chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

 
 

Centrum zpráv

Veřejná konzultace týkající se Evropského pilíře sociálních práv

18/05/2016
Jazyk: CS
Document available also in: EN HR DE PT PL FR LT EL SK RO ET LV SL FI BG NL

Evropská komise vyhlásila veřejnou online diskusi, která je zaměřená na novou iniciativu Evropský pilíř sociálních práv.

Hlavním cílem Evropského pilíře sociálních práv je definovat hlavní principy, které by podporovaly efektivitu a spravedlnost na pracovních trzích a také systémy sociálního zabezpečení v rámci eurozóny.

Tato iniciativa je zaměřená na země eurozóny, a tak všechny členské státy EU mají možnost se do ní zapojit a této své možnosti by měly využít.

 

Online diskuse bude probíhat do 31.12.2016. Klikněte sem pro více informací týkající se dané diskuse a možností, jak se zapojit.

 

 

Marianne Thyssen, komisařka Generálního ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci, dovednosti a pracovní mobilitu, vyjádřila svůj názor:

„Největší výzvou 21.století je měnící se svět práce. Globalizace, digitální revoluce a nové obchodní modely mají bezprecedentní vliv na to, jak pracujeme. Potřebujeme být připravení na to, abychom předvídali a působili na tento vývoj a na tyto trendy.“

 

 

Komisařka Thyssen dále uvedla: „Musíme sami sebě položit tyto základní otázky: Odpovídá v širším slova smyslu politika EU, jako i našich členských států, svému účelu a 21.století? Jak můžeme vytvořit tento evropský sociální model tak, aby byl v budoucnosti funkční?  Diskusí, kterou zahujuejeme dnes, zahajujeme první krok k Evropskému pilíři sociálních práv“

 

 

Zdroj: Generální ředitelství pro zaměstnanost, sociální věci, dovednosti a pracovní mobilitu

 

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn