chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

 
 

Osoby se zdravotním postižením

Dne 20. září se uskutečnilo v českých podmínkách ojedinělé setkání. Do Prahy se sjelo na dva tucty andragogů ze čtyř českých univerzit: Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně a Univerzity Hradec Králové. Nešlo o konferenci s frontálními prezentacemi a nešlo ani o neformální potlachání nad kávou.

Centra podpory v oblasti strategického řízení a plánování, která fungují na krajských pracovištích NIDV, se od září rozšířila. Nově nabízí možnost konzultovat otázky spojené s inkluzí ve školách. Centra podpory školám v oblasti společného vzdělávání se budou také podílet na organizaci informačních seminářů pro pedagogickou i širokou veřejnost.

Potenciál e-služeb, zejména na lokální úrovni, není dle našeho názoru plně využit. Některé z nich by jistě mohly být využity v kurzech počítačových dovedností, které pořádají města i nevládní organizace. Mohly by se stát nedílnou součástí těchto kurzů. Podmínka je však jedna. A ta je klíčová. Systém e-služeb by měl být tvořen od samého prvopočátku s občany. Vše by mělo vycházet z jejich skutečných potřeb, které by takové služby mohly uspokojit. Součástí by mělo být i následné testování vzniklých e-služeb ve skupinách různých příjemců.

S reportáží EPALE jsme se tentokrát vydali na východ Čech, konkrétně do méně známého města Proseč. A je to škoda. Nedaleko města totiž najdete skalní útvary zvané Toulovcovy maštale, přímo ve městě pak unikátní muzeum dýmek. A také jednu z předních sociálních firem v ČR – společnost Ergotep. Její samostatné pracoviště, na které se v naší reportáži dnes zaměříme, se nazývá Ergoeduka, a vzniklo jako součást družstva invalidů Ergotep již v roce 2012. Věnuje se vzdělávání v sociálním podnikání, školí ale také zaměstnance firmy, kterých je dnes bezmála 300, a jsou z větší části osobami se zdravotním postižením (OZP).
V červnu se na EPALE zaměříme na téma týkající se osob se zdravotním postižením. My na EPALE si uvědomujeme, že vzdělávání dospělých má důležitou úlohu při začleňování osob se zdravotním postižením a na zabezpečení rovných příležitostí k jejich osobnímu a profesnímu rozvoji a zaměstnatelnosti.
31 Květen 2017
by Daniela Krtičková
(cs)
Pátek 24 Květen 2019, Ireland

Assistive technology for students who have physical difficulties

What will I learn?

 • What is assistive technology (AT).
 • Advice on using your computer well to make best use of your Assistive Technology.
 • About touch-typing resources for different hand functions and alternative keyboard and mouse control.
 • About free adjustments that can be made to iPad and Windows to suit different physical abilities
 • About Dragon Naturally Speaking – you speak and it types what you say and possible free alternative.
 • About free reading features/programs on the iPad and for Windows to aid with stamina issues.
 • Advice on accessing teachers notes.
 • How to get access to electronic learning materials and texts.
 • About a variety of alternative text input options.
Středa 22 Květen 2019, Ireland

Intro to assistive technology to support reading difficulties

Event content: 

 • What is assistive technology (AT).
 • Advice on using your computer well to make the best use of your Assistive Technology.
 • About free reading features/programs on the iPad and for Windows
 • About how to get your phone to capture and read text aloud from hard copy of text
 • About the reading pens proposed for use in state exams.
 • Apps on the iPad to help with reading and capturing text.
 • To use the reading support features in Read & Write literacy support software.
 • How to create sound files of learning materials.
 • How to get access to electronic learning materials and texts.
Středa 5 Červen 2019, Poland

Przyszłość HR. Rynek pracy a niepełnosprawność

Jedną z największych barier wzrostu gospodarczego Polski jest niska podaż osób do pracy. Tymczasem w naszym w społeczeństwie funkcjonuje ponad 1️,2 miliona osób z różnymi niepełnosprawnościami biernych zawodowo. Przy odpowiednim ułożeniu procesów biznesowych z instrumentami polityk publicznych, co najmniej 400 tyś. z nich może zasilić rynek pracy.

Pondělí 21 Říjen 2019 - Středa 23 Říjen 2019, Turkey

Call for Papers: ADVED 2019- 5th International Conference on Advances in Education and Social Sciences

ADVED 2019- 5th INTERNATIONAL CONFERENCE ON ADVANCES IN EDUCATION AND SOCIAL SCIENCES

21-23 October, 2019ISTANBUL, Turkey

Website: http://www.ocerints.org/adved19   

Enquiries: adved19@gmail.com  

Organized by: International Organization Center of Academic Research

CALL FOR PAPERS:

You are invited to participate in ADVED 2019- 5th International Conference on Advances in Education and Social Sciences that will be held in ISTANBUL, Turkey on 21-23 October, 2019.

Pátek 26 Duben 2019, Ireland

Vision 2030 Conference

What might life be like for people with intellectual disabilities in Ireland in 2030?

Vison 2030 is a half-day conference which will host a number of service-users, practitioners, academics and legislators, who will present their vision for a more Inclusive Ireland, and actions to achieve this. 

Středa 10 Duben 2019 - Středa 8 Květen 2019, Spain

Curso para técnicos de inclusión laboral enfocado a personas con discapacidad en entornos artísticos y culturales

Curso dirigido a que los profesionales en contacto con el colectivo de personas con discapacidad puedan completar sus competencias profesionales con una formación, diseñada por los expertos del consorcio del proyecto ERASMUS+ 2017-1-FR01-KA202-03738 “ CLAP Hands : Creative Lab : Access to Profession for persons with HANDicap, especializada para profesionales que supervisan la inclusión laboral de personas con discapacidades en actividades artísticas y en su capacidad de acompañar los procesos de profesionalización en la artesanía y la cultura.

Čtvrtek 13 Červen 2019, Austria

EPALE-Konferenz: Politische Erwachsenenbildung in Österreich und Europa: Ziele, Methoden und Zukuftsperspektiven

EPALE und Erasmus+ Erwachsenenbildung Konferenz 2019

13. Juni 2019 | 11:00–18:00 Uhr | SkyDome | Schottenfeldgasse 29 | 1070 Wien

Erwachsenenbildung hat eine Schlüsselrolle in der Vermittlung von Wissen zu Demokratie, Politik, politischen Prozessen und gesellschaftlichen Strukturen. Die Förderung der aktiven Bürgerschaft (Active Citizenship) von mündigen Bürgerinnen und Bürgern ist ein bildungspolitisches Ziel in Europa und wichtiges Element für den gesellschaftlichen Zusammenhalt in der Demokratie.

Čtvrtek 28 Březen 2019, Ireland

Annual Social Policy Public Lecture - University College Dublin (UCD)

The School of Social Policy, Social Work & Social Justice at University College Dublin present their Annual Social Policy Public Lecture on the topic of "Poverty and Social Exclusion in the EU".

The lecture is being delivered by Professor Bea Cantillon, Professor of Social Policy & Director of the Herman Deleeck Centre for Social Policy, University of Antwerp.

Žádné odpovídající výsledky