chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

e-Platforma za obrazovanje odraslih u Europi

 
 

Rasprava

Jak se na naše současná média díváte Vy?

04/10/2016
by Barbora Pavelková

Na konferenci EPALE k mediální gramotnosti proběhne odborná i laická diskuse o velmi aktuálních otázkách, které trápí naši společnost, od politiků, přes školy, novináře až po obyčejné občany. Jsou to otázky, nad kterými se často zamýšlíme, ale po odpovědích tápeme.

Zapojte se do žhavé diskuse i Vy! Zkuste v komentářích pod tímto článkem odpovědět na následující otázky, nebo alespoň na některou z nich:

 

1. Myslíte si, že česká společnost je mediálně gramotná? Do jaké míry rozumí podle Vás průměrný občan tomu, co nám přinášejí česká média? Dokáže Čech rozlišovat objektivní informace od subjektivních dojmů?

2. Kdo by měl podle Vás zajišťovat tolik potřebnou mediální výchovu, tak aby se mediální gramotnost zlepšila u dětí i u dospělé populace? Stát? Školy? Neziskové organizace specializující se na občanské vzdělávání? Soukromé vzdělávací instituce s podporou státu?

3. Má podle vás západní společnost k dispozici nástroje a strategie, jak čelit novým formám propagandy? Jaké jsou?

4. Jaký je rozdíl v porozumění médiím mezi mladou generací školáků, střední generací postkomunistickou a starší generací, která začila socialismus? Jak k těmto skupinám přistupovat z pohledu mediální gramotnosti?

5. Jak vidíte budoucnost médií? Zmizí tištěná média a budou nahrazena internetovými aplikacemi? Co bude s televizí? Co úplně nové formy mediální komunikace?

 

Děkujeme za Vaše názory.

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn