chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

ríomhArdán d’Fhoghlaim Aosach san Eoraip

 
 

Acmhainn

Ateities kūrimo prielaidos Lietuvos suaugusiųjų švietime

Teanga: LT

Postáilte ag Elena Trepule

Suaugusiųjų švietimo sistemai šiandien keliami vis didesni reikalavimai, nes ji turi atliepti visų suaugusiųjų besimokančiųjų poreikius ir būtent per ją yra įgyvendinama Mokymosi visą gyvenimą (MVG) vizija. O aktyvus ateities kūrimas per veiklą yra vienas svarbiausių MVG sampratos bruožų. Ateities kūrimo veikla siekiama sukurti labiausiai trokštamą ateitį. Suaugusiųjų švietimo sistemoje pagrindinis ateities kūrėjas yra andragogas, kuris ne tik pats turėtų kurti ateities vizijas, bet prisidėti prie asmeninių besimokančiojo suaugusiojo vizijų kūrimo. Taip pat andragogas, kaip vadybininkas, turėtų kurti ir organizacijos ateitį bei prisidėti prie Lietuvos suaugusiųjų švietimo ateities kūrimo. Šiuo magistro darbu siekiama išsiaiškinti kokios ateities kūrimo prielaidos yra Lietuvos suaugusiųjų švietime.

Atlikus šaltinių analizę buvo išryškinta ateities kūrimo samprata, nuostatos bei būdai, pateiktos pagrindinės suaugusiųjų švietimo ateities įžvalgos ir apibrėžta ateities kūrimo reikšmė andragogo profesinėje veikloje. Empirinėje tyrimo dalyje taikyti giluminio interviu, turinio (content) ir aspektinės analizės metodai. Remtasi sisteminio mąstymo metodologine nuostata.  Apibendrinus tyrimo rezultatus galima teigti, kad sąmoningos ir kryptingos ateities kūrimo prielaidos kuriamos organizacijos lygmenyje, kuris yra tiesiogiai susijęs tu tyrimo dalyvių profesine veikla.

Úda(i)r Acmhainne: 
Aušra Šileikienė
Dáta foilsithe:
Dé Céadaoin, 21 Feabhra, 2018
Teanga an doiciméid
Cineál Acmhainne: 
Eile
Tír:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn