chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up home circle comment double-caret-left double-caret-right like like2 twitter epale-arrow-up text-bubble cloud stop caret-down caret-up caret-left caret-right file-text

EPALE

Elektronická platforma pro vzdělávání dospělých v Evropě

 
 

Domů

Nejnovější obsah

 

Škoda Auto investovala do modernizace vybavení pro odborné vzdělávání studentů a zaměstnanců mezi lety 2013 a 2016 přes 260 milionů korun. Další peníze vynaloží na přípravu elektromobility, bude investovat například do elektrolaboratoří, člen představenstva automobilky Bohdan Wojnar.

Škoda Auto se odbornému vzdělávání věnuje již 90 let. V roce 1927 otevřela vlastní učňovskou školu. V roce 2013 pak vznikla Škoda Akademie, která spojila odborné vzdělávání žáků a vzdělávání dospělých, zaměstnanci automobilky si tak mohou zvyšovat kvalifikaci.

 

Profese učitelky

V porovnání s jinými profesemi založenými na duševní práci se profese učitelky jako práce pro ženy prosazovala mnohem snadněji než uplatňování žen na pozicích lékařů a právníků. Bylo tomu tak proto, že profese učitelky patřila mezi ty profese, které byly slučitelné s představou feminity.

Počátky uplatňování žen v profesi učitelky

 

Konala se již třetí výroční konference The Aspen Institue Česko, jak jsme na tom 2017 se zaměřením na tři klíčové oblasti (vzdělávání, kvalita života a konkurenceschopnost). Garantem pro oblast vzdělávání byl stejně jako loni Bob Kartous z EDUin. Podívejte se na jeho prezentaci a přečtěte si text, který přináší rozvedení a doplnění informací v ní uvedených.

Centra podpory v oblasti strategického řízení a plánování, která fungují na krajských pracovištích NIDV, se od září rozšířila. Nově nabízí možnost konzultovat otázky spojené s inkluzí ve školách. Centra podpory školám v oblasti společného vzdělávání se budou také podílet na organizaci informačních seminářů pro pedagogickou i širokou veřejnost.

V kostce

30 let programu Erasmus+

Nejvýznamnější diskuse

09 Říjen 2017
by:Tiina Tambaum
(et)
9 Komentáře
25 Září 2017
by:Renata Wrona
(pl)
8 Komentáře
05 Říjen 2017
by:Maximilian Göllner
(de)
8 Komentáře