chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Tinklaraštis

Neįgaliųjų fechtuotojų treniravimosi patirties lietuviai sėmėsi Prancūzijoje

10/08/2018
by Tomas Petronis
Kalba: LT

Vilniaus fechtavimo klubo treneriai Vilma Kasiulynienė, Rimas Kalnutis ir Laurynas Kasiulynas 2018 m. kovo 9 – 23 d. stažavosi Prancūzijos S.R. Colmar Escrime fechtavimo klube, esančiame Colmar mieste.

S.R. Colmar Escrime Prancūzijoje yra gerai žinomas fechtavimo klubas, turi daugybės metų įdirbį su vaikais, suaugusiaisiais, neįgaliaisiais, nacionalinės rinktinės atstovais. Klubo nariai dalyvauja Europos čempionatuose. Taip pat S.R. Colmar Escrime fechtavimo klubas organizuoja stovyklas, nacionalines varžybas bei aktyviai prisideda prie Europos čempionatų organizavimo. Yra parengęs trenerių ruošimo bei sportininkų ugdymo metodikas įvairaus amžiaus sportininkams, įskaitant ir neįgalius asmenis.

/epale/lt/file/1png-271.png

 

Penkiolikos dienų trukmės vizito metu Vilniaus fechtavimosi klubo treneriai dalyvaudami kartu su Prancūzų klubo treneriais iš anksto sudarytoje programoje susipažino su klube naudojamais greičio, jėgos didinimo, ištvermės, reakcijos gerinimo pratimais. Taip pat buvo pristatyti fizinės ištvermės S.R. Colmar Escrime fechtavimo klube naudojami sportininkų gerinimo pratimai. Treneriai iš Lietuvos įgijo naujų teorinių ir praktinių žinių, perėmė novatoriškas mokymo idėjas bei užmezgė naujus ilgalaikius bendradarbiavimo ryšius tolesniems abipusiams mainams ir kvalifikacijos kėlimui.

/epale/lt/file/2png-162.png

 

Kas labai sudomino trenerius iš Lietuvos, tai neįgaliųjų sportininkų fechtavimo treniruotės kartu su visais fechtuotojais. Fechtavimo kovos vyksta neįgaliojo fechtuotojo vežimėlyje, kuriame sėdi ir judėjimo negalios neturintis fechtuotojas. Tuomet fechtuotojai vieni su kitais kovoja kaip lygiaverčiai varžovai. Ši programos dalis buvo be galo naudinga treneriams iš Vilniaus fechtavimo klubo, kadangi Lietuvoje neįgaliųjų sportininkų treniruotės nėra labai plačiai praktikuojamos. Taip pat Prancūzijos fechtavimo klube yra ir neįgaliųjų teisėjų, kurie yra aktyviai įsitraukę į fechtavimo sportą. Pabendravus su šiais žmonėmis supranti, kad greičiausiai vienintelis dalykas ko jie negali padaryti yra tik vaikščioti.

Laisvu laiku treneriai apžiūrėjo miestą, regioną, susipažino su prancūzų kultūra, tobulino anglų kalbos žinias, prancūzų kalbos pradmenis.

Vizito pabaigoje vyko įgytų žinių aptarimas ir diskusijos, kurių metu treneriai įtvirtino įgytas žinias, išsiaiškino likusius klausimus ir apibendrino įgytą patirtį. Visi bendrai pritarė, kad be Erasmus+ projekto šios stažuotės nebūtų įvykę ir treneriai nebūtų įgavę patirties, kurią toliau taikys savo veikloje.

 


Programa: „Erasmus+“, pagrindinis veiksmas: Asmenų mobilumas mokymosi tikslais

Projekto pavadinimas: Kvalifikacijos tobulinimas sporto mokymo specialistams

Projekto numeris: 2017-1-LT01-KA102-035000

 

Straipsnio autorius – Tomas Petronis, Lietuvos sporto federacijų sąjungos projektų koordinatorius. Sąjungoje atsakingas už gerojo valdymo, lygių galimybių, antreprenerystės, dvigubos karjeros bei kitų neformalaus ugdymo programų kūrimą ir įgyvendinimą (tiek ieškant partnerių ir rengiant paraiškas tiek ir įgyvendinant jų turinį), nacionaliniu ir europiniu lygiu sporto sektoriuje. Pagrindinės tikslinės grupės yra sporto organizacijų įvairaus lygio administracijos darbuotojai, treneriai ir savanoriai. Su Erasmus+ projektais dirba nuo 2013 metų, o pirma pažintis su šia programa buvo dar aukštojoje mokykloje, kai teko pagal mainų programą pusmečiui išvykti studijuoti į Portugaliją.

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn
  • Julija MELNIKOVA portretas
    Dėkoju straipsnio autoriams už įdomią informaciją. Ilgai laukiau platformoje naujienų apie suaugusiųjų švietimą sporto srityje. Juk viena svarbiausių trenerių profesinių kompetencijų - gebėjimas bendrauti su savo auklėtiniais. Na o tai, kad, šalia to, sužinome kaip vystosi Lietuvos sportas ir kokie yra mūsų sportininkų pasiekimai, ypač džiugina.