chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

 
 

Zdroj

Pravda o work-life balance. Možná je to všechno jinak!

Jazyk: CS

Zveřejnil(a) Tomáš Langer

Work-life balance je velmi populární téma poslední doby, kde se ale najednou vzalo? Proč jsme o něm před lety téměř nemluvili, a proč mu připisujeme takovou hodnotu právě teď? Co když se jen někomu nechce pracovat, nebo má jiný problém a work-life balance (neboli jakási vyváženost práce a osobního života) je prostě báječně znějící výmluva?

Nabízím vám jedno možná trochu netradiční hledisko na toto téma, názor už si udělejte sami.

Nejste divní

Začněme jednou zásadní informací. Pokud je vaše práce zároveň vašim koníčkem, nebo vás alespoň opravdu naplňuje, pak nejste divní. Ještě než jste narazili na první článek o work-life balance, nenapadlo vás řešit, jak moc času trávíte prací, neb jste si řekli, že to máte tak, jak to chcete? I to je naprosto v pořádku. Práce je jednoduše součástí života a stejně tak i další věci, které vám osobně dávají smysl a těší vás.

Není čas ztrácet čas. Místo toho, abyste meditovali nad tím, kolik času trávíte v práci, jděte prostě ven, když chcete, a pracujte, když chcete.

Nejednou jsem se setkala s tím, že mi i moji blízcí říkali „Nepřeháněj to s tou prací!“, „Měla bys zvolnit!“, „Cože? v sobotu do práce? Chudáčku!“. Doopravdy zle jsem se cítila až po těchto komentářích. Pokud pracujete, protože chcete, a děláte na věcech, které vás baví, prostě to nevnímáte jako „práci“.

Na všem se dá tvořit a když jste tvořivá osoba, tak zjistíte, že nucené volno a oddych vás častokrát ještě mnohem více unaví. Ne každý dokáže jen tak sedět třeba u televize nebo denně bezcílně bloumat z baru do baru a fotit selfie.

Musím ale podotknout, že celý tento článek není o nerozumné přepracovanosti, kdy člověk nemyslí na své zdraví a věnuje se práci, protože je to jediná věc, která mu v životě zbyla. Ta rozhodně není v pořádku.

Celý článek si můžete přečíst na webu https://www.hrnews.cz/lidske-zdroje/rizeni-id-2698710/pravda-o-work-life....

Autor/ři zdroje: 
Lucie Spáčilová
Datum zveřejnění:
Neděle, 9 Červen, 2019
Jazyk dokumentu
Typ zdroje: 
Články
Země:
Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn