chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Pirmas

Naujausia informacija

Suaugusiųjų mokymo centro ar gimnazijos klasėje galima sutikti besimokantį 18-metį, kuriam reikėjo pradėti dirbti ir derinti darbą su mokslais, anksti vaiko susilaukusią jauną merginą ir kartu 40-ties metų sėkmingai dirbantį aštuntoką. Kai kurie suaugę besimokantieji nėra padarę pertraukos mokymo(si) procese ir į suaugusiųjų mokyklą atėjo iš karto iš dieninės bendrojo lavinimo ugdymo įstaigos, tokiu būdu neiškrito iš švietimo sistemos. Vyresni sugrįžta įgiję motyvacijos mokytis, pajutę žinių stygių ar tiesiog supratę, jog formalaus išsilavinimo dokumentas yra būtinas.

20 Birželis 2017
by Inga Jagelavičiūtė
(lt)

Vudis Alenas, Nikolas Tesla, Voltas Disnėjus, Albertas Enšteinas, Frankas Sinatra, Stivas Džobsas, Bilas Geitsas – visame pasaulyje garsios ir daug pasiekusios asmenybės. Tačiau ne visi esame girdėję, kad šie žmonės yra palikę vidurinęs mokyklas ar universitetus ir negavę diplomo. Tai nesutrukdė jiems užsitikrinti kokybiškos ateities ir tapti pasaulio ekonomikos, kultūros, pažangiausių technologijų kūrėjais. Vis dėlto tai tik išimtys, patvirtinančios, kad žmonės gali mokytis netradiciniais būdais ir įvairiomis aplinkybėmis.

Šioje ataskaitoje apžvelgiamos kalinamo jaunimo ir jaunų suaugusiųjų mokymosi galimybės. 

Šioje atskaitoje pateikiama dešimt rekomendacijų, pradedant tuo, kad laisvės atėmimas turėtų būti paskutinė priemonė ir būtina siekti aiškaus politikos tikslo toliau mažinti kalinamo jaunimo ir jaunų suaugusiųjų skaičių, atsižvelgiant į ypatingą šios amžiaus grupės pažeidžiamumą.

Trumpai tariant

30 „Erasmus+“ metų

Pagrindinės diskusijos

08 Birželis 2017
by:EPALE Moderator
(en)
135 Komentarai
25 Gegužė 2017
by:Erdek Public Ed...
(en)
6 Komentarai
05 Birželis 2017
by:Monika Dawid-Sawicka
(pl)
4 Komentarai
25 Gegužė 2017
by:Sonila Limaj
(en)
3 Komentarai
19 Birželis 2017
by:Anna Sarnacka-Smith
(pl)
3 Komentarai