chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

 
 
Máme více než
52418
členů

Domů

Nejnovější obsah

Moravskoslezská vědecká knihovna vyhodnotila v rámci Března - měsíce čtenářů svého Mistra četby 2019. Po pečlivém výběru se jím stal Zbyněk Dvořák. Byl oceněn nejen proto, že množství jeho výpůjček dosáhlo v roce 2018 úctyhodného čísla 423, ale protože vědeckou knihovnu navštěvuje téměř 40 let.

Zbyňka Dvořáka ke čtení přivedla maminka, učitelka základní školy. Ke každé přečtené knize si vedl zajímavým způsobem čtenářský deník – ne slovně, ale prostřednictvím obrázku k názvu knihy, pouze se jménem autora a ilustrátora. 

Na studium není nikdy pozdě a může obohacovat i na stará kolena. Hovořili o tom ve čtvrtek 31. ledna skoro století studenti Centra celoživotního vzdělávání při oslavě společných narozenin v pražském Kulturním domě Domovina.

„Mám snahu být optimista, a když berete všechno s humorem, tak vás nemůže nic bolet. Na základce to bylo mnohem těžší,“ řekl Právu Maxmilián Šperling (95).

Nejstarší posluchačka Helena Pechlátová (97), která je do projektu celoživotního vzdělávání zapojena od jeho prvopočátků ve druhé polovině 80. let, si právě musela dát nucenou pauzu po úrazu nohy.

Projekty komunitního zahradničení mohou mít zásadní pozitivní vliv na zdraví, pocit pohody a vzdělávání dospělých. Dobrovolníci a pracovníci dostanou příležitost získat klíčové dovednosti, včetně těch, které jsou zaměřené na bezpečnost potravin, životní prostředí a přírodní vědy, ale také komunikaci a práci v týmu. Tyto dovednosti mohou pak uplatnit v dalším vzdělávání a smysluplných povoláních. Každý, kdo se zapojí bude mít prospěch ze zlepšení duševního a fyzického zdraví, protože bude pobývat v přírodě a bude se pozitivně podílet na zlepšení své místní komunity. 

12 Duben 2019
by Kristýna Fantová
(en)
Erasmus+ Výsledky projektů

Nejvýznamnější diskuse

User Default Image
27 Březen 2019
by:EBSN CBS Editor
(en)
40 Komentáře
29 Březen 2019
by:Elena Trepule
(lt)
16 Komentáře
User Default Image
28 Březen 2019
by:Aldis Lazda
(lv)
13 Komentáře
User Default Image
25 Březen 2019
by:Zintis Buls
(lv)
8 Komentáře
User Default Image
01 Duben 2019
by:Aldis Lazda
(lv)
7 Komentáře