chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

e-Platforma za obrazovanje odraslih u Europi

 
 

Resurs

Rezultaty projektu „Wykorzystanie TIK we wspieraniu doskonalenia metodycznego nauczycieli”

Jezik: PL

Objavio Mariusz Truszkowski

Projekt „Wykorzystanie TIK we wspieraniu doskonalenia metodycznego nauczycieli” został zrealizowany przez Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku w partnerstwie z centrami doskonalenia nauczycieli z Hiszpanii – Centro de Formacion e Recursos w A Coruna (CFR A Coruna) oraz Centre de Recursos Pedagogics del Tarragones w Tarragonie (CRP del Tarragones), w ramach programu Erasmus+, Kształcenie i szkolenie zawodowe, Akcja 1 Mobilność edukacyjna.

Celem projektu było podniesienie umiejętności i kompetencji pracowników merytorycznych MODM w Białymstoku w zakresie wykorzystywania innowacyjnych narzędzi TIK we wspieraniu doskonalenia metodycznego nauczycieli.

Uczestnicy projektu z MODM w Białymstoku brali udział w szkoleniach typu job shadowing w siedzibach organizacji partnerskich. Celem szkoleń była obserwacja sposobów pracy tych instytucji pod kątem planowania i realizacji programów doskonalenia metodycznego nauczycieli oraz wykorzystania metod i narzędzi TIK w edukacji. Projekt został zrealizowany w okresie 01.09.2017 – 31.08.2018 r.

W ramach projektu wypracowane zostały następujące rezultaty materialne:

1. Program doskonalenia metodycznego nauczycieli w oparciu o narzędzia technologii komunikacyjno-informacyjnych.

2. Pakiet TIK w Edukacji na stronie MODM w Białymstoku, zawierający opis metod pracy dydaktycznej z wykorzystaniem technologii informacyjnych oraz opis narzędzi TIK możliwych do wykorzystania przez nauczycieli.

3. Nowe szkolenia w ofercie szkoleniowej MODM w Białymstoku, oparte na nauczaniu na „odległość” – dostępne na platformie szkoleniowej MOODLe MODM w Białymstoku.

Autor(i) resursa: 
Mariusz Truszkowski
Datum objave:
Petak, 31 Kolovoz, 2018
Jezik dokumenta
Vrsta resursa: 
Otvoreni obrazovni resursi
Država:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn