chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkond

 
 

Ajaveeb

Enesehindamise küsimustik õpioskuste kohta

17/02/2019
by Tiina Jääger
Keel: ET
Document available also in: EN

Hea täiskasvanute koolitaja,

Küllap nõustud, et heade õpitulemuste saavutamiseks ei piisa üksnes Sinu kui õpetaja jõupingutustest; sama oluline on ka õppeprotsessi teise osapoole – õppija - panus.

Vältimaks õpihuvi kadumist, peaks õppija süsteemselt tegelema oma õppimise reflekteerimisega. Olulisimad küsimused, millega õppija silmitsi seisab, on: kuidas oskuslikult aega kasutada? Kuidas suurest hulgast informatsioonist noppida välja olulisim ning seda käepäraselt „hoiustada“? Kuidas säilitada õpimotivatsiooni?

Projekti “Inspiring Guide for Learn to Learn” IG4L2L (2016-2018)* raames töötati välja enesehindamise küsimustik täiskasvanud õppijale. Küsimustiku täitmine võimaldab hinnata enda kui õppija oskusi ja selgitada, millised on tugevad küljed ja milliste õpioskuste arendamisega tuleks tegeleda. 

Küsimustele antud vastused jaotatakse viide kategooriasse:

  1. Motivatsioon ja enesehinnang
  2. Aja juhtimine
  3. Informatsiooni korraldamine
  4. Varasemate õpikogemuste reflektsioon
  5. Grupis õppimine

Programmi poolt genereeritakse hinnangud oskustele kõigis viies kategoorias ning antakse soovitusi edasiseks. Sõltuvalt õppijate oskustest ja harjumustest tegeleda eneseanalüüsiga võib juhtuda, et automaatselt antavad seletused pole õppijale piisavalt selged. Seetõttu vajab õppija koolitaja tuge soovituste lahti seletamisel.

Küsimustik on aprobeeritud koolitajate kursusel „Toimtulek keeruliste sihtgruppidega“ osalenute poolt 2018.a. kevadel.

Küsimustikku ressursi leheküljele


-----

Blogi autor Merle Lõhmus.
Täiendavat infot jagab ja küsimustele vastab Tiina Jääger tiina.jaager@vabaharidus.ee

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn