chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Tinklaraštis

Mokymasis kitaip: gamtoje ir iš gamtos

09/10/2018
by Vaida Vaišvilaitė
Kalba: LT

Delfinų terapijos centro specialistai rugpjūčio pirmąją savaitę praleido mokydamiesi kitaip: gamtoje ir iš gamtos. Estijos organizacija „Hobukooli Park“ dirbanti kartu su Talino universitetu organizavo mokymus, kuriuose specialistai išmoko dviejų esminių principų: „grožio kūrimo su gamta“ bei „sąmoningo kontakto su gamta“. Šis parkas įsikūręs Estijos viduryje, miškų apsuptyje, vos per valandą kelio lengvai pasiekiamas automobiliu iš daugumos didžiųjų Estijos miestų. Šiandien parkas užima 30 hektarų žemės, privataus miško ir didelių ganyklų žirgams. Parke gyvena žirgai ir poniai, katės ir šunys, asilai. Visi gyvūnai dalyvauja kaip draugiški partneriai klientams ir noriai eina į kontaktą su visais žmonėmis. Pagrindinės šio parko veiklos sritys yra hipoterapija ir statyba iš natūralių medžiagų. Šių veiklų vykdymas vienoje vietoje sudomina daug žmonių ir užtikrina palankią atmosferą, nes viskas vyksta natūralioje aplinkoje ir glaudžiai bendraujama su gyvūnais.

/epale/lt/file/erasmus1jpg-0erasmus_1.jpg

 

Mokymuose lektoriai parodė galimą ryšio su gamta kūrimą, gamtos treneriai paaiškino  miško aplinkos gido principus bei komandines gamtos dvasios kūrimo galimybes. Tris dienas dalyviai praleido gamtoje, kur buvo derinama teorija su praktika, buvo atliktos užduotys gamtoje. Sužinota, kad ryšiui su gamta kurti pasitelkiami visi penki kūno pojūčiai.

Mokymuose dalyvavo visi Delfinų terapijos skyriaus darbuotojai, kurie tiesiogiai dirba su klientais turinčiais specialius poreikius (sunkią, kompleksinę negalią turinčiais vaikais ir suaugusiaisiais), jų šeimos nariais ir įvairių institucijų darbuotojais, kurie yra pavargę, nuolat patiria stresą ir atvyksta į Delfinų terapijos centrą atgauti jėgas. Todėl ši išvyka ir miško pajautos programa pirmiausia buvo itin svarbi asmeniškai dalyvaujančiam personalui, jų komandinei dvasiai ir streso suvaldymui.

/epale/lt/file/erasmus3jpg-0erasmus_3.jpg

 

Dalyviai pabrėžia, kad šiuose mokymuose buvo labai stipri ir svarbi patirtis vystant komandinį jausmą, vykdant veiklas, kuriose reikėjo bendradarbiavimo ir harmonijos.

Anot V. Miškinės, „smagu, kad patys per praktiką išgyvenome komandinio jausmo kitoje aplinkoje formavimosi etapus. Veiklos buvo visiems naujos, tad patyrėme daug iššūkių, radome kito asmens stiprybių, geriau pažinome vienas kitą raminančioje aplinkoje, bendravome be technologijų ir buvome čia ir dabar“.

/epale/lt/file/erasmus4jpgerasmus_4.jpg

 

Mokymo dalyviai  patys išbandė daugybę naujų ir įdomių natūralistinių metodų: vaikščiojimą gamtoje basomis, labirintų gaminimą, maudynes miško duše, pasivaikščiojimus miške – buvo skatinama pajusti savo kūno pojūčius, namų statymą ir dekoravimą, pasitelkiamos įvairios medžiagas iš miško.

Dalyviai džiaugiasi atradę paprastą ir daugumai lengvai pasiekiamą būdą atsipalaiduoti ir nusiraminti. Grįžus iš miško atrodo, kad būtum „nusiprausęs“ visus rūpesčius ir prisipildęs energijos.

„Visas laikas praleistas gamtoje - tai lyg nuolatinė meditacija“. Taip apibūdina mokymų dalyviai savo patirtį Estijoje įsikūrusiame „Hobukooli parke“.

Pačių darbuotojų teigimu, jie iš mokymų grįžo pasisėmę naujų idėjų ir patirties, kuria artimiausiu metu galės pasidalinti su Lietuvos jūrų muziejaus darbuotojais, o ateityje ir su muziejaus lankytojais.

Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras 2018–2019 metais įgyvendins Švietimo mainų paramos fondo finansuojamą „Erasmus+“ bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir suaugusiųjų švietimo KA1 konkurso projektą „Miško pajauta per 5 kūno pojūčius“.

 

Vizito akimirkas taip pat galite pamatyti ir video formatu.

 


Straipsnio autorė Vaida Vaišvilaitė Delfinų terapijos centro specialistė, kineziterapeutė dirbanti Lietuvos jūrų muziejuje.

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn