chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Pirmas

Naujausia informacija

Šių dienų muziejus atlieka platų vaidmenį visuomenėje. Muziejus gali būti ne tik kultūros vertybių saugotojas, kaip buvo pristatomas daugelį metų, bet ir švietimo įstaiga, laisvalaikio praleidimo forma, kur labai svarbus tampa darbas su muziejaus lankytoju, pasireiškiantis per muziejaus edukaciją. Muziejuje gali būti sudarytos galimybės gilinti savo žinias įvairaus amžiaus žmonėms, nuo vaikystės iki senatvės, nuo pavienių lankytojų iki grupių. Dabrtiniu metu viena iš pagrindinių muziejaus funkcijų tampa lankytojų ugdymas naidojant įvairias edukacines veiklas.

Šiame straipsnyje  analizuojama, kodėl šiuo metu daugelis suaugusiųjų pasaulyje tobulina savo bendrąsias ir profesines kompetencijas su MOOC pagalba, anglų kalba - Massive Open Online Cource trumpinys, mūsiškai - MAIK– masiniai atvirieji internetiniai kursai. Pateikiame informaciją apie kolegų austrų organizuojamus MAIK kursus skirtus suaugusiųjų mokytojams. Apžvelgiama MAIK naudojimo situacija Lietuvoje,  iššūkiai  iškylantys šių kursų teikėjams.

Šiame straipsnyje  analizuojama, atsakoma į šiuos klausimus:

-kodėl šiuo metu taip akcentuojamas suaugusiųjų skaitmeninis raštingumas?

-kokių skaitmeninių gebėjimų reikia, kad  galėtume dirbti, gyventi ir mokytis žinių visuomenėje?

-Kokie iššūkiai, galimybės ir atsakomybės kyla suaugusiųjų švietėjams ketvirtosios pramonės revoliucijos kontekste?

- ar suaugusiųjų švietėjai yra pasirengę priimti iššūkius ir atsakomybę?

Europos nuotolinio ir e. mokymosi tinklas (EDEN), UNESCO Informacinių technologijų taikymo švietime institutas (UNESCO IITE), Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija ir Vytauto Didžiojo universitetas 2017 m.

Technologijoms vystantis žaibišku greičiu, daugeliui paslaugų persikeliant į elektroninę erdvę, populiarėjant socialiniams tinklams, tampa sunku nepasimesti tarp didžiulių informacijos srautų. Tai ypač aktualu senjorams, kurie labai dažnai dar nesinaudoja visais modernėjančių technologijų teikiamais privalumais. Todėl Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka pakvietė miesto senjorus mokytis ir tobulėti medijų ir informacinio raštingumo srityje.
10 Lapkritis 2017
by Monika Straupytė
(lt)

Trumpai tariant

30 „Erasmus+“ metų

Pagrindinės diskusijos

15 Lapkritis 2017
by:Zsolt Vincze
(en)
77 Komentarai
03 Lapkritis 2017
by:Zsolt Vincze
(en)
62 Komentarai
24 Spalis 2017
by:Anete Rätsep
(en)
40 Komentarai
24 Spalis 2017
by:Anete Rätsep
(et)
22 Komentarai
27 Spalis 2017
by:Marica Vukomanovic
(en)
16 Komentarai