chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkond

 
 

Uudistetoimetus

Töötajad saavad tasuta õppimise võimalusi juurde

03/01/2017
Keel: ET

Maikuust laieneb tasuta õppimisvõimaluste ring töötavate inimeste jaoks veelgi, kutsekoolide tasuta kursuste kõrval saab kasutama hakata ka töötukassa koolituskaarti. Kui seni on töötukassa panustanud eelkõige töötute aitamisse, siis nüüd saavad koolituskaardi alusel vajalikku täiendus- või ümberõppe koolitust taotleda needki, kes käivad tööl, kirjutab 3. jaanuari Eesti Päevaleht.

Selleks tuleb esmalt minna karjäärinõustaja juurde, kes hindab koolituse vajalikkust ja aitab töötukassa koolituskaardi partnerite pakutava seast sobiva koolituse valida. See tähendab, et eelistatud seisus on töötajad, kel on ainult keskharidus või kes on omandanud eriala juba üle 15 aasta tagasi. Ka erialade seas on töötukassal eelistusi. Lihtsamalt pääsevad esialgu õppima isikud, kes tegutsevad valdkonnas, kus oskustega inimesi on praeguse seisuga märgatavalt puudu: informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT); metsandus ja puidutööstus; metalli- ja masinatööstus; keemia-, kummi-, plasti- ja ehitusmaterjalitööstus; energeetika ja kaevandamine; arvestusala, sotsiaaltöö ja tervishoid.

Loe edasi: http://arileht.delfi.ee/news/uudised/tootajad-saavad-tasuta-oppimise-voi...

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn