Navigačný riadok

Eko Šano spletna igra

Vitajte pri hre Ovečka Shaun, pri ktorej sa naučíte, ako vytvoriť čistejšiu, zdravšiu, „udržateľnejšiu“ budúcnosť pre naše mestá a planétu!

V hre musíte pomôcť vybudovať nové ekologické mesto pre túlavé zvieratá z Veľkého mesta. Musíte dbať na ich spokojnosť tak, že budete kontrolovať zdroje, potraviny, energiu, dopravu a problémy súvisiace s prírodou.

Vyskúšajte si vybudovanie vlastného mesta za desať dní, počas ktorých je farmár preč! A ak si myslíte, že máte ekológiu v malíčku, trúfnite si vyriešiť Shaunine úlohy! Vyskúšajte vyriešiť problém tak, že budete viesť Shaun a jej stádo, aby ste zachránili vaše mesto.

 

Predstavitev

 

Túto hru navrhol tím iniciatívy Sustainable Learning v Spojenom kráľovstve a vytvorilo ju štúdio Aardman. Hrá sa bezplatne a vyzýva mladých ľudí, aby si vybudovali vlastné udržateľné mesto. Musia zosúladiť päť tém: potraviny, príroda, energia, doprava a zdroje. Hra zároveň inšpiruje deti, aby sa zamýšľali nad ekologickými otázkami.

Hra je teraz preložená do všetkých jazykov EÚ a Európska komisia vytvorila 28 verzií pre jednotlivé členské štáty v rámci propagácie väčšieho počtu environmentálne udržateľných miest a ocenenia Európske zelené hlavné mesto.

Za učitelje

 

Iniciatíva Sustainable Learning vytvorila aj niekoľko učebných materiálov nadväzujúcich na hru, ktoré vám pomôžu zistiť, ako hrať hru Udržateľná Shaun s vašou triedou. Sú dostupné v angličtine a obsahujú plány hodiny, karty s obrázkami, konkrétne problémy, ktoré treba riešiť, a ďalšie informácie. Dokonca existuje aj prihlasovací systém, takže trieda môže začať hrať hru v škole, uložiť si pokrok a pokračovať doma na akomkoľvek zariadení.