chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

E-Plattform für Erwachsenenbildung in Europa

 
 

Blog

EPALE Themenschwerpunkt: Freiwilligenarbeit in der Erwachsenenbildung

03/12/2018
by EPALE Deutschland
Sprache: DE
Document available also in: EN ES SV LT DA ET MT CS PL NL FI IT EL HU SL SK LV BG

/epale/de/file/volunteering-adult-learningVolunteering in adult learning

Volunteering in adult learning

Der EPALE Themenschwerpunkt im Dezember liegt auf der Rolle von Freiwilligenarbeit in der Erwachsenenbildung.

Freiwillige können in der Erwachsenenbildung mitgestalten. Das geht zum Beispiel, indem sie in ihrer Region das Angebot zu Grundbildung und Sprachunterricht unterstützen, oder aber in kleinen Gemeinschaftsprojekten und im Kompetenztraining mitarbeiten. Aber ihre Rolle beschränkt sich nicht nur auf die Themen Grundbildung und Alphabetisierung: Marketing- und Wirtschaftsexpert*innen können Andere ehrenamtlich in Kompetenzen schulen, die für die Gründung und Führung eines Unternehmens erforderlich sind. Freiwillige können dazu beitragen, interkulturelle Beziehungen aufzubauen und Erwachsene durch ihren Beitrag dazu befähigen, ihren eigenen Lebensunterhalt zu bestreiten oder ihre Grundrechte zu verstehen.

Hier bei EPALE wissen wir um den Stellenwert von Freiwilligenarbeit in der Erwachsenenbildung. Unter folgenden Links finden Sie interessante Inhalte zu diesem Thema, die die EPALE Community und die Nationalen Koordinierungsstellen hochgeladen haben. Schauen Sie im Dezember regelmäßig auf EPALE vorbei, um neue Inhalte zu diesem Thema zu entdecken!

Blog-Beiträge

Validierung von Kompetenzen im Ehrenamt über den Europäischen Qualifikationsrahmen (DE, EN, ES, PT, BG, IT, FI)

Freiwillige als Lehrende und Lernende in der Erwachsenenbildung (DE)

Freiwilligenarbeit zwischen persönlicher und gesellschaftlicher Bedeutung (DE)

Validierung von Kompetenzen aus der Freiwilligenarbeit - europäisches Teambuilding inklusive! (DE, EN, SL, IT)

"Volunteers4Europe": Freiwilliges Engagement und aktives Bürgertum in Europa (DE)

The role of volunteer befrienders in supporting integration (EN)

Welcome to dance class where the average age is 77 (EN, BG, FR, FI)

Building diverse communities through volunteering (EN, ET, SK)

Volunteers in language and literacy education for adult migrants (EN, NL)

A volunteer’s most important skill is to listen – Job Shadowing Experience in London (EN, FI)

Volunteers: how do they get their skills recognised? (EN, ET)

Volunteering for the Future: Upskilling International Volunteers as Active Citizens on International Development Issues (EN)

Volunteering as an adult tutor (EN, ET)

The adult learning volunteer (EN, NL)

Ressourcen

Freiwillige und Ehrenamtliche in Museen und im kulturellen Erbe. Ein europäisches Handbuch (DE)

Leitfaden „Referenzen für Freiwillige“ (DE)

Unterstützung der Freiwilligenarbeit im Bereich Flüchtlingshilfe (DE)

Sprachunterstützung für erwachsene Flüchtlinge (DE)

LEVER UP / Valuing informal learning and transversal competences experienced in the voluntary service to increase employability, social responsibility and mobility (EN)

Evidencing the impact: a resource to support the volunteering sector to evidence the impact of adult learning (EN)

The role and value of volunteers in the criminal justice system - a European study (EN)

Volunteers make a difference: tools and best practices in recruiting, managing and retaining volunteers (EN)

Community Learning and Volunteering (EN)

Inclusive volunteering (EN)

Volunteer impact, motivations and recognition (EN)

Reports from Grundtvig workshop – "Volunteers for Intercultural Learning" (EN)

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn
Refresh comments Enable auto refresh

1 - 8 von 8 anzeigen
 • Bild des Benutzers Linda Trūle
  Brīvprātīgais darbs, manuprāt, ļauj apzināties un izzināt pašam sevi un savas spējas, kā arī apgūt jaunas zināšanas, un pievienotā vērtība tajā visā ir, ka ar savu rīcību, darbību spēj palīdzēt citiem. Līdz ar to  brīvprātīgā darba nozīmē darīt kaut ko sabiedrības labā nesaņemot atlīdzību par to. 
  Tas savukārt, liek aizdomāties, par to, vai mēs visi spētu veikt brīvprātīgo darbu, manuprāt, lai cilvēks spētu veikt brīvprātīgo darbu, ir jāvēlas palīdzēt citiem, kā arī jābūt pašpietiekamam.
  Pozitīvi ir vērtējams, tas, ka mūsdienu sabiedrībā tiek vērsta uzmanība uz visu cilvēku izglītošanu, jo mūsdienu ekonomiskais stāvoklis varbūt daudziem liedz šo iespēju, un tad ar šādu brīvprātīgo palīdzību cilvēkiem ir iespēja apgūt jaunas iemaņas un prasmes, pilnveidoties, kas savukārt, var uzlabot šo cilvēku dzīves kvalitāti.
  Līdz ar to varu secināt, ka tomēr ir svarīga ne tikai bērnu izglītošana mūsdienu prasībām, bet arī pieaugušo. Un  tieši šis mazais solis - brīvprātīgais darbs - ir ceļš uz augsti izglītotu sabiedrību.


 • Bild des Benutzers Jelena Muravska
  Ļoti noderīgs pasākums gan pieredzes apmaiņā, gan jaunu kontaktu veidošanā. Paldies brīvprātīgajiem par savu darbu, par to, ka atrod laiku.
 • Bild des Benutzers Laima Kronberga
  Paldies par vērtīgiem resursies attiecībā uz brīvprātīgo darbu. Cilvēki, kuri mūsdienu steidzīgajā un mainīgajā pasaulē spēj atrast iekšējos resursus brīvprātīgajam darbam sabiedrībā ir ļoti novērtēti. Dažkārt šķiet, ka brīvprātīgagais darbs ir prestiža jautājums, tomēr gribētu uzsvērt, ka bieži vien, tie kas iesaistās brīvprātīgajā darbā ir viss lielākie ieguvēji, dažādos aspektos.
 • Bild des Benutzers MEHMET KAYA

  Müdür Yardımcısı olarak Gönüllülük ve Halk Eğitim üzerine bir fikir ve plan sunmak istiyorum. Halk Eğitim de Müdür Yardımcısı olarak çalışan biri olarak Yetişkin becerilerinin kazandırılmasında Resmi Öğretici görevlendirmelerin yanında gönüllü öğreticiler üzerinde yoğunlaşılması gerektiğini düşünüyorum. Yapılması gerekenleri işlem başmakları olarak anlatmaya çalışayım.

  1-Gönüllü eğiticilerin tesbiti(Emekli Öğretmenler,Kariyer sahibi Emekliler,Ustalar,...)

  2-bu gönüllü eğiticilerin verebileceği yardım ve destek alanlarının belirlenmesi.(Cv doldurtma,Yüz yüze görüşme...)

  3-Sosyal yardım ve destek alacak yetişkinlerde farkındalık oluşturmak için duyuruların yapılması destek becrilerinin ve eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi.(Anketler,Yüz yüze görüşmeler..)

  4-Gönüllü Eğiticilerle İhtiyaç sahibi yetişkinlerin buluşmalarının planlanması.(Buluşma konusu,yeri saati,süresi...)

  5Uygulanmsı ve Değrlendirilerek Geliştirilmesi ve sürekliliğinin sağlanması.

  Bu projeyi uygulaya bilirsek;Gönüllü Eğiticiler birikimlerini ve tecrübelerini paylaşmanın doyumunu ve mutluluğunu yaşayacaklardır.Yetişkin alıcılarda ihtiyaç duydukları eğitimleri daha motive olarak,etkili alabileceklerdir.

   


 • Bild des Benutzers Līga Vecvērdiņa
  Brīvprātīgo darbs ir bez atalgojuma, bet tomēr, manuprāt, tas šķīet kā darbs ar nenosakāmu vērtību, tikai ne finansiālā līmenī. Apbrīnoju cilvēkus, kas spēj atrast savā dzīvē laiku brīvprātīgajam darbam, neskatoties uz mūsdienu pasauli ap ko visur griežas nauda. Noderīgi materiāli, lai izzinātu sīkāk brīvprātīgo darbu.
 • Bild des Benutzers Etelberto Costa
  Volunteering a pathway to learn and network for life, but @what limits? In Portugal still in the childwood but we are probably in Europe the first's to start with the idea on the 13th century when queens and people embrace the social need to combat poverty and lack of education. Nowadays with great social  events everyday (yes, we might say---) we are not convinced that ethics and learning comes first. Epale made a relevant choice for this thematic. Good expectations to know and acknowledge diverse perspectives.
 • Bild des Benutzers Gunta Ciesa
  Ļoti daudzveidīgi un noderīgi materiāli, sevišķi par brīvprātīgo lomu un iespējām starpkultūru izglītībā un integrācijas atbalstīšanā. 
 • Bild des Benutzers Laima Mitenberga
  Kā zināms, tad brīvprātīgais darbs nozīmē darīt kaut ko sabiedrības labā, nesaņemot par to atlīdzību. Galvenais faktors -  vēlēšanās. Lai arī tas finansiāli ir neatalgots darbs, tomēr šim pasākumam ir sava pievienotā vērtība, jo cilvēks, kam ir zināšanas un kurš ir speciālists kādā konkrētā jomā, var ar tām dalīties, radot ieguldījumu kāda indivīda attistībā un pilnveidē. Vai arī tieši pretēji, saņemt šīs zināšanas no kāda cita sev, pilnveidojot sevi un iegūstot jaunu pieredzi. Un pats svarīgākais, varbūt izmantojot brīvprātīgā darbā iegūto, ir iespēja nākotnē arī atrast savu sapņu profesiju vai darbu, kas patīk?!?