chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

Epale

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Tinklaraštis

Ar Liuksemburge tikrai taip pigiai kainuoja viešasis transportas?

23/01/2019
by Ilona Filipenkovaitė
Kalba: LT
Document available also in: DE

Su tokiu klausimu rudens pabaigoje keliavau į Liuksemburgą. Jau grįžus išgirdau, kad šio miesto valdžia planuoja viešąjį transportą padaryti visai nemokamu. O klausimas kirbėjo todėl, kad žinojau, jog Liuksemburgas yra vienas brangiausių Europos Sąjungos miestų. Taip pat šiek tiek nuogąstavau, ar įpirksiu žadėto lauktuvėms atvežti kalėdinio nacionalinio kepinio Štoleno (Stollen – vokiečių kalba). Nerimavau be reikalo, kelionė į Tarptautinę bendradarbiavimo veiklą pagal „Erasmus+“ programą Liuksemburge 2018-ųjų metų lapkričio 21-23 dienomis buvo viena geriausių tiek dalykine, tiek pažintine prasme.

Tiek tautų, tiek valstybių, tiek ES kalbų... Ir kiekvienas nori vienas su kitu bendrauti, kadangi visi atvažiavo dėl tos pačios priežasties – ir patirties pasisemti, ir kontaktų naujiems projektams užmegzti. Priimančiosios organizacijos ANEFORE partneriai buvo iš tiesų įspūdingi – Liuksemburgo švietimo ministerijos suaugusiųjų švietimo departamentas, Serbijos nacionalinė agentūra, Portugalijos nacionalinė agentūra.

Susitikimo metu buvo aptariami svarbūs klausimai: kokie barjerai sutinkami suaugusiųjų ugdyme, kaip skatinama suaugusiųjų besimokančiųjų motyvacija, kokias inovatyvias technologijas kiekviena šalis įdiegia, kokios technikos naudingiausios konsultuojant suaugusiuosius, kaip išmokyti teisingai save įsivertinti, ką naudojam jau dabar ir ką naujo galima sukurti ateičiai? Kiekvieną klausimą pristatydavo atitinkamos srities specialistas, o paskui visi diskutuodavom darbo grupėse. Kiekvieno patirtis ir mintis buvo išgirsta. Pranešėjai – Erik Goerens, Nadia Bemptgen, Chantal Fandel (Suaugusiųjų švietimo departamentas, Švietimo ministerija, Liuksemburgas), Aleksandra Kozyra (Europos suaugusiųjų švietimo asociacija), Alzira Mendes (Portugalijos nacionalinė agentūra), Mike Richartz (Nacionalinė suaugusiųjų mokykla, Liuksemburgas) ir kiti – tikri savo srities žinovai. Jie pasidalino savo geriausia patirtimi, naujausiomis įžvalgomis. Pranešėjai turėjo mums ką pasakyti, o mes vis dalyvavusieji turėsime kuo su kolegomis pasidalinti.

/epale/lt/file/mg91451jpg-0_mg_91451.jpg

 

Trys dienos pralėkė kaip vienas pusdienis. Šeimininkai norėjo ne tik parodyti kalėdiškai pasipuošusį Liuksemburgo senamiestį, bet ir leisti paragauti nacionalinių patiekalų bei pasigėrėti neįtikėtinu miesto kraštovaizdžiu.

Tokiose kelionėse daug išmoksti ir sužinai apie kitų suaugusiųjų švietėjų patirtį bei apie miestą. Taigi, Liuksemburge viešojo transporto bilietai išties pigūs, ir Štoleną nusipirkti pavyko – iš ekologiškų produktų, „laimingų“ vištų kiaušinių, su vaisiais gausiai išmirkytais rome. Jis net sulaukė Šv. Kalėdų...

/epale/lt/file/liuksemburgasjpgliuksemburgas.jpg

Liuksemburgas

Tarptautinės bendradarbiavimo veiklos 1-ojo ir 2-ojo pagrindinio veiksmo kontaktinis seminaras „Improving access, participation and quality in adult learning“ Liuksemburge vyko pagal „ERASMUS+“ programą (TBV-LU-2018-LT-003).

Tinklaraščio autorė Ilona Filipenkovaitė dirba Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijoje vokiečių kalbos, technologijų mokytoja ir projektų koordinatore.  

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn
  • Aušrinė Česnulienė portretas
    Gerb. Ilona, dėkoju už pasidalinimą patirtimi - labai smagiai perteikti įspūdžiai. Susitikimo tema bei aptarti klausimai artimi tiek suaugusiųjų mokytojams, tiek besimokantiesiems. 
    Aptarti klausimai tikrai svarbūs. Ypač įdomu, kuo skiriasi suaugusiųjų ugdymo barjerai Lietuvoje ir užsienyje, ko galima pasimokyti iš kitų šalių, skatinant suaugusiųjų besimokančiųjų motyvaciją, kokių naudingų technikų galėtume išmokti iš kaimyninių šalių konsultuojant suaugusiuosius? 
    Labai smagu, kad turėjote galimybę išgirsti specialistų atsakymus į šiuos svarbius klausimus. Labai viliuosi sulaukti tinklaraščio tęsinio su dar daugiau detalių. Norėčiau bent truputį Jūsų įgytos patirties - labai labai įdomu :)