chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

 
 

Centrum zpráv

Univerzita Karlova bude vzdělávat válečné veterány. Změnila kvůli tomu podmínky

08/06/2019
Jazyk: CS

Od 1.června 2019 Univerzita Karlova nově umožňuje přihlášení do kurzů U3V všem válečným veteránům, kteří bojovali za naši svobodu.

Do této doby mohli být zpravidla přijímáni do programů U3V "pouze" zájemci, kteří dosáhli důchodového věku a měli maturitu.

Univerzita Karlova je tradičním a dlouholetým centrem celoživotního vzdělávání, které poskytuje všech 17 fakult a některé její další součásti. V nabídce univerzity bylo v roce 2018 celkem 778 těchto programů.

Celoživotní vzdělávání na UK zahrnuje programy a možnosti pro všechny věkové skupiny – počínaje dětmi a středoškoláky v projektu Juniorské Univerzita Karlovy (JUK) až po seniory v programech Univerzity třetího věku (dále U3V). U3V v loňském roce nabízela 158 programů určených lidí v postproduktivním věku.

Posláním Univerzity třetího věku na Univerzitě Karlově je přiblížit zájemcům univerzitní zdroje poznatků a vědomostí zaměřených na seniory a zároveň umožnit mezigenerační učení. Programy U3V, které mají široký tematický rozsah dle zaměření jednotlivých fakult, jsou uskutečňovány v různých variantách.

Součástí výuky – vedle klasických přednášek a seminářů – může být např. vzdělávací exkurze (př. Husitské teologické fakultě), exkurzní praxe (na Pedagogické fakultě) či praktická cvičení (na Filozofické fakultě). Specifickou a velice oblíbenou fakultou je také Fakulta tělesné výchovy a sportu, která nabízí v rámci programů U3V netradiční výlety v podobě cyklo-turistiky nebo cvičení ve vodě.

https://cuni.cz/UK-9809.html

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn