauti tarptautiniuose projektuose, vykti stažuotis į užsienio švietimo organizacijas, muziejus, bibliotekas ar priimti kolegas iš svetur.

Kad Lietuvos suaugusiųjų švietimo įstaigų, bibliotekų, muziejų, neįgaliųjų organizacijų darbuotojai supranta, jog bendradarbiavimas su užsienio partneriais gali duoti apčiuopiamų rezultatų gerinant darbo kokybę, įstaigos materialinę bazę bei keliant darbuotojų motyvaciją gerai dirbti, parodė ir gausus minėtų institucijų atstovų dalyvavimas informaciniame seminare Telšiuose apie „Erasmus+“ ir ,,Epale“ platformos teikiamas galimybes, kuris vyko vasario mėnesį Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje.

Seminaro metu Švietimo mainų paramos fondo projektų koordinatorė dr. Edita Trečiokienė pateikė naudingą informaciją apie programos „Erasmus+“ strateginių partnerysčių projektų paraiškų teikimą, finansuojamas veiklas. Lektorė pristatė prioritetines temas suaugusiųjų švietimo projektams: tai sąlygų suaugusiems asmenims įgyti bendrąsias kompetencijas sudarymas; asmenų, turinčių specialiųjų poreikių, ir jaunų žmonių iš pažeidžiamų grupių bei kaimo vietovių švietimo prieinamumo didinimas; suaugusiųjų švietėjų kompetencijų tobulinimas; nuoseklus formaliojo ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo paslaugų kūrimas, tobulinimas. Anot dr. E. Trečiokienės, svarbu, kad projektas būtų vertingas visiems projekto partneriams ir padėtų spręsti konkrečią problemą, o tarptautinė partnerystė suteiktų galimybę surasti naują ir geriausią problemos sprendimo būdą. Partnerystėse remiami veiksmai turėtų atnešti teigiamą, ilgalaikį poveikį dalyvaujančioms organizacijoms, politikos, kuriose tokie veiksmai yra įgyvendinami, sistemoms, taip pat asmenims, tiesiogiai ar netiesiogiai susijusiems su įgyvendinamomis veiklomis.

Ypatingas dėmesys ,,Erasmus+“ strateginių partnerysčių projektuose šiuo metu skiriamas socialinės atskirties grupėms, bedarbiams, senjorams, neįgaliesiems, migrantams, suaugusiems, neturintiems įprastų galimybių įgyti ir tobulinti žinias bei kompetencijas, reikalingas darbo rinkai ir įsidarbinimui.

/epale/lt/file/2018020908jpg2018020908.jpg

Renginio metu Telšių švietimo centro metodininkė Aldona Kleivienė pasidalino savo patirtimis, įžvalgomis, kaip įgyvendinti programos ,,Erasmus+“ strateginių partnerysčių koordinuojamą projektą. Ji drąsino kolegas įsijungti į tarptautinę projektinę veiklą, nes žmonės, dalyvaujantys projektinėje veikloje, akivaizdžiai pasikeičia, prasiplečia jų akiratis, atsiranda daugiau domėjimosi įvairiomis sritimis, drąsos,  žmonės atranda sau artimas veiklas, išreiškia save tokiose srityse, kuriomis anksčiau net nesidomėjo, išmoksta įveikti savo baimes, išbando save, geriau supranta savo silpnąsias puses.

„Epale“ ekspertė dr. Julija Melnikova praktinių mokymų metu parodė, kaip organizacijoms užsiregistruoti „Epale“ platformoje bei rasti projektų partnerius.  Kaip teigė dr.  J. Melnikova, „Epale“ platformoje tikrai galima surasti motyvuotus ir patikimus užsienio partnerius.

Anot seminaro dalyvių, jiems šis renginys buvo labai informatyvus ir naudingas. Lieka tik patiems ryžtingai imtis tarptautinio projekto inicijavimo veiksmo ir praktiškai pritaikyti įgytas žinias. 


Straipsnio autorė - Rita Vargalytė – Telšių švietimo centro direktorė, turi viešojo administravimo magistro laipsnį (specializacija vadyba). Dirbti suaugusiųjų švietimo srityje pradėjo kaip Telšių suaugusiųjų mokyklos biologijos ir chemijos  mokytoja. Telšių švietimo centre dirbo metodininke, kur organizavo ir vykdė mokymus suaugusiesiems. Ilgametė Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos narė. Lietuvos švietimo centrų darbuotojų asociacijos valdybos narė. „Epale“ komandoje atsakinga už Telšių ir Tauragės regionų suaugusiųjų švietėjų informavimą ir konsultavimą.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn