chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkond

 
 

Ressurss

Veebipõhine käsiraamat digivahendite kasutamisest täiskasvanute koolituses

Keel: ET
Document available also in: EN

Postitaja Mahira Spiteri

Digitaalmeedia maastik muutub kiiresti ja arenev tehnoloogia võimaldab kasutajatel vaadata ja suhelda maailmaga teistsugusest perspektiivist. Erasmus+ projekt Takistuste murdmine lahendab küsimust, kuidas digivahendite abil saab rahuldada madala kvalifikatsiooniga täiskasvanud õppijate õpivajadusi. See on teostatud 8 riigi täiskasvanuõppe, -hariduse ja digimeedia valdkondade partnerorganisatsiooni koostöös. Projekti eesmärk on uurida ja näidata kuidas täiskasvanute koolitajad saavad kaasata ja motiveerida täiskasvanud õppijaid kasutades digivahendeid ja lugude jutustamist. 

Projekt Takistuste murdmine tekkisid arusaamast, et täiskasvanutele, kes võtsid osa kirjaoskuse koolitustest, olid silmitsi tuntuva lahknevusega klassiruumis õpetatava ja ühiskonna toimimise vahel. Täiskasvanute kirjaoskus on olnud ka paljude ELi töödokumentide ja -strateegiate keskmes, kus on eduka praktika põhielemendid keskenduvad eneseväljendusele, probleemide tekitamisele ja lahendamisele, koostööle ja meeskonnatööle, õppima õppimisele ja keeleoskusele. Selle konteksti kujundamisel on kirjaoskust näha nii oskustepõhises kui ka sotsiaalses perspektiivis, kus oluliseks muutub kommunikatsioon, milles kasutatakse jagatud kogemusi, mida mõjutavad kindlaksmääratud sotsiaalsed tavad.

Sellest tulenevalt küsiti kuidas on tehnoloogia seotud kommunikatsiooniga ja kuidas see haakub täiskasvanukoolituse õppekavadega? Vastused nendele küsimustele on toodud käesolevas tööriistakogumis. Käsiraamat on veebipõhine ja tasuta allalaetav. Käsiraamat on kättesaadav inglise, itaalia, kreeka, makedoonia, hollandi ja poola keeltes. 

Ressursi autor(id): 
Directorate for Research, Lifelong Learning and Employability
Avaldamiskuupäev:
Teisipäev, 13 Veebruar, 2018
Dokumendi keel
Sisestage ressurss: 
Võimalused ja ressursid
Riik:
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn