chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

 
 

Domů

Nejnovější obsah

Co přinese nástup čtvrté průmyslové revoluce? Z pohledu trhu práce se nejvíce diskutuje o tom, jak se změní skladba pracovních míst, kolik lidí přijde o práci, které profese zcela vymizí. Prognózy dalšího vývoje se velmi liší, je ale jasné, že změny se nejvíce dotknou lidí s nízkou kvalifikací, kteří vykonávají dobře automatizovatelné manuální činnosti a těch, kteří nejsou schopní nebo ochotní se rychle učit nové věci.

16 Září 2017
by Tomáš Fránek
(cs)

Hlavní město Praha podporuje rozvoj digitálního vzdělávání na středních školách, které zřizuje. Zavádění digitálních technologií do škol je pro metropoli jednou z hlavních priorit. Dnes, 28. srpna 2017, byl učiněn další krok. Hlavní město Praha zastoupené radní Irenou Ropkovou, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy reprezentované náměstkem ministra školství Jaroslavem Fidrmucem a za Czech ICT Alliance Michal Zálešák podepsali Memorandum o spolupráci.

Doba se mění, na vysoké školy chodí mnohem více studentů, kteří často ani nevědí, čemu přesně by se chtěli věnovat. Výsledkem je 40 procent studentů, kteří předčasně ukončí studium. Nejčastěji odejdou studovat jiný obor.

"Je to mnohem vyšší míra než v okolních zemích. Ve Velké Británii nedávno řešili jako velký problém sedmiprocentní úmrtnost studentů," uvádí rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek. 

Finanční gramotnost je důležitou součástí našeho běžného života. Aneb vždycky se vyplatí, když se dokážete správně orientovat v nabídce bankovních produktů a dokážete efektivně spravovat své osobní finance. Jste finančně gramotní? Otestujte se!

V kostce

30 let programu Erasmus+

Nejvýznamnější diskuse

11 Září 2017
by:Christian BERNHARD
(de)
14 Komentáře
02 Září 2017
by:NSS EPALE Nederland
(en)
3 Komentáře
30 Srpen 2017
by:Riina Kütt
(et)
2 Komentáře
User Default Image
06 Září 2017
by:Inga Specht
(de)
2 Komentáře
31 Srpen 2017
by:Rumen HALACHEV
(en)
2 Komentáře