chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

 
 

Dosah

Nemáte mezi svými přáteli nějakého romského vysokoškolského studenta či studentku? Nadace OSF totiž vyhlašuje 5. ročník výzvy na podporu romských studentů a studentek pro akademický rok 2019/2020.

Cílem výzvy je podpořit vybrané studenty a studentky v jejich studijním, profesním i osobním rozvoji. Poskytnutí stipendia si klade za cíl pomoci úspěšnému absolvování studia a následnému vstupu na trh práce. Romové patří v České republice tradičně k jedné z nejvíce znevýhodněných sociálních skupin.

Lepší podmínky pro vzdělávání zaměstnanců, kteří si chtějí zvyšovat svoji kvalifikaci, má automobilka Škoda Auto v Kvasinách na Rychnovsku. Otevřela nové vzdělávací centrum za 20 milionů korun. Škodovka v Kvasinách zaměstnává přes 8,5 tisíce lidí a kromě speciálních školení jim nabízí například i jazykové kurzy. Doposud na školení a kurzy museli dojíždět k externím dodavatelům či do Mladé Boleslavi.

Čtvrtek 26 Září 2019, Belgium

Segunda Cumbre Europea de Educación

La  Segunda Cumbre Europea de Educación tendrá lugar el 26 de Septiembre de 2019, en la plaza Place du Mont Des Arts 1000, en Bruselas, Bélgica. Ministros, académicos, partes interesadas en educación, sociedad civil y docentes discutirán y tratarán diversos temas relacionados con la educación, así como los desafíos, presentes y futuros, a los que se enfrentan los docentes.

Středa 11 Září 2019 - Pátek 13 Září 2019, Slovakia

43 Konferencja IAVEG. Bratysława 11-13.09.2019 r.

W tym roku 43. Międzynarodowa Konferencja IAVEG (International Association for Educational and Vocational Guidance) odbędzie się na Słowacji w Bratysławie. Tematem jest Career Guidance for Inclusive Society. Spotkania, warsztaty i dyskusje będą dotyczyć 5 obszarów tematycznych:

Středa 15 Květen 2019, Slovakia

YOUR CAREER, YOU FUTURE - MAP IT, TAP IT, GROW IT!

Everyone is concerned about the future and they are forced to make choices now. But you cannot make choices in darkness. Choices they say are the hinges of your destiny.

Contrary to popular belief, career choices is not about what the market conditions are or of the dynamics of ever changing economy. It is about the strengths, powers, competencies, intelligence, likes, preferences and feelings of the individual based on their genetics and upbringing.

Pátek 26 Duben 2019 - Sobota 27 Duben 2019, Estonia

Töötute koolitamise metoodikad: praktiline töötuba (14 ak t) aprill 2019 Tallinnas

Tahad asuda töötuid koolitama või tõsta oma kutsekvalifikatsiooni? Soovid leida koostööpartnereid, kellega koos koolitada? Meie kahepäevane praktiline töötuba pakub selleks häid võimalusi. Töötuba toimub 26. ja 27. aprillil Tallinnas.

Töötud on sihtrühm, kelle koolitamine ei pruugi olla lihtne. Koolitusel mõtestame, kuidas võtta töötut õppijat partnerina, kuidas teda toetada, tema potentsiaali avada ning kuidas koolitajana toime tulla rasketes situatsioonides.

Pátek 10 Květen 2019 - Sobota 7 Září 2019, Estonia

Täiskasvanute koolitamine ja juhendamine (valmistumine kutseeksamiks) 180 ak t mai-september 2019 Tallinnas

10. mail 2019 alustab Projektiekspert OÜ täiskasvanute koolitamise koolitusega (valmistumine kutseeksamiks) 180 ak t Tallinnas. Koolitusele on oodatud alustavaid koolitajaid ning koolitajaid ja juhendajaid, kes soovivad oma kompetentse täiendada ja/või kes valmistuvadtäiskasvanute koolitaja kutseeksamiks.

Koolitusele on kaasatud kaheksa omaala professionaali, kel on pikaajaline täiskasvanute koolitamise kogemus.

Středa 24 Duben 2019, Serbia

Вебинар „Како подржати дете у процесу доношења одлуке о избору занимања?“

Фондација Темпус – Euroguidance центар организује за родитеље ученика завршних разреда основних и средњих школа вебинар на тему „Како подржати дете у процесу доношења одлуке о избору занимања“. Родитељи ће имати прилику да сазнају за којe кораке у избору занимања и даљег школовања је посебно важна њихова подршка и на који начин могу да подрже своју децу.

Čtvrtek 11 Duben 2019, Serbia

Презентација и вебинар: ’’Активности подршке каријерном вођењу и саветовању у школама’’

Еuroguidance мрежа организује презентацију и вебинар ’’Активности подршке каријерном вођењу и саветовању у школама’’. Догађаји су намењени наставницима, стручним сарадницима, представницима тимова за каријерно вођење и саветовање/професионалну оријентацију, као и другим заинтересованима који спроводе и/или развијају активности каријерног вођења и саветовања у својим школама.

Úterý 16 Duben 2019 - Čtvrtek 6 Červen 2019, Slovakia

Workshopy pre kariérových poradcov

Združenie pre kariérové poradenstvo a rozvoj kariéry v spolupráci s firmou Trexima pozýva odbornú verejnosť na sériu praktických workshopov s výhercami a účastníkmi prestížnej súťaže „Národná cena kariérového poradenstva“. Kluby sa budú konať v šiestich mestách na celom Slovensku (Banská Bystrica, Bratislava, Nitra, Martin, Michalovce, Košice), pričom každý klub prinesie praktické ukážky metód, nástrojov a postupov zameraných na rôzne aktuálne témy z oblasti riadenia kariéry: rozvoj talentov, rozvoj podnikateľských kompetencií, využitie koučingu zameraného na silné stránky, využitie zážitkového prístupu, bilancia kompetencií a podobne.

Nejlepší evropskou zemí pro startupy je Německo. Vyplývá to ze studie britské organizace pro průzkum trhu NimbleFins, která srovnávala nejrůznější ekonomické údaje v jednotlivých státech. Česká republika obsadila šestou příčku.

„Zanalyzovali jsme aktuální ekonomická data, abychom určili nejlepší evropské země pro startupy. Naše hodnocení pokrývalo obecnou ekonomickou kondici, náklady na podnikání, podnikatelské prostředí a kvalitu pracovní síly u 50 evropských národů, z nichž vzešel seznam 12 top zemí,” uvedla organizace.

Nejlepší evropskou zemí pro startupy je Německo. Vyplývá to ze studie britské organizace pro průzkum trhu NimbleFins, která srovnávala nejrůznější ekonomické údaje v jednotlivých státech. Česká republika obsadila šestou příčku.

„Zanalyzovali jsme aktuální ekonomická data, abychom určili nejlepší evropské země pro startupy. Naše hodnocení pokrývalo obecnou ekonomickou kondici, náklady na podnikání, podnikatelské prostředí a kvalitu pracovní síly u 50 evropských národů, z nichž vzešel seznam 12 top zemí,” uvedla organizace.

Evropská příručka Cedefopu o definování, formulování a používání výsledků učení se věnuje třem hlavním cílům. Zaprvé ukazuje přidanou hodnotu užívání výsledků učení, která napomáhá vzdělávacím politikám i praxi. Nicméně aby tato přidaná hodnota byla dosažena, je nutné pochopit silné i slabé stránky této metody. Tato příručka se nabízí být referenčním místem pro další systematickou výměnu zkušeností a spolupráci na evropské úrovni. Zadruhé tato příručka zdůvodňuje, proč formulování výsledků učení musí být následováno uplatněním v praxi skrze vyučování, učení (se) a hodnocení.

Letmý pohled na vzdělávání: Indikátory OECD (z angl. Organisation for Economic Co-operation and Development, česky Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj) je směrodatným zdrojem informací o stavu vzdělávání ve světě. Poskytuje data o struktuře, financování a výkonnosti vzdělávacích systému v 35 členských zemí OECD a dalších partnerských zemích.

V oblasti vzdělávání dospělých platí, že vzájemná výměna v rámci Evropy je stále více určující pro každodenní pracovní život; digitalizace a internacionalizace vytvářejí nové možnosti pro vytváření sítí kontaktů.

Především s ohledem na vývoj migrace v posledních letech se od vzdělávání dospělých vyžaduje, aby konkrétně reagovalo na nové výzvy a příležitosti prostřednictvím evropských sítí.

The MILE Guide je určen vzdělavatelům dospělých, kteří podporují rozličné skupiny migrantů, ať už z mimoevropských zemí, nebo v rámci vnitřní evropské migrace.

Tato publikace je praktickým zdrojem postupů a návodů pro ty, kteří chtějí pomáhat migrantům osvojit si neformálně získané dovednosti a znalosti v novém socio-kulturním kontextu.

Žádné odpovídající výsledky