chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninė platforma

 
 

Pirmas

Naujausia informacija

Tęsiant neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi koordinatorių mokymus, Vilniaus ir Panevėžio regionų koordinatoriai rinkosi į antrą projekto vykdomų mokymų sesijos ciklą. Jų metu švietimo ekspertė Daiva Penkauskienė su dalyviais dalinosi strateginio planavimo įžvagomis ir apžvelgė savivaldybių strateginius planus; drauge diskutuojant apie planų privalumus ir trūkumus, numatytos tolesnės veiklos gairės.Dr. Jolita Dūdaitė supažindino su Lietuvos suaugusiųjų bendrųjų gebėjimų tyrimo PIAAC duomenimis (angl.

Raštingumo sąvoka šiandien apima ne tik gebėjimą skaityti, rašyti ar skaičiuoti. Vis daugiau kasdienių paslaugų keliasi į interneto erdvę. Neišėjus iš namų galima sumokėti mokesčius, pabendrauti su artimaisiais, apsipirkti, užsiregistruoti poliklinikoje ir nuveikti daug kitų naudingų darbų.  Technologijų pažanga lemia, kad skaitmeninis raštingumas tampa viena būtiniausių sąlygų savarankiškai gyventi. Su naujosiomis technologijomis susidūrę vyresniosios kartos žmonės neretai gūžčioja pečiais – kaip visa tai suvokti?

Stiprinant Lietuvos viešojo sektoriaus socialinės klasterystės kompetencijas ir įgyvendinant Lietuvos edukologijos universiteto kartu su Utenos, Druskininkų, Prienų ir Biržų savivaldybėmis, Vilniaus dizaino kolegija, Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegija ir partneriais iš Norvegijos „Flexible Education Norway“ vykdomą projektą „Tvarios plėtros skatinimas stiprinant viešojo sektoriaus socialinę klasterystę“, sukurti virtualūs mokymosi modeliai, kurie lietuvių ir anglų kalbomis prieinami kiekvienam mūsų šalies viešojo sektoriaus darbuotojui.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS) kartu su projekto partneriais iš Austrijos, Prancūzijos, Portugalijos, Slovakijos, Nyderlandų ir dviem tarptautinėmis organizacijomis vykdo „Erasmus+“ projektą „Tarptautinis tarpusavio kokybės užtikrinimo vertinimas neformaliojo ir savaiminio mokymosi pripažinimo procese“.

20 Vasaris 2017
by Inga Puisa
(lt)
0 Komentarai

Siekiant užtikrinti sėkmingą iš tolimų užsienio šalių atvykusių žmonių – prieglobsčio prašytojų ir pabėgėlių – integraciją mūsų šalyje bei neprarasti kvalifikuotų specialistų, būtinas tinkamas jų švietimas. To iki šiol mūsų šalyje labai trūksta. Apie tai pokalbis su dr. Karoliu Žibu, Etninių tyrimų instituto darbuotoju, žurnale „Veidas“.