chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkond

 
 

Põhioskused

  • Kodanike osalemine hoiab demokraatiat

    On oluline, et inimesed osaleksid sotsiaalses dialoogis ja oleksid enda kogukondades aktiivsed, see edendab meie sotsiaalset ühtekuuluvust ja demokraatlikke põhiväärtusi nii individuaalsel tasandil kui ka ühiskonnas tervikuna. Kodanikuhariduse eesmärk on sellise tegevuse suurendamine. Kodanikuharidus tähendab eelkõige teadlikkust iga inimese õigustest ja võimalustest ning viisidest neid mõjutada.

Tööklubis osalemine aitab osalejaid ette valmistada aktiivseks tööotsimiseks, tööturul hakkamasaamiseks ja seal püsimiseks. Osalejad saavad interaktiivses vormis ülevaate tööturu hetkeolukorrast ja töötamise võimalustest, mis annab võimaluse jagada kogemusi ning saada tuge samas olukorras olijatelt ja juhendajalt. Alates 5. novembrist 2018 on riigihangete registris üleval tööklubi raamhange. Tutvu uuenenud tööklubi teenusega ja osale raamhankes, kui need eesmärgid sind kõnetavad. 

Projektiekspert OÜ on aastast 2002 toimiv Eesti kapitalil põhinev firma. Meie põhiteenusteks on koolituste korraldamine, koolituskeskuse pidamine ning projektide koostamine toetuste taotlemiseks fondidelt. Klientideks on avalik-, äri- ja mittetulundussektor.

 

KOOSTÖÖPAKKUMINE

Kevadel alustab Tartu ülikool koostöös TTÜ ja Euroopa sotsiaalfondiga karjäärispetsialistidele, õpetajatele ja koolitajatele suunatud IKT valdkonna ameteid tutvustavat kursust. Kokku toimub Tartus ja Tallinnas 15 koolitust, millest esimene algab pealinnas juba 21.03 ja teine Tartus 24. märtsil.

Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Eesti Töötukassaga katsetab Eestis uudset online testi „Haridus ja oskused“, mis annab tulevikus igale Eesti inimesele võimaluse reaalselt hinnata oma oskusi ja nende kasutamist. Samuti võimaldab test saada tagasisidet oma karjäärihuvide ja võimaluste kohta ning võrrelda ennast sarnaste inimestega Eestis ja mujal maailmas.
Maikuus käis majandusministeerium välja plaani koolitada näiteks raamatupidajaid, õpetajaid või seni mistahes muul elukutsel töötanud inimesi programmeerijateks. Nüüd on koolitaja leitud ja 14 nädalaga saavad seni IT-ga mitte seotud inimesed õppida programmeerijaks, kusjuures osa õppest on ka praktika reaalses IT-ettevõttes. Sooviavaldusi hakatakse vastu võtma aasta lõpus ja programmeerimiseks läheb järgmisel aastal, kirjutab tehnoloogiportaal geenius.ee

Tartu täiskasvanute gümnaasium jättis mullu 100. aastapäeva tähistamata, suur pidu lükati aasta jagu edasi, sest peale auväärse numbri täitumise oli veel midagi, mida põhjust oodata.

Laupäeval, 24. oktoobril ongi käes päev, mis väärib tähistamist: tsaariajast saadik Tartus täiskasvanutele haridust andnud kool saab 101-aastaseks ja peab ka soolaleivapidu.

Loe lähemalt Tartu Postimehest

Foto: Tartu Postimees

On oluline, et inimesed osaleksid sotsiaalses dialoogis ja oleksid kogukondades aktiivsed. See suurendab meie sotsiaalset ühtekuuluvust ja edendab demokraatlikke põhiväärtusi nii individuaalsel tasandil kui ka ühiskonnas tervikuna. Kodanikuhariduse eesmärk on selliseid tegevusi toetada. Kodanikuharidus tähendab eelkõige teadlikkust iga inimese õigustest ja võimalustest ning viisidest, kuidas neid mõjutada.

Noored täiskasvanud on tööturul haavatavamad, mida võib näha finantskriisi suuremast mõjust noorte töötuse määrale kui üldisele töötuse määrale (Bruno, Choudhry Tanveer, Marelli & Signorelli, 2017). Suurenev mure noorte pärast, kes ei õpi, tööta ega osale koolitustel (nn NEET-id), tõmbab avalikkuse tähelepanu. Erasmus+ KA2 programmist rahastatud projekti „Täiskasvanute kirjaoskus kaasatuse ja võrdsuse heaks” (ALBIE) rakendati mitme Euroopa riigi koostöös. Lisaks käivitas Taiwani valitsus 2005. aastal NEET-ide jaoks kutseõppeprogrammi „Flying Young programm” (FYP). Käesoleva artikli eesmärk on võrrelda ALBIE uuringu tulemusi Cheni (2011) Taiwani FYP kohta läbi viidud uuringu tulemustega.

15.05.2018 toimunud Koolitajate Mittekonverentsi raames korraldasime arutelu teemal "Milline on koolitajate roll Eesti tulevikutöötajate ettevalmistamisel?" Arutelus osalesid täiskasvanute koolitajad, Töötukassa konsultandid, Tallinna Ülikooli magistrantrandid. Põhiküsimusena arutleti tuleviku trendide, lähenemiste ja väljakutsete üle, jagasime parimaid praktikaid. Eksperdi rollis oli Siim Krusell (OSKA vanemanalüütik, SA Kutsekoda).

25 Juuni 2018
by Jelena Lohmatova
(en)
15.05.2018 toimunud Koolitajate Mittekonverentsi raames korraldasime arutelu Milline on koolitajate roll Eesti tulevikutöötajate ettevalmistamisel? Eksperdi rollis oli Siim Krusell (OSKA vanemanalüütik, SA Kutsekoda). Arutelus osalesid täiskasvanute koolitajad, Töötukassa konsultandid, Tallinna Ülikooli magistrantrandid. Põhiküsimusena arutleti tuleviku trendide, lähenemiste ja väljakutsete üle, jagasime parimaid praktikaid.
24 Mai 2018
by Jelena Lohmatova
(en)
Täiskasvanuharidust peetakse tavaliselt sotsiaalse kaasamise vahendiks, kuid EPALE teemakoordinaator Simon Broek jagab alternatiivset arvamust – kui täiskasvanuharidust ei rakendata õigesti, võib see tegelikult ebavõrdsuse levikule kaasa aidata.
Osana EPALE veebruarikuu sotsiaalmeediale suunatud fookusest viib Euroopa põhioskuste võrgustik (EBSN) läbi kahepäevase veebipõhise arutelu, mis keskendub sotsiaalmeedia kasutamisele meie töövaldkondades. Kõigile huvitatutele avatud arutelu algab esmaspäeval, 26. veebruaril Eesti aja järgi kell 13.00.
23 Veebruar 2018
by Zsolt Vincze
(en)
Sildid:
Millised on tõenäolised suundumused sotsiaalmeedia sisu ja tehnoloogia vallas aastal 2018? Milliseid oskusi vajavad tavakasutajad selleks, et kiirelt muutuvas sotsiaalmeediakeskkonnas tõhusalt navigeerida ja suhelda? EPALE pöördus nõuannete saamiseks Soome kommunikatsioonifirma Joy&Order suhtlusnõuniku Larissa Rima poole.
23 Veebruar 2018
by Markus Palmén
(en)
Õpperuumi siseneval koolitajal on kaks ülesannet. Üks neist on oma teadmiste jagamine, teine aga on sootuks keerulisema iseloomuga – õppijate pidev õppima motiveerimine. Mis on MOTIVATSIOONI aluseks? See on suhe, mille koolitaja osalejatega loob – osalejate turvalisuse ja nendepoolse hindamise tunnetamine ning rühmasiseste lähedaste suhete arendamine.
Reede 19 Aprill 2019, Turkey

Seminars for Internet Week

eminars for internet week will be organized by Distance Education Application and Research Center and Computer Education and Instructional Technology Department of Gazi University. The following four areas will be covered in the event: • cyber security, • blockchain technology, • web programming from past to present, • development of the internet and computer networks
Laupäev 10 August 2019 kuni Reede 16 August 2019, Germany

EARLI 2019

The European Association for Research on Learning and Instruction (EARLI) is an international networking organisation for junior and senior researchers in education. Representing over 2000 members in more than 60 countries, EARLI is the biggest educational association in Europe

Laupäev 10 August 2019 kuni Pühapäev 11 August 2019, Germany

JURE 2019

In times of constant changes, the future is a moving target - difficult to predict and prepare for. Yet, education is doing just that. At the 18th biennial EARLI Conference and the accompanying 23rd Conference of the Junior Researchers of EARLI, researchers in learning and instruction from all over the world come together to discuss current research findings. In order to think tomorrow’s education and education research, it is crucial to relate new findings to what we already know and elaborate how this will help foster sustainable learning processes and navigating what is yet to come.

Neljapäev 23 Mai 2019, Belgium

« Numérisation des services publics : quelle prise en compte des publics peu qualifiés et illettrés ? »

Lire et Ecrire Communauté Française organise le 23 mai 2019 à Bruxelles, un séminaire où sera abordée la question urgente de l’effet des nouvelles technologies sur la société et plus particulièrement sur les publics peu ou pas lettrés. 

Neljapäev 25 Aprill 2019, Slovakia

Sú základné zručnosti témou pre Slovensko? Konferencia projektu BLUESS

Konferencia zameraná na tému podpory rozvoja základných zručností:
- O akých zručnostiach vlastne hovoríme a kto sa nimi má zaoberať?
- Potrebuje Slovensko riešiť otázku čitateľskej gramotnosti?
- Aké prístupy je vhodné používať pri rozvoji základných zručností u nízkokvalifikovaných osôb?
- Aké prístupy sa využívajú v EÚ?

Konferencia je otváracím podujatím projektu BLUESS - Plán rozvoja základných zručností v SR, ktorý podporila Európska komisia v rámci programu EaSI (Program pre zamestnanie a inovácie).​

Esmaspäev 23 September 2019 kuni Reede 27 September 2019, Belgium

EAEA YST 2019

EAEA develops in-service trainings and organises study-visits in order to increase adult education professionals’ knowledge about the European Union, to deepen understanding of the European education and training policies and to allow the exchange of experiences and good practice among participants.

Neljapäev 23 Mai 2019 kuni Kolmapäev 29 Mai 2019, Greece

7 Day Summer Course Transformative Learning through the Use of Art: Emphasis on the use of Cinema, Fine Arts & Ancient Drama

7 Day Summer Course

Transformative Learning through the Use of Art: 

Emphasis on the use of Cinema, Fine Arts & Ancient Drama

CRETE, HERAKLION, GREECE 23-29 MAY 2019

CAPSIS ASTORIA HOTEL 4*, HERAKLION CITY CENTER,

(with swimming pool and a view of the Aegean Sea)

THEMATIC FIELDS OF THE TRAINING

  • Lifelong Learning
  • Transformative Learning
  • Pedagogy and Didactics
  • Classical Studies
  • Drama Theatre and Performance Studies
  • Fine Arts 
  • Philosophical Studies

LANGUAGE USED FOR THE TRAINING

English

Digitaalmeedia maastik muutub kiiresti ja arenev tehnoloogia võimaldab kasutajatel vaadata ja suhelda maailmaga teistsugusest perspektiivist. Erasmus+ projekt Takistuste murdmine lahendab küsimust, kuidas digivahendite abil saab rahuldada madala kvalifikatsiooniga täiskasvanud õppijate õpivajadusi. See on teostatud 8 riigi täiskasvanuõppe, -hariduse ja digimeedia valdkondade partnerorganisatsiooni koostöös.

Peaaegu igas Eesti maakonnas on olemas täiskasvanute gümnaasium, kus pakutakse väga paindlikke võimalusi õpingute jätkamiseks neile, kel see mingil põhjusel on pooleli jäänud.

Võimalik on õppida päeval või õhtul, täiskoormusega või osalise koormusega, e-õppes ja eksternina. Kasutatakse VÕTA võimalusi. Pika õppimispausiga inimestele korraldatakse tasanduskursusi. Lähenemine igale
õppijale on võimalikult individuaalne.

Just sellest rääkis 02.03.2017 "Terevisiooni" saates Eesti täiskasvanute gümnaasiumite juhtide esindaja Marika Kaasik.

Eesti konkurentsivõime kava Eesti 2020 ja elukestva õppe strateegia ühine eesmärk on suurendada täiskasvanute (25–64 a) elukestvas õppes osalemise määra ning vähendada eri- ja kutsealase hariduseta täiskasvanute osakaalu. Erialase hariduseta tööjõu suur osakaal on Eestis olnud probleemiks juba pikemat aega ning jääb suureks väljakutseks ka tulevikus. 

XX täiskasvanuhariduse foorum "Paremad oskused = kindel investeering" toimus 21. oktoobril 2016. Foorumi eesmärk: täiskasvanuhariduse erinevad osapooled on teadvustanud oskuste teema olulisust ühiskonna arengu võtmetegurina ning alustanud ühtsete arusaamade kujundamist. Kõik foorumi ettekanded on salvestatud ning kättesaadavad järelvaatamiseks antud lehe vahendusel