chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

 
 

Uznávání předchozího učení

Poptávka po jazykovém vzdělávání stoupá a spolu s ním také ochota firem investovat do nabídky jazykových kurzů pro své zaměstnance, a to například i do většinou velmi efektivních zahraničních pobytových kurzů.

Česká ekonomika patří k těm, které jsou nejvíce ohroženy nastupujícími změnami. Její dlouholeté konkurenční výhody se změní v hendikep. A tisíce Čechů pak ztratí zdroj příjmů.

Bývalý bankéř, známý ekonom, spoluzakladatel konzultační firmy 6D Academy Pavel Kysilka říká, že žijeme v přelomovém období. „Čeká nás koncentrovaná masa změn v technologiích i v lidském chování. Nastupují nové generace, jež vyrostly na internetu. Mají úplně jiné zvyklosti a zásadně změní svět byznysu, komunikace i podnikání. Zasáhne to všechny obory,“ říká Kysilka.

Česká ekonomika patří k těm, které jsou nejvíce ohroženy nastupujícími změnami. Její dlouholeté konkurenční výhody se změní v hendikep. A tisíce Čechů pak ztratí zdroj příjmů.

Bývalý bankéř, známý ekonom, spoluzakladatel konzultační firmy 6D Academy Pavel Kysilka říká, že žijeme v přelomovém období. „Čeká nás koncentrovaná masa změn v technologiích i v lidském chování. Nastupují nové generace, jež vyrostly na internetu. Mají úplně jiné zvyklosti a zásadně změní svět byznysu, komunikace i podnikání. Zasáhne to všechny obory,“ říká Kysilka.

Generace Z - generace digitální éry, tedy lidé, kteří se narodili od poloviny 90. let minulého století, vstupují do pracovního světa. Co od této generace očekávají zaměstnavatelé a nakolik se jí přizpůsobí?

Podle analýzy společnosti Hays lidé potřebují dovednosti, které nelze automatizovat, pochopení pro hodnoty, které přináší jejich starší kolegové, a také schopnost krotit vlastní touhu po okamžitém dosažení svých cílů.

Eva Zamrazilová, která byla v letech 2008 až 2014 členkou bankovní rady České národní banky a od srpna 2014 je hlavní ekonomkou České bankovní asociace, je přesvědčena, že vzdělávací systém musí být zaměřený na to, aby se lidé byli schopni celoživotně přizpůsobovat rychle se měnícím potřebám ať už v pracovním nebo soukromém životě. V rozhovoru pro Český rozhlas se vyjadřuje také k rekvalifikacím a trhu práce. A říká, že se musí změnit a reorganizovat celá vzdělávací soustava v zemi.

Ve dnech 28. až 29. listopadu 2016 zorganizoval Cedefop konferenci na téma, jak zviditelnit učení. Konference se konala v Soluni a účastnilo se jí více než 200 osob. Akce se účastnila široká škála zainteresovaných subjektů – od lidí pracujících s uprchlíky na základní úrovni až po výzkumníky a tvůrce strategií. Tematická koordinátorka EPALE pro oblast podpory studentů Gina Ebner byla reportérkou jednoho z workshopů k tématu validace pro dospělé s nízkou kvalifikací. V tomto příspěvku představuje klíčová sdělení a hlavní události z diskuze.
20 Prosinec 2017
by Daniela Krtičková
(cs)
V tematickém přehledu pro tento měsíc, který se týká validace, se George K. Zarifis, odborný asistent pro celoživotní vzdělávání na Aristotelově univerzitě v Soluni, podívá na původ myšlenek o validaci, na to, jaký tvar získaly v konkrétní evropské strategii a na výzvy, které před námi ještě stojí.
5 Prosinec 2017
by Daniela Krtičková
(cs)

Zoufale hledám řemeslníka, který by… cokoliv. Postavil dům, zastavil protékající vodu v koupelně, spravil vrzající křeslo. Hledám marně.

Z řemeslníků se stal ohrožený druh. Ještě před deseti roky studovalo truhlařinu skoro 1900 lidí, loni už to bylo jenom tisíc mladých mužů. Čalouníků je pětkrát méně. A tak si na dobrého řemeslníka velmi často počkáme, možná týdny nebo i měsíce. Je jich totiž jako šafránu.

23 Srpen 2016
by Tomáš Fránek
(cs)
Pondělí 20 Květen 2019 - Úterý 21 Květen 2019, Belgium

Segundo foro de aprendizaje de políticas sobre itinerarios de mejora de las capacidades: una visión para el futuro

Hoy, día 21 de mayo de 2019, tiene lugar el último día del  Segundo Foro de Aprendizaje de Políticas sobre itinerarios de mejora de las capacidades: una visión para el futuro (Second Policy learning forum on upskilling pathways: a vision for the future).

Pondělí 21 Říjen 2019 - Středa 23 Říjen 2019, Turkey

Call for Papers: ADVED 2019- 5th International Conference on Advances in Education and Social Sciences

ADVED 2019- 5th INTERNATIONAL CONFERENCE ON ADVANCES IN EDUCATION AND SOCIAL SCIENCES

21-23 October, 2019ISTANBUL, Turkey

Website: http://www.ocerints.org/adved19   

Enquiries: adved19@gmail.com  

Organized by: International Organization Center of Academic Research

CALL FOR PAPERS:

You are invited to participate in ADVED 2019- 5th International Conference on Advances in Education and Social Sciences that will be held in ISTANBUL, Turkey on 21-23 October, 2019.

Pondělí 6 Květen 2019

Innovate, learn, share, act!

Are you interested to know about the Upskilling Pathways initiative and other adult education policy initiatives at European level?

@upaepro (Upskilling pathways in AE-PRO) project is launching an online course with interesting speakers, highlighted policy examples and practices from European countries.

The course will cover examples of working with skills assessment, tailored learning, validation and recognition of prior experiences.

Pondělí 1 Červenec 2019 - Středa 3 Červenec 2019, Spain

EDULEARN19 (11th annual International Conference on Education and New Learning Technologies)

You are invited to join the 11th edition of EDULEARN (11th annual International Conference on Education and New Learning Technologies) that will be held in Palma de Mallorca (Spain) on the 1st, 2nd and 3rd of July 2019.

This conference will be the best opportunity to present and share your experiences in the fields of Education and New Learning Technologies in a multicultural and enriching atmosphere.

Every year, EDULEARN brings together over 800 delegates from 80 different countries.

There will be 3 presentation formats: Oral, Poster or Virtual.

Středa 30 Leden 2019, Austria

Info-Workshop: Mit der Weiterbildungsakademie als ErwachsenenbildnerIn zertifizieren

Bei dem Info-Workshop der wba werden Details zum Ablauf einer wba-Zertifizierung präsentiert. Teilnehmende erfahren mehr über das Erstellen eines Online-Portfolios, die Übermittlung von Nachweisen und eine praktische Demonstration des Anerkennungsprozesses.

Úterý 7 Květen 2019 - Středa 8 Květen 2019, Germany

3rd Biennale on Validation of Prior Learning (VPL) - Register now!

The 3rd VPL Biennale focusses on "Making policy work - Validation of Prior Learning for education and the labour market". The VPL Biennale is about sharing knowledge, ideas and visions on VPL and about the creative process of learning from each other’s successes, problems and solutions in ‘the VPL-world’. Join us in drafting and adopting the Berlin Declaration on VPL, which paves the road for a stronger and more sustainable implementation of VPL!

Univerzitě Karlově záleží i na jejích absolventech. Podívejte se, jaké možnosti univerzita a její fakulty pro své absolventy nabízejí: nabídka vzdělávacích programů zájmových i profesních (pro lékaře, právníky, učitele, děti…), určených pro občany ČR i pro cizince,  možnosti dalšího vzdělávání prostřednictvím internetu, vzdělávací, kulturní a společenské události, které průběžně univerzita připravuje pro absolventy.

  

 

Žádné odpovídající výsledky