chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

 
 

Blog

Kariérové poradenství je důležitou součástí služeb odborného rozvoje zaměstnanců Evropské komise

22/01/2019
by Daniela Krtičková
Jazyk: CS
Document available also in: FI EN DE SV FR

/epale/cs/file/liisirossijpg-6liisi_rossi.jpg

„ Na začátku 21. století zjistila Evropská komise, že by měla posílit pohyb zaměstnanců a požadavky na jejich odborný rozvoj,“ informuje Liisi Rossi, od roku 2008 vedoucí Odboru kariérního poradenství Evropské komise. Rozvoj v oblasti kariérního poradenství začal již v letech 2003/2004. Od té doby byla zaměstnancům Evropské komise dána příležitost odborného poradenství zkušenými odborníky v oblasti kariérního poradenství.

Výzvou pro Evropskou komisi je situace, že v jednom úřadu pracují po dlouhou dobu stále titíž lidé. To bylo vyřešeno tím, že byla některým zaměstnancům nabídnuta možnost rotace na pracovišti (střídání pracovním míst). Protože přechod na jinou pozici v Komisi vyžaduje pochopení interních procesů, bylo nutné rozvíjet poradenství a školení pro zaměstnance, aby tato rotace proběhla úspěšně. Pro mnohé, kteří pro Komisi pracují již dlouhé roky, bylo nutné posílit kompetence v oblasti hledání práce, mimo jiné díky školení během zapracování v oblasti psaní životopisu, žádosti stejně jako při přípravě na vlastní pracovní pohovor.

 

Kariérové poradenství pro téměř všechny pracovníky Evropské komise

 

Kariérové poradenství je dnes k dispozici všem, kteří pro Komisi pracují v dlouhodobém nebo časově omezeném pracovním vztahu. Také vysokoškolským praktikantům, kteří jsou Komisí přijímáni dvakrát ročně, je nabízeno půldenní školení pro podporu kariérního plánování. „ To by mělo ulehčit jejich vstup do pracovního života a jejich integraci v oblasti pracovního trhu,“ říká Rossi. Kariérové poradenství není určeno pro subdodavatele a externí partnery.

 

Komise má k dispozici tzv. „Talent Management Strategy,“ díky které jsou její zaměstnanci vysoce kvalifikovaní a mnozí z nich jsou dlouholetými experty. „ To zvyšuje požadavky v souvislosti s odborným a kariérním rozvojem,“ vysvětluje Rossi. Z tohoto důvodu také kariérní plánování a s tím spojené poradenství nabývá v posledních letech pro Komisi zásadního významu.

 

V oblasti kariérního poradenství, kterému slouží i interní rotace zaměstnanců, je dbáno na to, aby schopnosti rotujících zaměstnanců odpovídaly náročnosti nových úkolů. Ke klíčovým kompetencím expertů s názvem Policy Officer uvnitř Komise patří například schopnosti komunikace, jednání a projektové dovednosti, stejně jako analytické schopnosti. V těchto a mnoha dalších oborech organizuje Komise pro zaměstnance specifické vzdělávací cykly.

 

Komise vítá skutečnost, že se zaměstnanci dobrovolně a z vlastní iniciativy hlásí ke zkouškám v dalším vzdělávání. Pro studium ukončené zkouškou poskytují malou finanční podporu, stejně jako časově omezené uvolnění z povinnosti v úřadu. Akreditované vzdělávání není ale určeno pro osoby přímo po složení zkoušky na vyšší úrovni nebo pro ty, co byli Komisí pověřeni k plnění náročných úkolů.

 

Role kariérového poradce

 

„Největší výzvou při rozvoji kariérového poradenství bylo na začátku to, že se nejedná o jasné procesy a systémy, nýbrž o přechodné a kreativní řešení,“ vzpomíná si Liisi Rossi na počátek. Podobné procesy a systémy byly v Komisi zřízeny v roce 2014 také v oboru personalistiky. Mají zde stanoveno, jak by měly být služby kariérního poradenství vedeny, jak by se o ně mělo pečovat, a jak by měly být zaměstnancům nabízeny. „Nyní se konečně nacházíme v situaci, kdy je v rámci Komise zajištěna kontinuita služeb kariérního poradenství a je považována za úspěšnou,“ ujišťuje Rossi.

 

V současné době pracuje na různých generálních ředitelstvích Evropské komise okolo 50 kariérních poradců. Jsou denně k dispozici v otázkách plánování kariéry a odborného rozvoje. Všechny rozhovory mezi kariérními poradci a zaměstnanci jsou striktně osobní a důvěrné. Poradci pomáhají především v situacích, kdy zaměstnanec přemýšlí o možnostech rotace na pracovní pozici, o možnostech kariérního růstu apod. Rozhovory se mohou zaměřovat také na otázky kvalifikace a vzdělání, které mají přispět ke stanovení silných stránek zaměstnance a mají odhalit potřeby jeho dalšího rozvoje.

 

Nejnovější projekt zahrnuje zaměstnance, kteří jsou nejméně v posledních čtyřech letech na jedné pozici v rámci Komise. Pro ně jsou organizovány rozhovory pod vedením kariérních poradců. Zde se také koncentrujeme na ocenění odborného rozvoje, na pracovní úspěch a na úvahy o budoucnosti. „Zkušenosti s těmito rozhovory jsou veskrze pozitivní a jejich velkou předností je možnost pozorování a sebereflexe,“ říká Rossi.

 

Občas je také věnován čas diskuzi o problematických situacích, které se týkají problematiky stresu a napětí a které mohu být díky dostupným prostředkům a nástrojům vyřešeny. Ke speciálním situacím kariérového poradenství patří mezi jinými návrat do práce po delší nemoci nebo po rehabilitaci (například při invaliditě). V takových případech se pokoušíme najít řešení pro jednotlivce v souvislosti s jeho pracovní pozicí právě díky kariérnímu poradenství.

 

Pro zájemce o pozice kariérového poradce je organizován desetidenní povinný kurz. Účast na tomto kurzu je předpokladem pro výkon činnosti poradce uvnitř Komise. Vedle metod poradenství se během kurzu klade důraz na to, jak jednat s lidmi otevřeně a důvěryhodně. Dříve během kurzu přebírali zodpovědnost za průběh kurzu externí pověření experti. V současnosti jsou to už poradci přímo z řad zaměstnanců Komise, kteří se poradenství věnují dlouhou dobu. To také přináší autenticitu celého vzdělávání, díky praktickým zkušenostem a porozumění způsobu práce a jejím požadavkům.

 

 

Kariérové poradenství je víc než jen osobní poradenství

 

Vedle osobního kariérového poradenství nabízí Komise také informativní přednášky pro zaměstnance týkající se změn v oblasti práce a osobní kariéry. Během dnů kariérového poradenství, které se konají během roku, mají zaměstnanci možnost navštívit řadu přednášek, diskuzí a tematických workshopů, zapojit se do nich a pokládat otázky. 2018 byl obdobím kariérového poradenství vyhlášen listopad. Ke klíčovým tématům patří možnosti kariéry, schopnost hledání nové práce, klíčové kompetence různých ředitelství a zvláštních agentur Evropské komise.

 

Koncept kariérového poradenství se šíří i do dalších  evropských institucí

 

Rozvoj kariérového poradenství v Evropské komisi si získalo respekt i dalších evropských institucí. Díky vzoru Komise přijaly i další evropské instituce jako Evropská rada, Evropský parlament a mnoho dalších evropských agentur v členských státech EU kariérové poradenství jako součást rozvoje vlastních strategií osobního rozvoje. Díky tomu by měla být pro všechny pracovníky EU zajištěna dostatečná podpora v oblasti poradenství, ze které mohou profitovat jak jednotlivci tak i pracovní společnosti.

 

Kromě toho uzavřela Evropská komise spolupráci s renomovanými univerzitami na celém světě, díky které mohou zaměstnanci Komise školit studenty v různých evropských příležitostech. Zkušenosti získané během školení byly pro účastníku velkým obohacením, neboť jim pomohly vidět jasněji jejich práci a roli EU. Pro studenty to byla možnost slyšet a učit se, jak funguje EU a jaké příležitosti nabízí.

 

Článek byl sepsán po telefonickém rozhovoru s Liisi Rosi dne 29. 10. 2018.

 

Z němčiny přeložila Jana Guličuková.

 

Text: Mika Launikari, Das Finnische Zentralamt für Bildungswesen/Euroguidance Finnland
Bild: Liisi Rossi, Europäische Kommission

Share on Facebook Share on Twitter Epale SoundCloud Share on LinkedIn