chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Pirmas

Naujausia informacija

Kviečiame klausytis LRT diskusijos „Ar Lietuvai reikia „sidabrinės ekonomikos“?

Senėjanti visuomenė, gerėjanti sveikatos priežiūra iškelia klausimą dėl pagyvenusių žmonių užimtumo. Ar reikia ilginti pensinį amžių? Kaip verslininkai gali pritaikyti šių žmonių patirtį? Gal viena iš idėjų Lietuvai turėtų būti „sidabrinės ekonomikos“ sukūrimas, kuri užtikrintų pagyvenusių žmonių užimtumą bei orias pajamas?

Apie tai LRT studijoje diskutuos verslo, politikos ir švietimo sektoriaus atstovai – „LRT Aktualijų studijoje“ rugsėjo 21 d., ketvirtadienį, 11.05 val. per LRT RADIJĄ.

Šio mėnesio „Epale“ tema – raštingumas, tačiau šiandieniniame pasaulyje žodis raštingumas toli gražu nebeapsiriboja tiesiog gebėjimu rašyti ir skaityti. UNESCO apibūdina raštingumą kaip „gebėjimą atpažinti, suprasti, interpretuoti, kurti, bendrauti, skaičiuoti ir naudoti duomenis“. Raštingumo sąvoka išplečiama atsiradus kompiuteriniam, finansiniam ir politiniam raštingumui. Šiandien raštingumas –tolygus visapusiškam asmeniniam tobulėjimui. Noriu su jumis pasidalinti, kaip tobulėti mums padeda MAIK (ang. MOOC) – tai masinis atviras internetinis kursas.

Dabartinė pabėgėlių ir migracijos krizė Europos Sąjungoje sukūrė naujus iššūkius suaugusiųjų mokymo sistemoje. Daugumoje Europos šalių andragogai nėra profesionaliai parengti pabėgelių, migrantų mokymui ir integravimo procesui, tačiau būtent jie turi parengti atvykėlius sėkmingam gyvenimui naujoje šalyje. Šią problemą iš dalies gali spręsti atviros mokymo programos, pasiekiamos internetu. Jų pagalba andragogai gali pasiekti reikiamą mokomąją medžiagą ir tobulinti savo kompetencijas.

Socialinių inovacijų fondas vykdo Erasmus+ projektą „Pasiūlymai ir strategijos moterų verslumui skatinti“ (ProWomen). Projekto trukmė - 24 mėnesiai (2015 - 2017 m.). Projekto idėja kilo iš poreikio suderinti darbą ir šeimos gyvenimą dabartinės ekonomikos laikmečiu. Ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos šalių, moterys atsisako darbo, karjeros ir augina vaikus, nes sunkiai sekasi suderinti darbą ir vaikų priežiūrą.

Trumpai tariant

30 „Erasmus+“ metų

Pagrindinės diskusijos

11 Rugsėjis 2017
by:Christian BERNHARD
(de)
14 Komentarai
02 Rugsėjis 2017
by:NSS EPALE Nederland
(en)
3 Komentarai
User Default Image
28 Rugpjūtis 2017
by:Tijana Kljajevic
(und)
2 Komentarai
20 Rugsėjis 2017
by:EPALE Moderator
(en)
2 Komentarai
21 Rugpjūtis 2017
by:Anna Sarnacka-Smith
(pl)
2 Komentarai