chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Naujienų centro

Alytaus miesto savivaldybės suaugusiųjų švietimo strateginės partnerystės platformos kūrimo ir veiklos koordinavimo tarybos posėdis

15/04/2016
Kalba: LT

2016 04 08 Alytuje įvyko Alytaus miesto savivaldybės suaugusiųjų švietimo strateginės partnerystės platformos kūrimo ir veiklos koordinavimo tarybos posėdis. Pati taryba Alytuje buvo įkurta 2014 metais. Jos pagrindiniai tikslai - koordinuoti formaliojo ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo sistemos kūrimą, plėtojimą ir tobulinimą Alytaus mieste, tirti ir analizuoti formalųjį ir neformalųjį suaugusiųjų švietimą vykdančių institucijų, Alytaus miesto bendruomenės poreikius ir verslo aplinkos situaciją mieste, svarstyti kylančių problemų sprendimo būdus bei teikti rekomendacijas šioms problemoms spręsti, siūlymus dėl formaliojo ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo plėtros ir tobulinimo Alytaus miesto savivaldybės tarybai ir kitoms institucijoms. Taip pat konsultuoja Alytuje veikiančius neformaliojo suaugusiųjų švietimo programų vykdytojus dėl paraiškų rengimo ir jų teikimo savivaldybės, nacionaliniams, Europos Sąjungos fondams.  

 

Posėdžio metu buvo aptarti ir numatyti strateginių veiklos grupių pagal organizacijas pasiūlymai. Organizacijos dalyvaujančios tarybos veikloje pagal strategines veiklos sritis pasiskirstė į 4 grupes: Pedagogų veiklos švietėjai, kultūros veiklos švietėjai, verslo užimtumo ir darbo rinkos veiklos švietėjai, sveikos gyvensenos švietėjai. Taip pat buvo numatytos ir aptartos tarybos strateginės užduotys 2016 metams.   

 

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas pristatė strateginio plano vystymo perpektyvas suaugusiųjų švietimo klausimais. Įsteigus Alytaus miesto savivaldybės suaugusiųjų švietimo strateginės partnerystės platformos kūrimo ir veiklos koordinavimo tarybą suaugusiųjų švietimas Alytaus mieste tapo labiau koordinuotas ir produktyvus. Taryba vienija visas suaugusiųjų švietimo organizacijas esančias Alytaus mieste. Organizacijos bendradarbiauja, mokosi viena iš kitos, dalijasi informacija, vyksta informacijos sklaida. V. Valūnas pasidžiaugė efektyviu tarybos darbu ir akcentavo tolesnę tarybos veiklos plėtrą, kurios pagrindu turėtų būti plėtojamas suaugusiųjų švietimas Alytaus mieste.

 

Taip pat buvo aptarti strateginių partnerysčių projektai švietimo ir mokymo srityje. Strateginės partnerystės prioritetai – tai bendrojo, profesinio ir aukštojo mokslo sektoriaus apjungimas kuriant naują produktą, taip pat inovacijų  tarptautiškumo didinimas. Buvo akcentuojama "Erasmus+" KA2 programa siekiant suaugusiųjų švietimo strateginės partnerystės vystymo ir ieškant finansinių resursų.

 

Eduardas Ingelevičius - "Epale" ekspertas Alytuje, pristate "Epale" platformą, kaip informavimo, partnerių paieškos ir viešinimo įrankį suaugusiųjų švietime. Kas yra "Epale", kokie pagrindiniai jos tikslai, kokia tikslinė grupė, kam skirta "Epale" platforma, kokia nauda ir kodėl suaugusiųjų švietėjai turėtų naudotis "Epale" platforma.

Posėdžio pabaigoje buvo patvirtintas 2016 metų Alytaus miesto savivaldybės suaugusiųjų švietimo strateginės partnerystės platformos kūrimo ir koordinavimo veiksmų planas.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn