chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Electronic Platform for Adult Learning in Europe

 
 

Siegmundsburger Haus Werraquelle GmbH

Jesteśmy małym, niemieckim, rodzinnym przedsiębiorstwem z siedzibą w Neuhaus am Rennweg (dzielnica Siegmundsburg) oraz z obiektami w Scheibe- Alsbach oraz Eisenach (Turyngia). Wszystkie osoby działające w firmie i podejmujące decyzje są ekonomistami. Od 1998 r. pracujemy międzynarodowo. Na początku tworzyliśmy stosunki kooperacyjne między małymi i średnimi przedsiębiorstwami z Turyngii i Polski. Od 2005 r. zajmujemy się wyłącznie rozwijaniem, koordynacją i realizacją projektów mobilności w zakresie praktyk zawodowych dla uczniów zagranicznych szkół przy współpracy z kooperującymi z nami niemieckimi przedsiębiorstwami. Dotychczas było u nas ponad 3.800 praktykantów, przede wszystkim z Polski i z Węgier. Miejsca praktyk w Niemczech zapewniamy przede wszystkim w zakresie hotelarstwa, gastronomii i turystyki (szeroko rozumianej).

Pracujemy w ramach programów ERASMUS+, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i Europejskiego Funduszu Społecznego (projekty PO WER na zasadach ERASMUS+).

Poszukujemy szkół zawodowych/techników, które chciałyby wysłać swoich uczniów do niemieckich przedsiębiorstw działających w branży hotelarsko-gastronomicznej.

Organisation area of activities/interests:
Other areas of activities/interests: 
projekty mobilności dla uczniów ERASMUS+ KA102 kształcenie i szkolenia zawodowe - zawody w branży gastronomicznej i hotelarskiej