chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Tinklaraštis

„Epale“ dėmesio centre – kartų mokymosi klausimas

02/10/2017
by Kristina MALDONIENĖ
Kalba: LT
Document available also in: EN DE PL BG NL MT FR SK RO HU DA EL SV FI SL IT ET CS LV PT ES

/epale/lt/file/intergenerational-learning-1Intergenerational Learning

Intergenerational Learning

Spalio mėnesį „Epale“ ypatingą dėmesį skirs kartų mokymosi naudos klausimui.

Gyvename dinamiškoje visuomenėje, kurioje jaunoji ir vyresnioji kartos dažnai nutolsta viena nuo kitos. Dėl tokios atskirties formuojasi neigiamas stereotipinis vienos kartos požiūris į kitą ir tarp jų mažėja teigiamų mainų.

Kartų mokymasis būtų naudingas vyresniems žmonėms – tokiu būdu jiems atsirastų galimybė įgyti naujų įgūdžių ir žinių, taip pat sumažėtų tikimybė susirgti depresija ir likti izoliuotiems.

„Epale“ labai vertina svarbų kartų mokymosi vaidmenį mokymosi visą gyvenimą srityje. Apsilankykite „Epale“ temos puslapyje Vyresnio amžiaus asmenys , jame bendruomenės nariai ir šalių komandos šia tema surinko įdomių straipsnių, naudingos medžiagos ir atvejų tyrimų (turinys nevienodas ir priklauso nuo pasirenkamos kalbos). Reguliariai lankykitės „Epale“ ir ieškokite naujos spalio mėnesio medžiagos!

Jaudinantis tikras kartų mokymosi pavyzdys:

 

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn
Atnaujinti komentarus

Rodoma 1 - 3 iš 3
 • Aušrinė Česnulienė portretas

  Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto bendruomenė taip pat yra aktyviai įtraukta į mokymąsi tarp kartų. 2015 metais buvo vykdytas projektas, kuris paneigė stereotipinį vienos kartos požiūrį į kitą ir teikė tik teigiamas emocijas. Marijampolės Trečiojo amžiaus universitete programos „Kartų bendravimo kultūra ir santykiai“ projekte dalyvavo anūkai, tėvai ir senjorai, kurių amžius nuo 10 iki 80 metų. 

  Nuoširdi draugystė užsimezgė ir tęsiasi su „Ryto“ pagrindinės mokyklos vienos pradinės klasės mokiniais ir mokytoja Reda, kurie mielai dalyvavo šiame projekte. Projekto programa įvairi: čia mokytasi pasidžiaugti vieni kitais, senjorai ir vaikai vieni iš kitų mokėsi žaidimų, dainelių, diskutavo, keliavo ir kt.

  Projekto dalyviai įsitikino, jog norint įsigyti draugų, pačiam reikia būti draugu. 

  Įdomu tai, kad Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto pagrindinį "frontą" laiko direktorė Onutė ir darbuotoja Aušrinė, kurių amžiaus skirtumas - 50 metų! Argi ne puikus kartų mokymosi ir bendravimo įrodymas?

  /epale/lt/file/1444611917840905251490228132814407968394385njpg14446119_1784090525149022_8132814407968394385_n.jpg

  Mokymasis tarp kartų
 • Algimanta Sciglinskiene portretas

  Super Idea... I miss mine childs tooo.. They are living, working and studing abroad... only IT tools are best key tools for communication and sending wishes to each other... GREAT

   

 • Algimanta Sciglinskiene portretas

  Super Idea... I miss mine childs tooo.. They are living, working and studing abroad... only IT tools are best key tools for communication and sending wishes to each other... GREAT