chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Internetplatform for voksenuddannelsesområdet i Europa

 
 

Ressourcer

Rezultaty projektu „Wykorzystanie TIK we wspieraniu doskonalenia metodycznego nauczycieli”

Sprog: PL

Indsendt af Mariusz Truszkowski

Projekt „Wykorzystanie TIK we wspieraniu doskonalenia metodycznego nauczycieli” został zrealizowany przez Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku w partnerstwie z centrami doskonalenia nauczycieli z Hiszpanii – Centro de Formacion e Recursos w A Coruna (CFR A Coruna) oraz Centre de Recursos Pedagogics del Tarragones w Tarragonie (CRP del Tarragones), w ramach programu Erasmus+, Kształcenie i szkolenie zawodowe, Akcja 1 Mobilność edukacyjna.

Celem projektu było podniesienie umiejętności i kompetencji pracowników merytorycznych MODM w Białymstoku w zakresie wykorzystywania innowacyjnych narzędzi TIK we wspieraniu doskonalenia metodycznego nauczycieli.

Uczestnicy projektu z MODM w Białymstoku brali udział w szkoleniach typu job shadowing w siedzibach organizacji partnerskich. Celem szkoleń była obserwacja sposobów pracy tych instytucji pod kątem planowania i realizacji programów doskonalenia metodycznego nauczycieli oraz wykorzystania metod i narzędzi TIK w edukacji. Projekt został zrealizowany w okresie 01.09.2017 – 31.08.2018 r.

W ramach projektu wypracowane zostały następujące rezultaty materialne:

1. Program doskonalenia metodycznego nauczycieli w oparciu o narzędzia technologii komunikacyjno-informacyjnych.

2. Pakiet TIK w Edukacji na stronie MODM w Białymstoku, zawierający opis metod pracy dydaktycznej z wykorzystaniem technologii informacyjnych oraz opis narzędzi TIK możliwych do wykorzystania przez nauczycieli.

3. Nowe szkolenia w ofercie szkoleniowej MODM w Białymstoku, oparte na nauczaniu na „odległość” – dostępne na platformie szkoleniowej MOODLe MODM w Białymstoku.

Ressource forfatter(e): 
Mariusz Truszkowski
Publikationsdato:
Fredag, 31 august, 2018
Dokumentets sprog
Type ressource: 
Åbne uddannelsesressourcer
Land:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn