chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

 
 
Máme více než
52541
členů

Domů

Nejnovější obsah

Když před třemi lety začínala Kateřina Kudličková pracovat v laboratoři Vítězslava Bryji na projektu v rámci Středoškolské odborné činnosti, nevěděla pořádně, na čem vlastně pracuje. Výzkumu ale přišla na chuť a získala ocenění Česká hlavička. Teď chce další mladé lidi přesvědčit o tom, že má smysl zajímat se o výzkum už na střední škole.

Došlo nám, jak moc nás celkově práce na vědeckých projektech posunula v životě. Získali jsme víc samostatnosti, jsme přijatí na vysoké školy. Je škoda, že spousta středoškoláků o této možnosti neví.

V holešovické tržnici projde obnovou za 35 milionů korun jedna z chátrajících hal. Za rok se v ní otevře komunitní centrum a podnikatelský inkubátor zaměřený na digitální technologie a vzdělávání. Místo bude i pro kavárnu. Magistrát plánuje renovovat i zbývající část areálu.

Druhé patro bude sloužit začínajícím firmám například v oblasti digitálních.

Jsou to necelé čtyři roky, kdy Dita Přikrylová skončila s prací datové analytičky a vrhla se po hlavě do projektu, který ji v tu chvíli dával největší smysl. Začala vzdělávat ženy v informačních technologiích a tehdy ještě netušila, kam až ji projekt Czechitas zavede. V letošním roce nakonec Dita Přikrylová mohla oslavit nejen své 30. narozeniny, ale po prázdninách ji čeká ještě mnohem větší párty. Polokulaté narozeniny slaví i Czechitas a k pěti úspěšným rokům fungování si navíc nadělí zbrusu nový Czechitas House.

Vzdělavatel dospělých a komunitní vzdělavatel Michael Kenny z Maynooth University se zamýšlí na rolí vzdělávání dospělých v tom, jak z nás udělat občany zodpovědně přistupující k životnímu prostředí, a jak nám může vzdělávání pomoci přizpůsobit se klimatické změně.

16 Duben 2019
by Kristýna Fantová
(en)
Erasmus+ Výsledky projektů

Nejvýznamnější diskuse

User Default Image
27 Březen 2019
by:EBSN CBS Editor
(en)
41 Komentáře
29 Březen 2019
by:Elena Trepule
(lt)
16 Komentáře
User Default Image
28 Březen 2019
by:Aldis Lazda
(lv)
16 Komentáře
User Default Image
01 Duben 2019
by:Aldis Lazda
(lv)
7 Komentáře