chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

 
 

Centrum zpráv

Studovat se dá v každém věku, říkají studenti Centra celoživotního vzdělávání

13/04/2019
Jazyk: CS

Na studium není nikdy pozdě a může obohacovat i na stará kolena. Hovořili o tom ve čtvrtek 31. ledna skoro století studenti Centra celoživotního vzdělávání při oslavě společných narozenin v pražském Kulturním domě Domovina.

„Mám snahu být optimista, a když berete všechno s humorem, tak vás nemůže nic bolet. Na základce to bylo mnohem těžší,“ řekl Právu Maxmilián Šperling (95).

Nejstarší posluchačka Helena Pechlátová (97), která je do projektu celoživotního vzdělávání zapojena od jeho prvopočátků ve druhé polovině 80. let, si právě musela dát nucenou pauzu po úrazu nohy.

„A proto jsem byla 14 dnů doma, tím pádem jsem zhloupla, takže tu nejnovější básničku už neodříkám,“ vypráví živě a s úsměvem na líci.

Připouští, že básně za mlada přeříkávala zpaměti po dvou přečteních, dnes už je to těžší. Ale na druhou stranu už nemá nad sebou žádný bič, což pomáhá.

„Dříve, když to byla ještě univerzita třetího věku, jsme na fakultách skládali zkoušky a to bylo těžší. Každý stres vás o rok života ochudí. Dnes už je to jen univerzita volného času a hlavně zábava,“ popsala Právu.

https://www.novinky.cz/veda-skoly/496178-dnes-uz-uceni-neboli-rikaji-tem...

 

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn