chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

 
 

Domů

Nejnovější obsah

Ze všech stran se k nám hrnou zprávy o tom, jak je dnešní svět práce dynamický. Vznikají úplně nové pracovní pozice, zatímco některé tradiční zanikají. Navíc náš pracovní rytmus ovlivňuje mnoho vnějších faktorů, jako je hospodářská situace, globalizace, zavádění nových technologií a řada dalších. Jak se v tom neztratit, jak si v dnešní na výkon orientované společnosti může člověk zachovat vlastní jedinečnost? A jak mohou kariéroví poradci nejlépe v této situaci své klienty připravit do reálného pracovního života?

7 Prosinec 2017
by Martin Petráš
(cs)
Výroční konference EBSN 2017 se bude zabývat úlohou základních dovedností při integraci. Víme, že studium jazyka hostitelské země hraje klíčovou roli v sociální integraci dospělých migrantů. Již dříve jsem na EPALE psal o „sociálním obratu“ ve studiu jazyků s posunem od popisů jazykového učení jako čistě kognitivního procesu, který se odehrává v naší hlavě, k pochopení toho, že protože je jazyk sociální fenomén, který používáme k vytváření významu v interakci s ostatními v sociálních kontextech, na studium jazyků by mělo být rovněž nahlíženo jako na sociální, spíš než individuální proces. Uznání sociokulturní povahy jazykového učení nás povzbuzuje k rozvíjení modelů studia jazyků, které zasahují i mimo třídu a podporují dospělé migranty při rozvoji jazyka, který potřebují k zapojení do sociokulturních postupů, které jsou pro ně důležité.
5 Prosinec 2017
by Daniela Krtičková
(cs)
V tematickém přehledu pro tento měsíc, který se týká validace, se George K. Zarifis, odborný asistent pro celoživotní vzdělávání na Aristotelově univerzitě v Soluni, podívá na původ myšlenek o validaci, na to, jaký tvar získaly v konkrétní evropské strategii a na výzvy, které před námi ještě stojí.
5 Prosinec 2017
by Daniela Krtičková
(cs)

V kostce

30 let programu Erasmus+

Nejvýznamnější diskuse

User Default Image
17 Listopad 2017
by:Ewa Maria Grzesiak
(pl)
12 Komentáře
User Default Image
25 Listopad 2017
by:Monika Mużyło
(pl)
5 Komentáře
24 Listopad 2017
by:Iwona Buks
(pl)
4 Komentáře
04 Prosinec 2017
by:Dilek KOÇ
(en)
3 Komentáře