chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

 
 

Centrum zpráv

Laboratoř neformálního vzdělávání

22/06/2019
Jazyk: CS

Organizace ANEV - Asociace neformálního vzdělávání - pravidelně pořádá setkání a konference k tématu kreativita a využití neformálního vzdělávání především při práci s mladými lidmi. Realizuje nebo podílí se na projektech, které mají podobné zadání, jakou jsou například FutureLabs, což je mezinárodní strategický projekt zaměřený na trendy a inovace v práci s mládeží, který Koordinuje finská univerzita HUMAK.

12.6. zorganizoval ANEV v Praze konferenci s názvem "Laboratoř neformálního vzdělávání", určenou lidem věcujícím se neformálnímu vzdělávání u nás. Událost se věnovala zejména těmto tématům:

  • Inovace? Od využití on-line nástrojů nebo techniky až po kreativní přístupy při vymýšlení a vytváření aktivit
  • Inspirace? Od mnoha expertů v oblastech týkajících se nejen práce s mládeží
  • Motivace? Od chuti podporovat sebe i ostatní v procesu učení, které nás baví

Na této minikonferenci byla představena a pokřtěna novinka. Česko-slovenský Slabikář neformálního vzdělávání v práci s mládeží je publikace věnující se prakticky neformálnímu vzdělávání od hledání toho, co dělat až po vyhodnocení již konkrétní vzdělávací aktivity. Podnětem pro vznik Slabikáře bylo dlouhodobé školení Marker CS, které ANEV již třikrát realizovali –  školení, byť dlouhodobé, totiž nemohlo pokrýt všechna témata do potřebné hloubky a šíře. Ve Slabikáři je ale možné se dočíst i o dalších tajích vzdělávacích aktivit v práci s mládeží. V rámci Slabikáře byl vytvořen i e-learning zaměřený konkrétně na Bloomovu taxonomii.

Publikace a související elearning by mohly být zajímavé i pro andragogy a lektory vzdělávání dospělých. Oba produkty by se měly objevit v brzké době.

Informace o vzdělávacích produktech najdete na stránkách ANEV.

 

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn