chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

 
 

Centrum zpráv

Moravskoslezská vědecká knihovna vyhodnotila v rámci Března - měsíce čtenářů svého Mistra četby 2019. Po pečlivém výběru se jím stal Zbyněk Dvořák. Byl oceněn nejen proto, že množství jeho výpůjček dosáhlo v roce 2018 úctyhodného čísla 423, ale protože vědeckou knihovnu navštěvuje téměř 40 let.

Zbyňka Dvořáka ke čtení přivedla maminka, učitelka základní školy. Ke každé přečtené knize si vedl zajímavým způsobem čtenářský deník – ne slovně, ale prostřednictvím obrázku k názvu knihy, pouze se jménem autora a ilustrátora. 

Na studium není nikdy pozdě a může obohacovat i na stará kolena. Hovořili o tom ve čtvrtek 31. ledna skoro století studenti Centra celoživotního vzdělávání při oslavě společných narozenin v pražském Kulturním domě Domovina.

„Mám snahu být optimista, a když berete všechno s humorem, tak vás nemůže nic bolet. Na základce to bylo mnohem těžší,“ řekl Právu Maxmilián Šperling (95).

Nejstarší posluchačka Helena Pechlátová (97), která je do projektu celoživotního vzdělávání zapojena od jeho prvopočátků ve druhé polovině 80. let, si právě musela dát nucenou pauzu po úrazu nohy.

Výzva k předkládání návrhů

Název a odkaz: VP/2019/005 – “Podpora rozvoje na míru uzpůsobené vzdělávací nabídky při zavádění doporučení o cestách prohlubování dovedností“

https://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=629&langId=en&callId=551&furtherCalls=yes

Datum info webináře: 10 Duben (10h-12h, Brussels time);

Výzva k přihlašování Vašich příspěvků na konferenci “Kariérové poradenství pro inkluzivní společnost" 11. – 13. 9.  2019 v Bratislavě, kterou pořádá Mezinárodní asociace pro kariérové poradenství (IAEVG) s národními partnery.