chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkond

 
 

Puuetega inimesed

Haridus- ja teadusministeeriumis valmis määrus, millega lihtsustakse kutseõppurite erivajaduse tuvastamist ja tugimeetmete dokumenteerimise nõudeid. Edaspidi ei pea õpilane ise kutsekoolile oma erivajadust tõestama, vaid vastavad andmed saadakse infosüsteemidest. Määrus jõustub uuest õppeaastast.

Muudatuste eesmärk on toetada kutsekoole haridusliku erivajadusega õpilaste õppe korraldamisel ning soodustada sotsiaal- ning haridusvaldkonna koostööd õpilaste toetamisel õppes ja tööle asumisel.

Täiskasvanuharidus ja kaasatus

UNESCO 2030 säästva arengu agenda, mille eesmärk on kaotada vaesus 2030. aastaks, ja ülemaailmse säästva arengu neljas eesmärk, mis puudutab haridust, leidis rahvusvahelises kogukonnas suure heakskiidu, kuna need on olulised edu saavutamiseks kõigi 17 säästva arengu eesmärgi (SDG) puhul (UNESCO, 2018). Kaasatust määratletakse kui kavatsust või poliitikat kaasata inimesi, kes on tõrjutud või väljajäänu olukorras.

Sel aastal toimunud mittekonverentsil arutleti mitmete huvitavate ja aktuaalsete teemade üle. Üks, mis palju huvi tekitas, käsitles psüühikahäirega ja/või erivajadusega õppija osalemist täiskasvanute koolitusel. Arutelu juhtinud EPALE saadik Veronika Tuul teeb kokkuvõtte arutelust ja toob esile olulisima täiskasvanute koolitajate jaoks.
13 Juuni 2018
by Veronika Tuul
(et)
Kas sport võib olla osa täiskasvanuõppest või täiendharidusest? Esimene vastusena tahaks öelda, et kui inimene õpib selgeks uue spordiala, siis muidugi, see ongi täiendõpe. Aga kui sport on alati olnud tema lemmikharrastus, siis see on pigem eluviis või on inimene lihtsalt suur spordihuviline. Eesti Invaspordi Liidu peasekretär Signe Falkenberg paneb aga ühe lausega asjale hoopis teisest küljest vaatama: “Puuetega inimestele on sport täielik eluõpe.“
26 Märts 2018
by Madli Leikop
(et)
2 Kommentaarid
Reflektsioon on protsess, mille käigus õpitakse eelkõige iseennast tundma. Selle abil leiame viisid, kuidas kõige paremini oma eesmärke saavutada, oma käitumist ja selle tagajärgi ette aimata, leida ühine nimetaja ülesannete ja nende täitmise tulemuste vahel. Meie kogemused ja reflektsioon aitavad kaasa meie kasvule ja arengule. Millise tahes täiskasvanud õppijate rühma puhul on põhjust kasutada reflektsioonivahendeid, vajadusel neid kohandades ja muutes. Meil on rõõm jagada oma materjale ja ressursse teiste täiskasvanute koolitajatega. Laadige need alla ja kasutage oma soovi kohaselt. Reflektsiooniprotsess sobib kõigile!
IPI Kulmakuppila kohvik on olnud tegev juba mitu aastat ja pakub kümnetele õpiraskustega inimestele meeldivaid töövõimalusi. Tugitöötubade tegevus rajaneb põhimõttel, et töö tegemist saab praktiseerida ainult tegelike klientidega suheldes.
30 Juuni 2017
by Linda Juntunen
(fi)
Osana meie juunikuu fookusest puudega õppijatele kutsus EPALE kõiki üles avaldama mõtteid selle kohta, kuidas täiskasvanuõpet oleks võimalik puuetega inimeste jaoks paremaks muuta. Elav arutelu leidis aset 8. juunil kell 14.00-16.00 Kesk-Euroopa aja järgi. Sündmust modereeris EPALE teema koordinaator Gina Ebner ning sellele laekus üle 130 kommentaari 15 riigi osalejatelt. Gina jagab oma muljeid toiminud arutelust.
20 Juuni 2017
by Gina Ebner
(en)
Reede 24 Mai 2019, Ireland

Assistive technology for students who have physical difficulties

What will I learn?

 • What is assistive technology (AT).
 • Advice on using your computer well to make best use of your Assistive Technology.
 • About touch-typing resources for different hand functions and alternative keyboard and mouse control.
 • About free adjustments that can be made to iPad and Windows to suit different physical abilities
 • About Dragon Naturally Speaking – you speak and it types what you say and possible free alternative.
 • About free reading features/programs on the iPad and for Windows to aid with stamina issues.
 • Advice on accessing teachers notes.
 • How to get access to electronic learning materials and texts.
 • About a variety of alternative text input options.
Kolmapäev 22 Mai 2019, Ireland

Intro to assistive technology to support reading difficulties

Event content: 

 • What is assistive technology (AT).
 • Advice on using your computer well to make the best use of your Assistive Technology.
 • About free reading features/programs on the iPad and for Windows
 • About how to get your phone to capture and read text aloud from hard copy of text
 • About the reading pens proposed for use in state exams.
 • Apps on the iPad to help with reading and capturing text.
 • To use the reading support features in Read & Write literacy support software.
 • How to create sound files of learning materials.
 • How to get access to electronic learning materials and texts.
Kolmapäev 5 Juuni 2019, Poland

Przyszłość HR. Rynek pracy a niepełnosprawność

Jedną z największych barier wzrostu gospodarczego Polski jest niska podaż osób do pracy. Tymczasem w naszym w społeczeństwie funkcjonuje ponad 1️,2 miliona osób z różnymi niepełnosprawnościami biernych zawodowo. Przy odpowiednim ułożeniu procesów biznesowych z instrumentami polityk publicznych, co najmniej 400 tyś. z nich może zasilić rynek pracy.

Esmaspäev 21 Oktoober 2019 kuni Kolmapäev 23 Oktoober 2019, Turkey

Call for Papers: ADVED 2019- 5th International Conference on Advances in Education and Social Sciences

ADVED 2019- 5th INTERNATIONAL CONFERENCE ON ADVANCES IN EDUCATION AND SOCIAL SCIENCES

21-23 October, 2019ISTANBUL, Turkey

Website: http://www.ocerints.org/adved19   

Enquiries: adved19@gmail.com  

Organized by: International Organization Center of Academic Research

CALL FOR PAPERS:

You are invited to participate in ADVED 2019- 5th International Conference on Advances in Education and Social Sciences that will be held in ISTANBUL, Turkey on 21-23 October, 2019.

Kolmapäev 10 Aprill 2019 kuni Kolmapäev 8 Mai 2019, Spain

Curso para técnicos de inclusión laboral enfocado a personas con discapacidad en entornos artísticos y culturales

Curso dirigido a que los profesionales en contacto con el colectivo de personas con discapacidad puedan completar sus competencias profesionales con una formación, diseñada por los expertos del consorcio del proyecto ERASMUS+ 2017-1-FR01-KA202-03738 “ CLAP Hands : Creative Lab : Access to Profession for persons with HANDicap, especializada para profesionales que supervisan la inclusión laboral de personas con discapacidades en actividades artísticas y en su capacidad de acompañar los procesos de profesionalización en la artesanía y la cultura.

Neljapäev 13 Juuni 2019, Austria

EPALE-Konferenz: Politische Erwachsenenbildung in Österreich und Europa: Ziele, Methoden und Zukuftsperspektiven

EPALE und Erasmus+ Erwachsenenbildung Konferenz 2019

13. Juni 2019 | 11:00–18:00 Uhr | SkyDome | Schottenfeldgasse 29 | 1070 Wien

Erwachsenenbildung hat eine Schlüsselrolle in der Vermittlung von Wissen zu Demokratie, Politik, politischen Prozessen und gesellschaftlichen Strukturen. Die Förderung der aktiven Bürgerschaft (Active Citizenship) von mündigen Bürgerinnen und Bürgern ist ein bildungspolitisches Ziel in Europa und wichtiges Element für den gesellschaftlichen Zusammenhalt in der Demokratie.

Neljapäev 28 Märts 2019, Ireland

GRID3 TRAINING DAY

GRID 3 software empowers people with disabilities to communicate, control their computer and control their environment. 

Enable Ireland are running a training day in GRID 3 on Thursday 28th March 2019 at their offices on Sandymount Avenue in Dublin 4.

Neljapäev 28 Märts 2019, Ireland

Annual Social Policy Public Lecture - University College Dublin (UCD)

The School of Social Policy, Social Work & Social Justice at University College Dublin present their Annual Social Policy Public Lecture on the topic of "Poverty and Social Exclusion in the EU".

The lecture is being delivered by Professor Bea Cantillon, Professor of Social Policy & Director of the Herman Deleeck Centre for Social Policy, University of Antwerp.